Zg kul

Kalendar događanja Zgkul 2019 - 3 dio


FESTIVAL MIROSLAV KRLEŽA

Krležin kazališni vrt, Gvozd 23

28.6. - 7.7.

 

* Predstave počinju u 21:00

 

 

28.6.

Svečano otvorenje

 

Premijera

GOSPODA GLEMBAJEVI

 

Režija i adaptacija: Branko Brezovec

Skladatelj: Stanko Juzbašić

Scena: Ivana Knez

 

 

29.6.

GOSPODA GLEMBAJEVI

 

 

30.6.

Krležin kazališni vrt

 

KRLEŽINA IGRA DETEKCIJE

 

Režija: Mario Kovač

Dramaturgija: Ana Prolić

Voditelj: Mario Kovač

Izvode: Goran Grgić, Nikša Marinović, Domagoj Janković

Natjecatelj: Goran Matović

 

 

1.7.

KRLEŽINA IGRA DETEKCIJE

 


 

2.7.

Posveta Georgiju Paru

MIROSLAV KRLEŽA, U LOGORU, 2. ČIN

 

Režija: Georgij Paro

Suradnik režije: Marina Pejnović

Izbor kostima: Doris Kristić

 

Glume:

Kadet Horvat: Ivan Čuić

Oberleutnant doktor Gregor: Andrej Kopčok

Oberleutnant doktor Puba Agramer: Karlo Mlinar

Oberleutnant Walter: Lujo Kunčević

Infanterist Podravec: Fabijan Pavao Medvešek

Poljski Židov: Bernard Tomić

 

3.7.

Posveta Georgiju Paru

MIROSLAV KRLEŽA, U LOGORU, 2. ČIN

 

4.7.

Miroslav Krleža

NA RUBU PAMETI - DRAGAN DESPOT, MONODRAMA

Glazba: Arsen Dedić

 

 

5.7.

Miroslav Krleža

NA RUBU PAMETI - DRAGAN DESPOT, MONODRAMA

 

6.7.

PJESMA CVRČKA

Dramatizacija novele Cvrčak pod vodopadom Miroslava Krleže

 

Redateljica: Iva Srnec

Dramatizacija: Beatrica Kurbel

Scena: Tihomir Milovac

Kostimi: Petra Mina Petričec

Glazba: Nikola Kodjabashija, Antun Toni Blažinović

Pokret: Irena Mikec

 

Igraju: Igor Baksa, Mira Bosanac, Marija Šegvić, Siniša Miletić te Edita Ćurak Arseta, Eduard Peršun, Liljana Aleksić Ćuk, Vera Filipović, Franjo Kaučić, Vlado Špiljak, Petar Pohovski, Marija Firšt, Branka Krog, Nada Bedeniković, Ljiljana Hostić, Slavica Vidaček i Karolina Hostić


 

POPRATNI PROGRAM

 

30.7. / 19:00

Krležin kazališni vrt, Gvozd 23

PROMOCIJA KNJIGE ZLATKA SVIBENA "OD BELE DO ISABELLE"

Sudjeluju: Zlatko Sviben, Ljiljana Bogojević, Matija Prskalo, Goran Matović

 

1.7. 19:00

Tuškanac - Krležin Gvozd

POVIJEST SLIJEPE ULICE GVOZD

Sudjeluju: Marina Bagarić i Zoran Kelava

 

2.7. / 12:00

Kulturno informativni centar, Preradovićeva 5

ZAGREB U ZASTAVAMA - KRLEŽINA FIKCIONALNA TOPOGRAFIJA

Autorica projekta: Snješka Knežević

Sudjeluju: Snješka Knežević, Vilim Matula, Ivan Planinić, Suzana Marjanić

 

3.7. / 19:00

Memorijalni prostor Miroslava i Bele Krleže, Krležin Gvozd 23

OTVARANJE IZLOŽBE DIJALOZI - ZLATAN VRKLJAN/MIROSLAV KRLEŽA

Autor postava: Tonko Maroević

 

4.7. / 12:00

Krležin kazališni vrt, Gvozd 23

KRLEŽA NA ČEŠKOM

KRLEŽA I ČESI

 

Sudjeluju: predsjednik Hrvatsko-češkog društva Marijan Lipovac, Petra Kurtela, Goran Matović, Mladen Vujičić

 

5.7. / 12:00

Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu

IZ AUTOROVA PERA: RUKOPISNA GRAĐA MIROSLAVA KRLEŽE

Sudjeluju: Lada Čale Feldman, Tatijana Petrić, glavna ravnateljica Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu, Goran Matović, autor i ravnatelj Festivala Miroslav Krleža, Irena Galić Bešker, voditeljica Zbirke rukopisa i starih knjiga NSK

 

7.7. / 7:00

Krležin kazališni vrt, Gvozd 23

DORUČAK KOD KRLEŽE

 

Koncepcija: Goran Matović i Suzana Marjanić

Sudjeluju: Gabi Novak, Tonko Maroević, Nikša Marinović, Dajana Čuljak, Ana Marija Žužul, Irena Šekez Sestrić, Mario Igrec, Bruno Philipp, Goran Matović

HISTRIONSKO LJETO

Opatovina

10.7. - 31.8.

 

FINE STRINE S OPATOVINE

 

Autor: Nino Škrabe

Redatelj: Zoran Mužić

Kostimografija: Elvira Ulip

Rasvjeta: Dražen Dundović

Tehnika: Enes Hodžić, Daniel Pavlović, Gordan Matejko

Marketing: Elizabeta Vrbančić, Nikolina Radenić

Odnosi sa javnošću: Igor Rogina, Elizabeta Vrbančić

Producent: GD HISTRION

 

Izvođači:

Slavica Knežević-Torjanac, Ankica Dobrić, Andrej Dojkić, Davor Svedružić, Franjo Kuhar, Vanda Winter, Tomislav Martić, Damir Lončar, Žarko Savić, Martin Kuhar, Dinka Vuković

 

* Predstave su svakim danom osim nedjeljom i ponedjeljkom te počinju u 21:00


 

4. Bogata hrvatska i međunarodna folklorna baština

 

53. MEĐUNARODNA SMOTRA FOLKLORA ZAGREB

KAROLINOM I LUJZIJANOM DO RIJEKE

 

 

4.7. / 18:00

Knjižnica i čitaonica Bogdana Ogrizovića, Preradovićeva 5

Tribina Vidljivi i nevidljivi Gorani uz Lujzijansku cestu, Morana Jarec, dr. sc. Olga Orlić, dr. sc. Ana Perinić Lewis, dr. sc. Marija Malnar Jurišić, dr. sc. Tvrtko Zebec - u suradnji s Institutom za antropologiju i Institutom za etnologiju i folkloristiku

 

5.7. / 19:00

Etno Art galerija, Ulica baruna Trenka 1

Otvorenje izložbe Na putu do mora – tradicijsko ruho uz Karolinu i Lujzijanu

izložba ostaje otvorena do 31.7.2019.

 

9.7. / 21:00

Atrij Galerije Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4

Koncert: Nena Hauser i ansambl

Habanera

 

14.7. / 21:00

Atrij Galerije Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4

Koncert: Tamara Obrovac Transhistria Ensemble, gost Dario Marušić

Spoj jazza i istarske tradicije

 

15.7. / 18.00

Vintage Industrial Bar, Savska cesta 160

Razgovor s Damirom Imamovićem, vodi Ante Batinović

 

16.7. / 21:00

Atrij Galerije Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4

Koncert: Damir Imamović (BiH)

Sevdalinka

 

21:00 - Ljetna pozornica na Bundeku

Koncert: Ansambl Choor, Kina

Choor Music - blagdan drevne i moderne glazbe mongolskih stepa

 


 

17.7. / 10:00

Trg bana Jelačića

Nastup sudionika: Bugarska, Egipat, Italija, Litva, Poljska

 

20:00 - Trg  bana Jelačića

Koncert etnoglazbe: Ethno na putu (u suradnji s Hrvatskom glazbenom mladeži)

umjetnički voditelji Nils Peschanski (Francuska) i Lucija Stanojević (Hrvatska)

 

21:00 - Atrij Galerije Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4

Pučko kazalište i tribina

KUD "Frankopan", Severin na Kupi

 

18.7. / 10:00

Trg bana Jelačića

Nastup sudionika: Alžir, Grčka, Kina, Latvija, Obala Bjelokosti

 

20:00 - Trg bana Jelačića

Nastup sudionika: Narodna glazba Trogir i KUD "Kvadrilja" Trogir, Puhački orkestar Fužine

 

19.7. / 10:00

Trg bana Jelačića

Nastup sudionika: Alžir, Bugarska, Egipat, Kina, Latvija, Litva

 

19:00 - Gornjogradska gimnazija, Katarinin trg 5

Volkstänze aus aller Welt, plesna radionica pod vodstvom Francisa Feyblija iz Švicarske,

gošća iz Ekvadora Estefania Solórzano

19:00 - Trg bana Jelačića

Nastup sudionika: Alžir, Irak, Obala Bjelokosti

 

21:00 - Gradec

SVEČANA PRIREDBA 53. MEĐUNARODNE SMOTRE FOLKLORA ZAGREB: Karolinom i Lujzijanom do Rijeke

Puhački orkestar Fužine, Ravna Gora, Rečica, Poljica (o. Krk), Bosiljevo, Barban, Zadobarje, Novi Vinodolski, Delnice, Tounj, Zagorje Ogulinsko, Jelenje, Viškovo

Kina, Egipat, Bugarska

 

22:30 - Gradec

Plesna radionica "Plešite s nama" (Jelenje, Barban, Bugarska)

 


 

20.7. - 10:00

Trg bana Jelačića

Nastup sudionika: Ravna Gora, Rečica, Zagorje Ogulinsko, Novi Vinodolski, Viškovo, Kanada

 

19:00 - Gornjogradska gimnazija, Katarinin trg 5

Volkstänze aus aller Welt, plesna radionica pod vodstvom Francisa Feyblija iz Švicarske

gošća iz Bolivije, Ximena Banegas

 

19:00 sati Zagrebački plesni centar, Ilica 10

Plesna radionica: Susret s ansamblima iz Tavankuta (Vojvodina, Srbija) i Italije

 

20:00 - Trg bana Jelačića

Nastup sudionika: Strizivojna, Bogdanovci, Tavankut, Devinsko Novo Selo (Slovačka), Koljnof (Mađarska), Bugarska, Italija, Grčka

 

21:00 - Gradec

Tradicijska glazbala Kvarnera, Istre i Gorskog kotara

Lopar i Rab (o. Rab), Jelenje, Orlec (o. Cres), Nerezine (o. Lošinj), Poljica (o. Krk), Barban, Sovinjak, Galižana, Delnice

Nastup sudionika: Poljica (o. Krk), Barban, Jelenje, Osojnik, Podmilačje (BiH), Nedelišće,

Bugarska, Alžir, Latvija, Italija, Indonezija

 

22:30 - Gradec

Plesna radionica "Plešite s nama" (Osojnik, Nedelišće, Italija)

 

21.7. / 10:00

Trg bana Jelačića

Nastup sudionika: Alžir, Egipat, Irak, Obala Bjelokosti

 

10:00 - Zagrebačka katedrala

Sveta misa za sudionike MSF Zagreb

 

19:00 - Gornjogradska gimnazija, Katarinin trg 5

Volkstänze aus aller Welt, plesna radionica pod vodstvom Francisa Feyblija iz Švicarske

gošća iz Brazila, Bruna Piccazio

19:30 - Crkva sv. Katarine

Koncert hrvatskih hodočasničkih i marijanskih pjesama

Tisuć' puta zdravo budi!

 

20:00 - Trg bana Jelačića

Nastup sudionika: Bugarska, Grčka, Italija, Litva, Poljska

 

21:00 - Gradec

Procesija izvođača koncerta crkvenog pučkog pjevanja

Nastup sudionika: Čučerje, Devinsko Novo Selo (Slovačka), Desinec, Koljnof (Mađarska), Bogdanovci, Sveti Ivan Zelina, Strizivojna, Tavankut (Vojvodina – Srbija),

Grčka, Indija, Litva, Obala Bjelokosti, Poljska

 

22:30 - Gradec

Plesna radionica "Plešite s nama" (Tavankut, Bogdanovci, Poljska)

 

17. - 21.7.

Trg bana Jelačića

Sajam tradicijskih obrta i suvenira

NASTUPI SUDIONIKA IZVAN ZAGREBA:

Dvorac Erdödy u Kerestincu (Sveta Nedelja), 18.7.2019.: gosti iz inozemstva
Beltinci (Slovenija), 19.7.2019., 49. Međunarodni folklorni festival: Italija, Poljska
Vrbovec, 20.7.2019., "Ljeto u gradu": Litva
Zaprešić, 20.7.2019., 24. Žetvene svečanosti: Egipat