Advent

ZgKUL 2016. raspored događanja



Bezbroj kulturnih doživljaja za sve Zagrepčane i posjetitelje našega grada zbog kojih će ovog ljeta doista biti KUL u Zagrebu!



1. Atraktivne ljetne pozornice

ZAGREB CLASSIC NA TOMISLAVCU
Trg kralja Tomislava / 25.6. - 12.7.





LJETNA POZORNICA BUNDEK



LJETNA POZORNICA TUŠKANAC

30.6. - 9.7.  Fantastic Zagreb Film Festival
11. - 17.7.  Revija europskog filma
18. - 24.7.  Zagreb Film Festival


LJETNO KINO GRADEC
Program se održava tijekom srpnja i kolovoza


2. Raznoliki glazbeni festivali

KONCERTI NA KROVU
Muzej suvremene umjetnosti


16.6.  Kormorany
25.6.  Pavel
2.7.  Pips, Chips & Videoclips
9.7.  Let 3
16.7.  TBF
23.7.  Psihomodo pop


INMUSIC FESTIVAL
Zagrebačko jezero Jarun / 20. - 22. lipnja


Headlineri ovogodišnjem festivala:
Florence + The Machine
PJ Harvey
Gutterdämmerung feat Henry Rollins
Jake Bugg
Skunk Anansie
The Kooks
Wilco
Django Django
Pennywise
The Coral
Yeasayer
The Heavy
Pet Thomas & Kwashibu Area Band


VEČERI NA GRIČU
Atrij Galerije Klovićevi dvori, Plato Gradec, Crkva sv. Katarine


28.6.  Zagrebački solisti
29.6.  Rundek Cargo Trio
30.6.  Ana Rucner
1.7.  Stilske vježbe / Planet Art
2.7.  Rita / Planet Art
3.7.  Quartz / Planet Art
4.7. Quartz / Planet Art
5.7.  Puhački kvintet Kalamos
Storytelling, M. Vuković Runjić & D. Rafaelić
6.7.  Akademski zbor Ivan Filipović
Storytelling, M. Vuković Runjić & D. Rafaelić
7.7.  Amira Medunjanin
8.7.  Marin Maras, violina & Petar Klasan, glasovir
9.7.  Antoine Boyer, gitara & Mate Matišić Trio
10.7.  Zagrebački solisti, V. Mažuran, S. F. Čaldarović, D. Bošnjak
- In memoriam Mira Flis Šimatović
12.7.  Kaja Farszky, udaraljke
13.7.  4 tenora - M. Pecotić, Đ. Stipaničev, M. Škugor, V. Garić
14.7. Mozart u vrtu
15.7.  Marko Tolja
16.7.  Lado
18.7.  Opera BB


ORGULJE ZAGREBAČKE KATEDRALE
Katedrala Uznesenja Blažene Djevice Marije


14.7.  Pieter van Dijk (Nizozemska)
21.7.  Edmund Borić-Andler
28.7.  Nathan Laube (SAD)
11.8.  Neven Kraljić
25.8.  Tuomas Pyrhönen (Finska)
1.9.  Stefan Kagl (Njemačka)
8.9.  Bogdan Narloch (Poljska)
15.9.  Ante Knešaurek
22.9.  Jean Guillou (Francuska)



MEDVEDGRADSKE GLAZBENE VEČERI
Medvedgrad - Park prirode Medvednica


14.7. Sara Renar & Luce
15.7.  Urban
16.7.  Koncert iznenađenja


KLUPSKA KAZALIŠNO-GLAZBENA SCENA AMADEO
Hrvatski prirodoslovni muzej


30.6.  Zagrebački solisti
1.7.  More, ti si čežnja - Večer ženskih klapa
2.7.  Cinkuši
4.7.  Matija svira Arsena
5.7.  Kajana Pačko, violončelo
7.7.  Marija Ujević: Žena zvijer, otvorenje izložbe
9.7. Gipsy Band Juerga
11.7.  Lado
12.7. La belle epoque... medievale - Katarina Livljanić, glas & Danijel Detoni,  glasovir (* iznimno u Atriju Muzeja za umjetnost i obrt)
14.7.  Merima Ključo - Sarajevska Hagada: Muzika knjige
17.7.  Bife Titanik, kazalište
18.7.  Bife Titanik, kazalište
19.7.  Željko Vukmirica: Gusle moje električne
20.7.  Posljednja Freudova senasa (Planet Art)
21.7.  Posljednja Freudova seansa (Planet Art)
22.7.  Miroslav Tadić, gitara
23.7.  Petrit Ceku Band


3. Raznoliki kazališni festivali


LJETNE NOĆI TEATRA EXIT
Muzej za umjetnost i obrt
28. lipnja - 30. srpnja

FESTIVAL MIROSLAV KRLEŽA
Memorijalni prostor Miroslava i Bele Krleža
1. - 7. srpnja

HISTRIONSKO LJETO
Opatovina
8. srpnja - 2. rujna


4. Bogata hrvatska i međunarodna folklorna baština


BAŠTINA NA GRADECU
Plato Gradec / 17. - 21. srpnja


Sudjeluju:
Folklorni ansambl SKUD-a Ivan Goran Kovačić
Folklorni ansambl Zagreb Markovac
Zagrebački folklorni ansambl Doktora Ivana Ivančana
Kraljevi ulice i Tamburaški ansambl HRT-a


50. MEĐUNARODNA SMOTRA FOLKLORA
Trg bana Josipa Jelačića, Gradec, Zagrebački plesni centar, Etno art galerija
20. - 24. srpnja

2 dio programa:
IZLOŽBE I OSTALA DOGAĐANJA - pročitajte više!