Film

 

subota, 15. lipnja 2019. ● Ljetna pozornica Tuškanac
21:30 Rocketman, r. Dexter Fletcher
petak, 14. lipnja 2019. ● Kino Metropolis, MSU

18:00 EUROPA U KINU: #EUANDME (ulaz slobodan)
Debut, 4', r. Dalibor Matanić
Oona, 9', r. Zaida Bergroth
Party Animal, 8', r. Yorgos Zois
Usamljenik, 10', r. Tomasz Konecki
Život u hostelu, 9', r. Matthias Hoene

petak, 14. lipnja 2019. ● Kino Metropolis, MSU
20:00 EUROPA U KINU: #EUANDME (ulaz slobodan)
Demokracija, r. David Bernet
četvrtak, 13. lipnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Timbuktu, r. Abderrahmane Sissako
21:00 Bamako,  r. Abderrahmane Sissako
četvrtak, 13. lipnja 2019. ● Ljetna pozornica Tuškanac
21:30 The Fury of a Patient Man, r. Raúl Arévalo
srijeda, 12. lipnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Čekajući sreću, r. Abderrahmane Sissako
srijeda, 12. lipnja 2019. ● Ljetna pozornica Tuškanac
21:30 The Student, r. Kirill Serebrennikov
utorak, 11. lipnja 2019. 19:00 ● Kino Tuškanac
Best of Annecy 2018
Izbor najboljih filmova s festivala animiranog filma Annecy iz 2018. Prikazat će se devet kratkih animiranih filmova, među kojima je i posljednji film hrvatskog autora Veljka Popovića Biciklisti. Prema izboru selektora, to su najbolji filmovi prikazani na festivalu, pristigli iz cijelog svijeta, a neki su i višestruko nagrađeni.
utorak, 11. lipnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Best of Annecy 2018
21:00 Oberhausen Film Archive predstavlja: 'Otpor, stoko!'
utorak, 11. lipnja 2019. ● Ljetna pozornica Tuškanac
21:30 Perfect Strangers, r. Paolo Genovese
ponedjeljak, 10. lipnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Kad čuješ zvona, r. Antun Vrdoljak
21:00 Kužiš stari moj, r. Vanča Kljaković
ponedjeljak, 10. lipnja 2019. ● Ljetna pozornica Tuškanac
21:30 The Angel, r. Luis Ortega
subota, 8. lipnja 2019. ● Kino Kinoteka

11:00 Natjecanje filmova za djecu 1 - Animafest
12:00 Natjecanje filmova za djecu 2 - Animafest 
14:00 Obiteljski program
17:30 Kučica za ptice, r. Celia Riviere
20:00 Ville Neuve, r. Félix Dufour-Laperrière
22:00 Kuća vukova, r. Joaquín Cociña, Cristóbal León

petak, 7. lipnja 2019. ● Kino Metropolis, MSU
18:00 O mišu i satovima - Profesor Baltazar, crtani serijal
19:00 Na putu (Continuer), r. Joachim Lafosse
20:35 Izbrisana, r. Miha Mazzini
petak, 7. lipnja 2019. ● Kino Kinoteka

09:30 Natjecanje filmova za djecu 4 - Animafest
11:30 Natjecanje filmova za djecu 1 - Animafest
15:30 Obiteljski program - Najbolje od 9. VAFI-ja
17:30 Gordon i Paddy (Sinhronizirani),  r. Linda Hambäck
20:00 Veliko natjecanje kratkometražnog filma 5 - Animafest
22:00 Veliko natjecanje kratkometražnog filma 6 - Animafest

četvrtak, 6. lipnja 2019. ● Kino Metropolis, MSU
19:30 Halla ide u rat (Kona fer í stríð), r. Benedikt Erlingsson

četvrtak, 6. lipnja 2019. ● Kino Kinoteka

09:30 Natjecanje filmova za djecu 3 - Animafest
11:30 Natjecanje filmova za djecu 2 - Animafest
15:30 Obiteljski program 3
17:30 Daljine, r. Gints Zilbalodis
20:00 Veliko natjecanje kratkometražnog filma 4 - Animafest
22:00 Jedan dan života, r. Raúl de la Fuente, Damian Nenow

srijeda, 5. lipnja 2019. ● Kino Kinoteka

09:30 Natjecanje filmova za djecu 2 - Animafest
11:30 Natjecanje filmova za djecu 3 - Animafest
15:30 Obiteljski program 2
17:30 Ruben Brandt, Kolekcionar, r. Milorad Krstić
20:00 Veliko natjecanje kratkometražnog filma 3 - Animafest
22:00 Aragne: Grimizni znak, r. Saku Sakamoto

utorak, 4. lipnja 2019. ● Kino Metropolis, MSU
20:15 Izbrisana, r. Miha Mazzini
utorak, 4. lipnja 2019. ● Kino Kinoteka
15:30 Blagdanska čarolija - Animafest
17:30 Buñuel u labirintu kornjača, r. Salvador Simó - Animafest
20:00 Velko natjecanje kratkometražnog filma 2 - Animafest
22:00 Funan, r. Denis Do
ponedjeljak, 3. lipnja 2019. – subota, 8. lipnja 2019. ● Kino Europa
Animafest Zagreb 2019. - Svjetski festival animiranog filma
Autorska animacija, sa svim svojim facetama i u svim svojim oblicima - od tradicionalnih crteža, preko stop-motiona, CGI-a do najeksperimentalnijih cross-medijskih istraživanja - od samih početaka do danas u središtu je pažnje festivala.
subota, 1. lipnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Čovjek koji je želio postati kralj (The Man Who Would Be A King), r. John Huston
21:00 Mrtvi (The Dead), r. John Huston
petak, 31. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Džungla na asfaltu (The Asphalt Jungle), r. John Huston
21:00 Neprilagođeni (Misfits), r. John Huston
petak, 31. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Okus cementa, r. Ziad Kalthoum
petak, 31. svibnja 2019. ● Kino Metropolis, MSU
18:20 Oona, r. Zaida Bergroth, Europa u kinu, #EUANDME- europski kratki film
18:30 Moj dida je pao s marsa, r. M. A. Škop, D. Žarković, Europa u kinu, #EUANDME
20:00 Usamljenik, r. Tomasz Konecki, Europa u kinu, #EUANDME- europski kratki film
20:10 Colette, r. Wash Westmoreland
četvrtak, 30. svibnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
20:00 Posljednja kino predstava, r. Peter Bogdanovich
četvrtak, 30. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
17:00 Zlogonje (The Witch Hunters), Kino Bibijada r. Raško Miljković
19:00 Crna Amerika 1, r. Kevin Jerome Everson
20:00 Crna Amerika 2, r. Kevin Jerome Everson
četvrtak, 30. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 U ovom našem životu (In This Our Life), r. John Huston
21:00 Mudro srodstvo (Wise Blood), r. John Huston
četvrtak, 30. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
17:30 Prije potopa, r. Fisher Stevens
20:00 Joseph Pulitzer: Glas naroda, r. Oren Rudavsky
četvrtak, 30. svibnja 2019. ● Kino Metropolis, MSU
17:00 Hanibalove Alpe, Profesor Baltazar, crtani serijal - ulaz slobodan
18.00 Mia i bijeli lav (Mia and the White Lion), r. Gilles de Maistre
20.00 Party Animal, r. Yorgos Zoi, Europa u kinu, #EUANDME - europski kratki film
20.10 Hella ide u rat (Kona fer í stríð ), r. Benedikt Erlingsson

srijeda, 29. svibnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
20:00 Ubiti pticu rugalicu,  r. Robert Mulligan
srijeda, 29. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
18:00 Moj prvi odlazak u kino 5, blok kratkometražnih filmova namijenjen mališanima predškolske dobi koji se prvi put susreću s pokretnim slikama na velikom platnu.
srijeda, 29. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Grad izobilja (Fat City), r.John Huston
21:00 Udri đavola (Beat the Devil), r. John Huston
srijeda, 29. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Bez naslova (Untitled), r. Michael Glawogger, Monika Willi
srijeda, 29. svibnja 2019. ● Kino Metropolis, MSU
18:00 Na putu (Continuer), r. Joachim Lafosse
20:00 Život u hostelu, r. Matthias Hoene, Europa u kinu, #EUANDME- europski kratki film
20:00 Tranzit, r. Christian Petzold
utorak, 28. svibnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
20:00 Licem u lice,  r. Branko Bauer
utorak, 28. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
21:00 Moj život s James Deanom, Queer MoMenti, r. Dominic Choisy
utorak, 28. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Otok Largo (Key Largo), r. John Huston
21:00 Sudac za vješanje (The Life and Times of Judge Roy Bean), r.John Huston
utorak, 28. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Bergman: Jedna godina, jedan život, r. Jane Magnusson
utorak, 28. svibnja 2019. ● Kino Metropolis, MSU
18:00 Hrabri Mališan 2 (Minuscule 2), r. Hélène Giraud, Thomas Szabo
20:00 Debut, r. Dalibor Matanić, Europa u kinu, #EUANDME - europski kratki film
20:05 Styx, r. Wolfgang Fischer
ponedjeljak, 27. svibnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
20:00 Nadnica za strah (Le salaire de la peur), r. Henri-Georges Clouzot
ponedjeljak, 27. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
21:00 Moj život s James Deanom, Queer MoMenti, r. Dominic Choisy
ponedjeljak, 27. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Odsjaji u zlatnom oku (Reflections in a Golden Eye), r. John Huston
21:00 Crvena značka za hrabrost (The Red Badge of Courage), r. John Huston
nedjelja, 26. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Noć iguane (The Night of Iguana), r. John Huston
subota, 25. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
21:15 Sve što dolazi (L'avenir), r. Mia Hansen-Løve
subota, 25. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Afrička kraljica (The African Queen), r.  John Huston
21:00 Čast Prizzijevih (Prizzi's Honor), r. John Huston
subota, 25. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
11:00 Pokemon detektiv Pikachu, r. Rob Letterman
20:00 Rijetki cvietovi, r. Bruno Baretto
subota, 25. svibnja 2019. ● Kino Metropolis, MSU
16:00 Pingvin Axel, crtani serijal Profesor Baltazar
17:00 Hrabri mališan 2 (Minuscule - Les Mandibules du Bout du Monde), r. Hélène Giraud
20:00 Na putu (Continuer), r. Joachim Lafosse
subota, 25. svibnja 2019. ● Kino Metropolis, MSU
19:00 EUROPA U KINU: #EUANDME
Debut,
4', r. Dalibor Matanić
Oona, 9', r. Zaida Bergroth
Party Animal, 8', r. Yorgos Zois
Usamljenik, 10', r. Tomasz Konecki
Život u hostelu, 9', r. Matthias Hoene

petak, 24. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
21:15 Teret (The Load), r. Ognjen Glavonić
petak, 24. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Malteški sokol (The Maltese Falcon), r. John Huston
21:00 Blago Sierra Madre (The Treasure of Sierra Madre), r. John Huston
petak, 24. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka

12:30 Moje pjesme, moji snovi, r. Robert Wise
20:00 Film mojeg života, r. Selton Mello

četvrtak, 23. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
20:00 2001: Odiseja u svemiru, 1968., r. Stanley Kubrick
četvrtak, 23. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Među pčelama, r. Ian Sbf
četvrtak, 23. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller

21:15 Na putu (Continuer), r. Joachim Lafosse

četvrtak, 23. svibnja 2019. ● Kino Metropolis, MSU
21:00 Za ona dobra stara vremena, r. Eduard Galić
srijeda, 22. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Nanook sa sjevera, 1922., r. Robert J. Flaherty
21:00 Turksib, 1929., r. Viktor Turin
srijeda, 22. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Klaun, r. Selton Mello
utorak, 21. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Dunjin cvijet (El sol del membrillo), 1992., r. Víctor Erice
21:15 Ljudi nedjeljom (Menschen am Sonntag), 1929., r. Robert Siodmak, Curt Siodmak, Edgar G. Ulmer, Fred Zinnemann
utorak, 21. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Aquarius, r. Kleber Mendonça Filho
utorak, 21. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
18:00 Leptiri, r. Tolga Karaçelik
20:15 Svi znaju sve (Todos lo saben), r. Asghar Farhadi
ponedjeljak, 20. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Slatka Emma, draga Böbe, 1992. r.  István Szabo
21:00 Ulica vatrogasaca br. 25, 1973., r. István Szabo
ponedjeljak, 20. svibnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
20:00 Mladost (La giovinezza), r. Paolo Sorrentino
ponedjeljak, 20. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
21:15 Na putu (Continuer), r. Joachim Lafosse
nedjelja, 19. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Hanussen, 1988., r. István Szabo
nedjelja, 19. svibnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:00 Halla ide u rat (Kona fer í stríð), r. Benedikt Erlingsson
20:15 Moonlight, r. Barry Jenkins
nedjelja, 19. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
17:00 Moj dida je pao s Marsa, r. Marina Andree Škop, Dražen Žarković
19:00 Krivnja (Den skyldige), r. Gustav Möller
20:45 Tranzit, r. Christian Petzold
subota, 18. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Ljubavni film (Szerelmesfilm), Mađarska, 1970., r. István Szabo
21:00 Povjerenje (Bizalom), Mađarska, 1980., r. István Szabo
subota, 18. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka

11:00 Korgi: Kraljevski pas velikog srca (sinhronizirano), r. Ben Stassen 

subota, 18. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Veliki Lebowski, r. Joel Coen

subota, 18. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
19:30 Na putu (Continuer), r. Joachim Lafosse
21:15 Euforija (Euforia), r. Valeria Golino
petak, 17. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Pukovnik Redl, (Oberst Redl), 1985., r. István Szabo
petak, 17. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Barton Fink, r. Joel Coen
petak, 17. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
20:00 Teret (The Load) r. Ognjen Glavonić
četvrtak, 16. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Otac (Dnevnik jedne vjere), Mađarska, 1966., r. István Szabo
21:00 Vrijeme sanjarenja, (Álmodozások kora), Mađarska, 1965., r. István Szabo
četvrtak, 16. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Čovjek kojeg nije bilo, r. Joel Coen
srijeda, 15. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Mephisto, Njemačka, Mađarska, Austrija, 1981., r. István Szabo
srijeda, 15. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Millerovo raskrižje, r. Joel Coen
utorak, 14. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Arizona Junior, r. Joel Coen
utorak, 14. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Filmovi Borisa Lehmana
21:00 À la recherche du lieu de ma naissance, r. Boris Lehman
ponedjeljak, 13. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Erotika u animiranom filmu
ponedjeljak, 13. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Erotika u animiranom filmu
21:00 Na vodi, Hrvatska, 2018, r. Goran Dević

nedjelja, 12. svibnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Kako disati u okrugu Kern + Putovanje u zagađene gradove, (How to Breathe in Kern County + Viaje a los Pueblos Fumigados), 12. Subversive Film Festival, r. Chris Filippone, Fernando E. Solanas
19:00 Čovjek i drvo, 12. Subversive Film Festival (zatvaranje), r. Dalibor Platenik
21:00 Okupirani bioskop, 12. Subversive Film Festival, r. Senka Domanović

nedjelja, 12. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Izgubljeno, izgubljeno, izgubljeno (Lost, Lost, Lost), 12. Subversive Film Festival, r. Jonas Mekas
nedjelja, 12. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
19:30 Lice (Twarz), r. Małgorzata Szumowska
21:15 Teret (The Load), r. Ognjen Glavonić
nedjelja, 12. svibnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Kako disati u okrugu Kern + Putovanje u zagađene gradove, r. Filippone, Solanas
19:00 Čovjek i drvo, r. Dalibor Platenik
21:00 Okupirani bioskop, r. Senka Domanović
subota, 11. svibnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 What You Gonna Do When the World’s on Fire? 12. Subversive Fest, r. R. Minervini
19:00 Bila sam doma, ali, 12. Subversive Film Festival, r. Angela Schanelec
21:00 Nož u srce (Un couteau dans le coeur), 12. Subversive Film Festival, r. Yann Gonzalez
22:45 Tihi rubovi + Posljednji dani ljeta, 12. Subversive Fest, r. A. Kos Lajtman, D. Radić

subota, 11. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Stanlio i Olio, r. John S. Baird
subota, 11. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Walden: Dnevnici, bilješke i skice (Walden: Diaries, notes and sketches), 12. Subversive Film Festival, r. Jonas Mekas
subota, 11. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Gospodin Link: U potrazi za skrivenim gradom (animirano, sinhronizirano), r. Chris Butler
petak, 10. svibnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Campo, 12. Subversive Film Festival, r. Tiago Hespanha
19:00 KG + Melankolična djevojka, 12. Subversive Film Festival, r. C. Madansky, S. Heinrich 
21:00 Rise + Što je demokracija?, 12. Subversive Fest, r. B. Wagner, B. de Burca  A. Taylor

petak, 10. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller

19:00 Badiou 12. Subversive Film Festival, r. Gorav Kalyan, Rohan Kalyan

petak, 10. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Agnèsine plaže (Les plages d'Agnès), r. Agnès Varda
21:00 Zatvor (Brig), 12. Subversive Film Festival,  r. Jonas Mekas, Adolfas Mekas
petak, 10. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Lice, r.  Malgorzata Szumowska
četvrtak, 9. svibnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

19:00 3 lica (Se rokh), 12. Subversive Film Festival, r. Džafar Panahi
21:00 Pepeo ljubavi (Jiang hu er nü), 12. Subversive Film Festival, r. Jia Zhangke

četvrtak, 9. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Bez krova i zakona (Sans toit ni loi), r. Agnès Varda
21:00 Skupljači i skupljačica (Les glaneurs et la glaneuse), r. Agnès Varda
četvrtak, 9. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Ne zanima me ako u povijesti ostanemo zapisani kao barbari, r. Radu Jude
četvrtak, 9. svibnja 2019. ● Kino Metropolis MSU
16:00 Baltazarov sat, crtani serijal 50'
17:00 Hrabri Mališan 2 (Minuscule - Les Mandibules du Bout du Monde), r. Hélène Giraud
18:45 Teret (The Load), r. Ognjen Glavonić
20:40 Do kraja smrti, r. Anđelo Jurkas,
srijeda, 8. svibnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

19:00 Mamac, 12. Subversive Film Festival, r. Mark Jenkin
21:00 Limbus Patrum + Djeca mrtvih (Limbus Patrum + Die Kinder der Toten), 12. Subversive Film Festival, r. Alessandro Mangione, Kelly Copper 

srijeda, 8. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Žene odgovaraju: Naša tijela, naš spol + Jedna pjeva, druga ne, r. Agnès Varda
21:15 Ujak Yanco + Murali, r. Agnès Varda
srijeda, 8. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Benov povratak, r. Peter Hedges
utorak, 7. svibnja 2019. – četvrtak, 7. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

21:00 Potpisao sam peticiju + Naši porazi (I Signed the Petition + Nos défaites), 12. Subversive Film Festival, r. Mahdi Fleifel, Jean-Gabriel Périot

utorak, 7. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Dnevnik trudnice Sreća, Francuska, r. Agnès Varda
21:00 Crne pantere (Huey) + Lavlja ljubav (… i laži), Francuska, SAD,  r. Agnès Varda
utorak, 7. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Kavalir s pištoljem, r. David Lowry
ponedjeljak, 6. svibnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

19:00 Četrnaest, 12. Subversive Film Festival, r. Dan Sallitt
21:00 Sabaudia + Sophia Antipolis, 12. Subversive Fest, r. Lotte Schreiber, Virgil Vernier 

ponedjeljak, 6. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Po obali (Du côté de la côte), Francuska, 1958., r. Agnès Varda, La Pointe Courte, Francuska, 1955., r. Agnès Varda
21:00 Zaručnici s Mac Donaldova mosta (Čuvaj se tamnih naočala) + Cléo od 5 do 7, r. Agnès Varda
nedjelja, 5. svibnja 2019. – subota, 18. svibnja 2019. ● Kino Europa, Muzej suvremene umjetnosti
12. Subversive festival: Europa na rubu
Festival donosi više od 50 filmskih naslova u dokumentarnoj, igranoj i kratkometražnoj konkurenciji. Filmovi su to koji nas promatraju ravno u oči i koji ne ovise isključivo o jednom teritoriju, jednom režimu i zakonima tržišta. Osim natjecateljskog, i ove godine čeka nas bogat popratni filmski program.
nedjelja, 5. svibnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

19:00 Vardi od Agnès (Varda par Agnès), 12. Subversive Film Festival, r. Agnès Varda  
21:00 Ray & Liz, 12. Subversive Film Festival, r. Richard Billingham

nedjelja, 5. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Premijera filmova Restartove Škole dokumentarnog filma
subota, 4. svibnja 2019. ● Kino Metropolis, MSU
Dani smijeha – Charlie Chaplin
18:00 Mališan (The Kid), 1921. r. Charlie Chaplin
19:10 Pasji život (A Dog’s Life), 1918. r. Charlie Chaplin
19:45 Dokoličar (The Idle Class), 1921. r. Charlie Chaplin
20:20 Useljenik (The Immigrant), 1917. r. Charlie Chaplin
subota, 4. svibnja 2019. ● Kino Metropolis, MSU
15:20 Oblačno sa svađavinama - Profesor Baltazar, crtani serijal
16:20 Hrabri Mališan 2 (Minuscule), animirani, r. Hélène Giraud, Thomas Szabo
21:00 Stanlio i Olio (Stan & Ollie), r. Jon S. Baird
subota, 4. svibnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:15 Svi znaju sve (Todos lo saben), r. Asghar Farhadi
20:45 Ne ostavi traga (Leave No Trace), r. Debra Granik
subota, 4. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller

17:00 Moj dida je pao s Marsa, Kino Bibijada, r. Marina Andree Škop
18:35 Sve što dolazi (L'avenir), r. Mia Hansen-Løve
20:35 Ne zanima me ako u povijesti ostanemo zapisani kao barbari, r. Radu Jude

subota, 4. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Nocturno Jugoslavija, 1935., r. Oktavijan Miletić, Muha Jugoslavija, Zagreb film, 1966. r. Aleksandar Marks, Putovanje Jugoslavija, 1972., r. Bogdan Žižić, Zagorski specijalitet, Hrvatska, 2012., r.  David Kapac
21:00 Ćaća Hrvatska, 2011., r. Dalibor Matanić
subota, 4. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
11:00 Čudesni park (animirani, sinhronizirano), r. David Feiss
20:00 Duboki rezovi, r. Dubravka Turčić, Filip Mojzeš, Filip Peruzović
petak, 3. svibnja 2019. ● Kino Metropolis, MSU
Dani smijeha – Charlie Chaplin
18:00 Mališan (The Kid), 1921. r. Charlie Chaplin
19:10 Pasji život (A Dog’s Life), 1918. r. Charlie Chaplin
19:45 Dokoličar (The Idle Class), 1921. r. Charlie Chaplin
20:20 Useljenik (The Immigrant), 1917. r. Charlie Chaplin
21.00 Do kraja smrti, ljubavni omnibus, r. Anđelo Jurkas
petak, 3. svibnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Leptiri, r. Tolga Karaçelik
20:45 Teret (The Load), r. Ognjen Glavonić
petak, 3. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
17:00 Mali gangster (De Boskampi's) Kino Bibijada, r. Arne Toonen
19:00 Kratki izlet, r. Igor Bezinović
20:30 Tranzit (2018), r. Christian Petzold
petak, 3. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Izbavitelj, Jugoslavija, 1976. r. Krsto Papić
21:00 Krvopijci, Jugoslavija, 1989. r. Dejan Šorak
petak, 3. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Posljednji Srbin u Hrvatskoj, r. Predrag Ličina  
četvrtak, 2. svibnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Fokstrot (Foxtrot), r. Samuel Maoz
20:45 Divljina (Wildlife), r. Paul Dano
četvrtak, 2. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
17:00 Moja žirafa, Kino Bibijada, r. Barbara Bredero
18:30 Julien u sredini (Jusqu’à la garde), r. Xavier Legrand
20:15 Ne zanima me ako u povijesti ostanemo zapisani kao barbari, r. Radu Jude
četvrtak, 2. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Mališan (The Kid), 1921. r. Charles Chaplin
21:00 Useljenik (The Immigrant), 1917., Pasji život (A Dog's Life), 1918., Dokoličar (The Idle Class), 1921. r. Charles Chaplin

četvrtak, 2. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
18:30 Useljenik, r. Charlie Chaplin
19:00 Dokoličar, r. Charlie Chaplin
20:00 Pasji život, r. Charlie Chaplin
20:35 Mališan, r. Charlie Chaplin
utorak, 30. travnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:30 Mali, r. Antonio Nuić
ponedjeljak, 29. travnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Zmijska koža The Fugitive Kind, r. Sidney Lumet
21:00 Presuda The Verdict, r. Sidney Lumet

nedjelja, 28. travnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Gospodar grada Prince of the City, r. Sidney Lumet
nedjelja, 28. travnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Tranzit, r. Christian Petzold
19:00 Ljubav i moda, Moda 60-ih, r. Ljubomir Radičević
21:00 Bez ljubavi (Nelyubov), r. Andrej Zvjagincev
nedjelja, 28. travnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
17:15 Moj dida je pao s Marsa, Kino Bibijada, r. Marina Andree Škop, Dražen Žarković
18:45 Duboki rezovi, r. Dubravka Turić, Filip Mojzeš, Filip Peruzović
20:30 Ne zanima me ako u povijesti ostanemo zapisani kao barbari, r. Radu Jude
subota, 27. travnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Čovjek iz zalagaonice The Pawnbroker, r. Sidney Lumet
21:00 TV-mreža Network, r. Sidney Lumet
subota, 27. travnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Crni član KKKlana (BlacKkKlansman), r. Spike Lee
20:45 Teret (The Load), r. Ognjen Glavonić
subota, 27. travnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
17:15 Mali gangster (De Boskampi's), Kino Bibijada, r. Arne Toonen
19:15 Najsretniji dan u životu Ollija Makija (Hymyilevä mies), r. Juho Kuosmanen
21:00 Krivnja (Den skyldige), r. Gustav Möller
subota, 27. travnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Korgi: Kraljevski pas velikog srca (Sinhronizirano), r. Ben Stassen, Vincent Kesteloot
petak, 26. travnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Pasje poslijepodne Dog Day Afternoon, r. Sidney Lumet
21:00 Brdo The Hill, r. Sidney Lumet
petak, 26. travnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Leptiri, r. Tolga Karaçelik
20:45 Moonlight, r. Barry Jenkins
petak, 26. travnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
17:00 Moj dida je pao s Marsa, Kino Bibijada, r. Marina Andree Škop, Dražen Žarković
18:45 Ne zanima me ako u povijesti ostanemo zapisani kao barbari, r. Radu Jude
21:15 Duboki rezovi, r. Dubravka Turić, Filip Mojzeš, Filip Peruzović
petak, 26. travnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Oceanovih 11, 1960.,  r. Lewis Milestone
četvrtak, 25. travnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Dugo putovanje u noć Long Day's Journey into Night, r. Sidney Lumet
četvrtak, 25. travnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Halla ide u rat (Kona fer í stríð), r. Benedikt Erlingsson
20:30 Teret (The Load), r. Ognjen Glavonić
četvrtak, 25. travnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
18:00 Uzbuna na Zelenom Vrhu, Kino Bibijada, r. Čejen Černić
20:00 Večer poezije
četvrtak, 25. travnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Pjevajmo na kiši, r. Stanley Donen, Gene Kelly
srijeda, 24. travnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Kritična točka Fail-Safe, r. Sidney Lumet
21:00 Uvreda (Zločin) The Offence, r. Sidney Lumet
srijeda, 24. travnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:00 Skrivena ljubav (Chiamami col tuo nome), r. Luca Guadagnino
20:30 Toni Erdmann, r. Maren Ade
srijeda, 24. travnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
17:00 Brailleovo srce (Le Coeur en Braille), r. Michel Boujenah
19:00 Teret (The Load), r. Ognjen Glavonić
21:00 Ovnovi (Hrútar), r. Grímur Hákonarson
srijeda, 24. travnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Rio Bravo, r. Howard Hawks
utorak, 23. travnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Dvanaest gnjevnih ljudi 12 Angry Men, r. Sidney Lumet
utorak, 23. travnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
19:00 Trst, Jugoslavija, r. Alessio Bozzer
20:30 Alifu: Princ(eza) Queer MoMenti, r. Yu-Lin Wang
ponedjeljak, 22. travnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Atalanta L'Atalante, r. Jean Vigo
21:00 Još jedna godina Another Year, r. Mike Leigh
ponedjeljak, 22. travnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
19:00 Alifu: Princ(eza) Queer MoMenti, r. Yu-Lin Wang
nedjelja, 21. travnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:00 Kvadrat (The Square), r. Ruben Östlund
20:45 Izgaranje (Beoning), r. Lee Chang-dong
nedjelja, 21. travnja 2019. ●
17:15 Brailleovo srce (Le Coeur en Braille) r. Michel Boujenah
19:00 Teret (The Load), r. Ognjen Glavonić
21:00 Duboki rezovi, r. Dubravka Turić, Filip Mojzeš, Filip Peruzović
subota, 20. travnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Žena pod utjecajem A Woman Under the Influence, r. John Cassavetes
subota, 20. travnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Hladni rat (Zimna wojna), r. Pawel Pawlikowski
18:45 Paterson, r. Jim Jarmusch
21:00 Teret (The Load), r. Ognjen Glavonić
subota, 20. travnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
17:15 Moj dida je pao s Marsa, r. Marina Andree Škop, Dražen Žarković
19:00 Tranzit, r. Hannah Espia
21:00 Leptiri, r. Tolga Karaçelik
petak, 19. travnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Provjerena kopija Copie conforme, r. Abbas Kiarostami
21:00 Muževi i žene Husbands and Wives, r. Woody Allen
petak, 19. travnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Miljenica (The Favourite), r. Yorgos Lanthimos
19:15 Ne gledaj mi u pijat, r. Hana Jušić
21:15 Sve što dolazi (L'avenir), r. Mia Hansen-Løve
petak, 19. travnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
17:15 Dan kada je moj otac postao grm, r. Nicole van Kilsdonk
19:00 Duboki rezovi, r. Dubravka Turić, Filip Mojzeš, Filip Peruzović
20:30 Ljudi i mjesta (Visages Villages, dokumentarni), r. J.R. i Agnès Varda
četvrtak, 18. travnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Stromboli Italija, r. Roberto Rossellini
21:00 Lica Faces, r. John Cassavetes
četvrtak, 18. travnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
17:00 Moj dida je pao s Marsa r. Marina Andree Škop, Dražen Žarković
19:00 Teret (The Load), r. Ognjen Glavonić
21:20 Na vodi (dokumentarni film), r. Goran Dević
četvrtak, 18. travnja 2019. ● Kino Metropolis MSU
16.00 Amadeusove uši Profesor Baltazar, crtani serijal, 50'
17.00 Hrabri Mališan 2 (Minuscule 2, animirani), r. Hélène Giraud, Thomas Szabo
18.45 Moj dida je pao s marsa, r. Marina Andree Škop, Dražen Žarković
20.15 Do kraja smrti, ljubavni omnibus, r. Anđelo Jurkas
srijeda, 17. travnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Ljubav poslijepodne L'amour l'après-midi, r. Eric Rohmer
21:00 Nader i Simin se rastaju Jodaeiye Nader az Simin, r. Asghar Farhadi
srijeda, 17. travnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Halla ide u rat (Kona fer í stríð), r. Benedikt Erlingsson
19:00 Leptiri, r. Tolga Karaçelik
21:15 Isabellino sunce (Un beau soleil intérieur), r. Claire Denis
srijeda, 17. travnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
17:15 Moj život kao Tikvica (Ma vie de Courgette) r. Claude Barras
21:00 Duboki rezovi, r. Dubravka Turić, Filip Mojzeš, Filip Peruzović
utorak, 16. travnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Putovanje u Italiju Viaggio in Italia, r.Roberto Rossellini
21:00 Zora Sunrise: A Song of Two Humans, r. Wilhelm Murnau

utorak, 16. travnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:00 Cirkus (The Circus), r. Charles Chaplin
20:00 Cirkus (The Circus), r. Charles Chaplin
petak, 12. travnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Prizori iz bračnog života Scener ur ett äktenskap, r. Ingmar Bergman

četvrtak, 11. travnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Zemlja Festival tolerancije - JFF Zagreb
21:00 Prasica & Dobre djevojke Festival tolerancije - JFF Zagreb

srijeda, 10. travnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 ''Mora schwingati!'' - priča o Blue Note Records Festival tolerancije - JFF Zagreb
21:00 Ortaci Festival tolerancije - JFF Zagreb

utorak, 9. travnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Sve će biti u redu & Put kroz noć Festival tolerancije - JFF Zagreb
21:00 Naša zemlja Festival tolerancije - JFF Zagreb

ponedjeljak, 8. travnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Mobitel & Povratak Festival tolerancije - JFF Zagreb
21:00 Mrtvi i drugi Festival tolerancije - JFF Zagreb

nedjelja, 7. travnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Nije lako s muškarcima, r. Mihailo Vukobratović

nedjelja, 7. travnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

19:00 Vukodlak, r. Adrian Panek Festival tolerancije

subota, 6. travnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Poseban tretman, r. Goran Paskaljević
21:00 Jugoslavija, r. Antun Vrdoljak

subota, 6. travnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
petak, 5. travnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:30 Čovjek nije tica, r. Dušana Makavejev
21:00 W.R. Misterije organizma, r. Dušan Makavejev

petak, 5. travnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:15 Kavalir s pištoljem, r. David Lowery
19:00 Tranzit, r. Christian Petzold
21:00 Mi, r. Jordan Peele

petak, 5. travnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Moj dida je pao s Marsa, r. Marina Andree Škop, Dražen Žarković
18:45 Mali, r. Antonio Nuić
20:30 Leptiri, r. Tolga Karaçelik

četvrtak, 4. travnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Devojka, r. Mladomir 'Puriša' Đorđević
21:00 Rondo, r. Zvonimir Berković
četvrtak, 4. travnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Zelena knjiga: Vodič za život Green Book, r. Peter Farrelly
20.30 Mi Us, r. Jordan Peele

četvrtak, 4. travnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Hala ide u rat Kona fer í stríð, r. Benedikt Erlingsson
19:15 Posljednji Srbin u Hrvatskoj, r. Predrag Ličina
21:00 Leptiri, r. Tolga Karaçelik

nedjelja, 31. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Obiteljske veze Manbiki kazoku, r. Hirokazu Koreeda

nedjelja, 31. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

19:00 Bolshoj, r. Valery Todorovsky

nedjelja, 31. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

19:00 Sedamnaest trenutaka proljeća, r. Tatyana Lioznova

subota, 30. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Sablasna svjetlost Maboroshi no hikari, r. Hirokazu Koreeda
21:00 Želim Kiseki, r. Hirokazu Koreeda

subota, 30. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

21:00 Trener, r. Danila Kozlovsky

subota, 30. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

19:00 Yolki

petak, 29. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Život nakon smrti Wandâfuru raifu, r. Hirokazu Koreeda
21:00 Nakon oluje Umi yori mo mada fukaku, r. Hirokazu Koreeda

petak, 29. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

21:00 Tri sekunde, r. Anton Megerdichev

petak, 29. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

19:00 Ljubav i golubovi, r. Vladimir Menshov

četvrtak, 28. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Nitko to ne zna Dare mo shiranai, r. Hirokazu Koreeda

četvrtak, 28. ožujka 2019. ● Kino Metropolis
18:00 Moj dida je pao s Marsa, r. Marina Andree Škop, Dražen Žarković
19:25 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
21:00 Na plaži Chesil On Chesil Beach, r. Dominic Cooke
četvrtak, 28. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

21:00 Ana Karenjina - sjećanja Vronskog, r. Karen Shakhnazarov

četvrtak, 28. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

21:00 Ždralovi lete, r. Mikhail Kalatozov

srijeda, 27. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Dječak s biciklom Le gamin au velo, r. Jean-Pierre Dardenne
21:00 Igre ljubavi i slučaja L'esquive, r. Abdellatif Kechiche
srijeda, 27. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:30 Tranzit, r. Christian Petzold
20:00 Sobibor, r. Konstantin Khanbeskiy

srijeda, 27. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:00 Dom, r. Dario Pleić
19:30 Mali, r. Antonio Nuić
21:15 Lada Kamenski, r. Sara Hribar, Marko Šantić 

utorak, 26. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Sestra L'enfant d'un haut, r. Ursula Meier
21:15 Matura Bacalaureat, r. Cristian Mungiu
utorak, 26. ožujka 2019. ● Kino Metropolis
18:00 Moj dida je pao s Marsa, r. Marina Andree Škop, Dražen Žarković
19:30 Lada Kamenski, r. Sara Hribar, Marko Šantić 
20:50 Tranzit, r. Christian Petzold
utorak, 26. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Mi, r. Jordan Peele
19:15 Tranzit, r. Christian Petzold
21:15 Kavalir s pištoljem, r. David Lowery
utorak, 26. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:30 Moj dida je pao s Marsa, r. Marina Andree Škop, Dražen Žarković
19:00 Posljednji Srbin u Hrvatskoj, r. Predrag Ličina
21:00 Malila: Cvijet za oproštaj r. Anucha Boonyawatana

ponedjeljak, 25. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Razred Entre les murs, r. Laurent Cantet
21:15 Božji konji Les chevaux de Dieu, r. Nabil Ayouch
nedjelja, 24. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Ašik Kerib Ashug-Karibi, , r. Sergej (Josifovič) Paradžanov
subota, 23. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Sjene zaboravljenih predaka Tini zabutyh predkiv, r. Sergej (Josifovič) Paradžanov
21:00 Legenda o Suramskoj tvrđavi Ambavi Suramis tsikhitsa, r. Sergej (Josifovič) Paradžanov
petak, 22. ožujka 2019. ● Kino Metropolis

16:00 Profesor Baltazar - Alfred noćni čuvar
17:00  Mirai, r. Mamoru Hosoda
18:45 Mia i bijeli lav Mia and the White Lion, r. Gilles de Maistre
20:30 Styx, r. Wolfgang Fischer

petak, 22. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Boja nara Sayat Nova, r. Sergej (Josifovič) Paradžanov
četvrtak, 21. ožujka 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Mostovi okruga Madison The Bridges of Madison County, r. Clint Eastwood
četvrtak, 21. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Hala ide u rat Kona fer í stríð, r. Benedikt Erlingsson
19:00 Tranzit, r. Christian Petzold
21:00 Mi, r. Jordan Peele


 

četvrtak, 21. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:30 Moj dida je pao s Marsa, r. Marina Andree Škop, Dražen Žarković
19:15 Lada Kamenski, r. Sara Hribar, Marko Šantić 
20:45 Mali, r. Antonio Nuić
 
četvrtak, 21. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Njegova djevojka Petko His Girl Friday, r.  Howard Hawks
21:00 Zovi Northside 777 Call Northside 777, r. Henry Hathaway
srijeda, 20. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Slatki miris uspjeha Sweet Smell of Success, r. Alexander MacKendrick Fokus: Novinarstvo na filmu
21:00 Naslovna strana The Front Page, r. Lewis Milestone Fokus: Novinarstvo na filmu

srijeda, 20. ožujka 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Ponoć u vrtu dobra i zla Midnight in the Gardern of Good and Evil, r. Clint Eastwood
srijeda, 20. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Zelena knjiga: Vodič za život Green Book, r. Peter Farrelly
19:20 Halla ide u rat Kona fer í stríð, r. Benedikt Erlingsson
21:15 Kavalir s pištoljem, r. David Lowery


 

srijeda, 20. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Posljednji Srbin u Hrvatskoj, r. Predrag Ličina
21:15 Dom, r. Dario Pleić


 

srijeda, 20. ožujka 2019. ● Kino Metropolis
18:00 Bergman - jedna godina, jedan život Bergam - A Year in a Life, r. Jane Magnusson
20:15 Grace Jones:: Bloodligh And Bami, r. Sophie Fiennes
utorak, 19. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 As u rukavu Ace in the Hole, r. Billy Wilder Fokus: Novinarstvo na filmu
21:00 Park Row, r. Samuel Fuller Fokus: Novinarstvo na filmu

utorak, 19. ožujka 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Pisma iz Iwo Jime Letters From Iwo Jima, r. Clint Eastwood
utorak, 19. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Kavalir s pištoljem, r. David Lowery
18:50 Posljednji Srbin u Hrvatskoj, r. Predrag Ličina
20:35 Zelena knjiga: Vodič za život Green Book, r. Peter Farrelly

utorak, 19. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Mirai, r. Mamoru Hosoda
19:00 Mali, r. Antonio Nuić
20:45 Hala ide u rat Kona fer í stríð, r. Benedikt Erlingsson

ponedjeljak, 18. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Novinar, r. Fadil Hadžić Fokus: Novinarstvo na filmu
21:00 Dogodilo se sutra It Happened Tomorrow, r. René Clair Fokus: Novinarstvo na filmu

ponedjeljak, 18. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Halla ide u rat Kona fer í stríð, r. Benedikt Erlingsson
19:00 Kavalir s pištoljem, r. David Lowery
20:45 Posljednji Srbin u Hrvatskoj, r. Predrag Ličina

ponedjeljak, 18. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:30 Mali, r. Antonio Nuić
19:15 Mirai, r. Mamoru Hosoda
21:00 Lada Kamenski, r. Sara Hribar, Marko Šantić

nedjelja, 17. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
18:30 Probuđena savjest The Insider, r. Michael Mann Fokus: Novinarstvo na filmu
nedjelja, 17. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Zelena knjiga: Vodič za život Green Book, r. Peter Farrelly
19:20 Halla ide u rat Kona fer í stríð, r. Benedikt Erlingsson
21:15 Kavalir s pištoljem, r. David Lowery
nedjelja, 17. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Dom, r. Dario Pleić
21:00 Mali, r. Antonio Nuić

subota, 16. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
18:30 Svi predsjednikovi ljudi All the President's Men, r. Alan J. Pakula Fokus: Novinarstvo na filmu
21:00 Spotlight, r. Tom McCarthy Fokus: Novinarstvo na filmu
subota, 16. ožujka 2019. ● Kino Metropolis
16:00 Profesor Baltazar - O mišu i satovima
17:00 Mirai, r. Mamoru Hosoda
18:45 Mia i bijeli lav Mia and the White Lion, r. Gilles de Maistre
20:30 Styx, r. Wolfgang Fischer
subota, 16. ožujka 2019. ● Kino Kinoteka
11:00 Lego film 2 Lego Movie 2, r. Mike Mitchell, Trisha Gum
20:00 Mula The Mule, r. Clint Eastwood
subota, 16. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Zelena knjiga: Vodič za život Green Book, r. Peter Farrelly
19:20 Posljednji Srbin u Hrvatskoj, r. Predrag Ličina
21:00 Halla ide u rat Kona fer í stríð, r. Benedikt Erlingsson
subota, 16. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:10 Mirai, r. Mamoru Hosoda
19:00 24/25 sličica u sekundi 24/25 Il fotogramma in più, r. Giancarlo Rolandi Venecija u Zagrebu
21:15 Lada Kamenski, r. Sara Hribar, Marko Šantić
petak, 15. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 TV-mreža Network, r. Sidney Lumet Fokus: Novinarstvo na filmu
21:00 Strah i prijezir u Las Vegasu Fear and Loathing in Las Vegas, r. Terry Gilliam Fokus: Novinarstvo na filmu
petak, 15. ožujka 2019. ● Kino Metropolis
18:00 Halla ide u rat Kona fer í stríð, r. Benedikt Erlingsson
20:00 Lada Kamenski, r. Sara Hribar, Marko Šantić

petak, 15. ožujka 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Gran Torino, r. Clint Eastwood
petak, 15. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Hala ide u rat Kona fer í stríð, r. Benedikt Erlingsson
19:00 Bezimena priča Una storia senza nome, r. Roberto Andò Venecija u Zagrebu
21:15 Posljednji Srbin u Hrvatskoj, r. Predrag Ličina
petak, 15. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Bergman - jedna godina, jedan život Bergam - A Year in a Life, r. Jane Magnusson19:15 Dom, r. Dario Pleić
21:15 Mali, r. Antonio Nuić
četvrtak, 14. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Slatki život La dolce vita, r. Federico Fellini Fokus: Novinarstvo na filmu
četvrtak, 14. ožujka 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Nepomirljivi Unforgiven, r. Clint Eastwood
četvrtak, 14. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Posljednji Srbin u Hrvatskoj, r. Predrag Ličina
19:15 Iznenada jednog dana Un giorno all'improvviso, r. Ciro D'Emilio Venecija u Zagrebu
21:00 Hala ide u rat Kona fer í stríð, r. Benedikt Erlingsson

četvrtak, 14. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Mirai, r. Mamoru Hosoda
19:15 Mali, r. Antonio Nuić
21:00 Lada Kamenski, r. Sara Hribar, Marko Šantić

srijeda, 13. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Ja sam Kuba Soy Cuba, r. Mihail Kalatozov
srijeda, 13. ožujka 2019. ● Kino Metropolis
18:00 Bergman - jedna godina, jedan život Bergam - A Year in a Life, r. Jane Magnusson
20:15 Grace Jones:: Bloodligh And Bami, r. Sophie Fiennes

srijeda, 13. ožujka 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Blijedi jahač Pale Rider, r. Clint Eastwood
srijeda, 13. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Hala ide u rat Kona fer í stríð, r. Benedikt Erlingsson
19:00 Najsretniji mladić na svijetu Il ragazzo più felice del mondo, r. Gian Alfonso Pacinotti - Gipi Venecija u Zagrebu
20:45 Zelena knjiga: Vodič za život Green Book, r. Peter Farrelly

srijeda, 13. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:30 Mali, r. Antonio Nuić
19:15 Mirai, r. Mamoru Hosoda
21:00 Styx, r. Wolfgang Fischer

utorak, 12. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Kratki film o ljubavi Krótki film o milosci,, r. Krzysztof Kieślowski
21:00 Be militant each in your own way - ženske pobune na filmu
utorak, 12. ožujka 2019. ● Kino Metropolis
20:30 Lada Kamenski, r. Sara Hribar, Marko Šantić

utorak, 12. ožujka 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Mistična rijeka Mystic River, r. Clint Eastwood
utorak, 12. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:15 Mirai, r. Mamoru Hosoda
19:00 Proročanstvo pasanca La profezia dell'armadillo, r. Emanuele Scaringi Venecija u Zagrebu
21:00 Hala ide u rat Kona fer í stríð, r. Benedikt Erlingsson

utorak, 12. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Bergman - jedna godina, jedan život Bergam - A Year in a Life, r. Jane Magnusson
19:15 Lada Kamenski, r. Sara Hribar, Marko Šantić
20:45 Prije mraka Napszállta, r. László Nemes

subota, 9. ožujka 2019. ● Kino Metropolis
15:30 Profesor Baltazar - Hanibalove Alpe
16:30 Mirai, r. Mamoru Hosoda
18:15 Lada Kamenski, r. Sara Hribar, Marko Šantić Ženijalni dani 2019.
19:40 Dom, r. Dario Pleić Ženijalni dani 2019.
21:00 Hala ide u rat Kona fer í stríð, r. Benedikt Erlingsson Ženijalni dani 2019.
petak, 8. ožujka 2019. ● Kino Metropolis
18:00 Lada Kamenski, r. Sara Hribar, Marko Šantić Ženijalni dani 2019.
19:30 Dom, r. Dario Pleić Ženijalni dani 2019.
20:50 Hala ide u rat Kona fer í stríð, r. Benedikt Erlingsson Ženijalni dani 2019.
četvrtak, 7. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:15 Posljednji Srbin u Hrvatskoj, r. Predrag Ličina
19:00 Halla ide u rat Kona fer í stríð, r. Benedikt Erlingsson
21:15 Druga strana svega, r. Mila Turajlić

četvrtak, 7. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Moja žirafa, r. Barbara Bredero
18:30 Bergman - jedna godina, jedan život Bergam - A Year in a Life, r. Jane Magnusson
20:45 Izvještaji o Sari i Saleemu The Reports on Sarah and Saleem, r. Muayad Alayan

četvrtak, 7. ožujka 2019. ● Kino Metropolis
17:30 Hala ide u rat Kona fer í stríð, r. Benedikt Erlingsson Ženijalni dani 2019.
19:30 Lada Kamenski, r. Sara Hribar, Marko Šantić Ženijalni dani 2019.
20:50 Dom, r. Dario Pleić Ženijalni dani 2019.
srijeda, 6. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Zelena knjiga: Vodič za život Green Book, r. Peter Farrelly
19:20 Mali, r. Antonio Nuić
21:00 Posljednji Srbin u Hrvatskoj, r. Predrag Ličina

srijeda, 6. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Styx, r. Wolfgang Fischer
19:00 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
21:15 Prije mraka Napszállta, r. László Nemes

utorak, 5. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Mali, r. Antonio Nuić
18:45 Zelena knjiga: Vodič za život Green Book, r. Peter Farrelly
21:10 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos

utorak, 5. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
19:00 Styx, r. Wolfgang Fischer
20:45 Bergman - jedna godina, jedan život Bergam - A Year in a Life, r. Jane Magnusson

ponedjeljak, 4. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:15 Posljednji Srbin u Hrvatskoj, r. Predrag Ličina
19:00 Mirai, r. Mamoru Hosoda
20:50 Marija, kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke

ponedjeljak, 4. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Izvještaji o Sari i Saleemu The Reports on Sarah and Saleem, r. Muayad Alayan
19:20 Mali, r. Antonio Nuić
21:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski

ponedjeljak, 4. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Divlja rijeka Wild River, r. Elia Kazan Portreti: Kritička analiza američkog društva Elija Kazana
21:00 Panika na ulicama Panic in the Streets, r. Elia Kazan Portreti: Kritička analiza američkog društva Elija Kazana
nedjelja, 3. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos
19.15 Posljednji Srbin u Hrvatskoj, r. Predrag Ličina
21:00 Zelena knjiga: Vodič za život Green Book, r. Peter Farrelly

nedjelja, 3. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Mali, r. Antonio Nuić
19:00 Styx, r. Wolfgang Fischer
20:45 Mali, r. Antonio Nuić

nedjelja, 3. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Amerika, Amerika America, America, r. Elia Kazan Portreti: Kritička analiza američkog društva Elija Kazana
subota, 2. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Zelena knjiga: Vodič za život Green Book, r. Peter Farrelly
19:20 Mali, r. Antonio Nuić
21:00 Posljednji Srbin u Hrvatskoj, r. Predrag Ličina

subota, 2. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Istočno od raja East of Eden, r. Elia Kazan Portreti: Kritička analiza američkog društva Elija Kazana
21:00 Lice u gomili A Face in the Crowd, r. Elia Kzan Portreti: Kritička analiza američkog društva Elija Kazana
subota, 2. ožujka 2019. ● Kino Metropolis

15:45 Mia i bijeli lav Mia and the White Lion, r. Gilles de Maistre
17:30 Mirai, r. Mamoru Hosoda
19:15 Styx, r. Wolfgang Fischer
21:00 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda

petak, 1. ožujka 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Marija, kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke
19:15 Mali, r. Antonio Nuić
21:00 Posljednji Srbin u Hrvatskoj, r. Predrag Ličina

petak, 1. ožujka 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Bergman - jedna godina, jedan život Bergam - A Year in a Life, r. Jane Magnusson
19:30 Styx, r. Wolfgang Fischer
21:15 Prije mraka Napszállta, r. László Nemes

petak, 1. ožujka 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Tramvaj zvan žudnja A Streetcar Named Desire, r. Elia Kazan Portreti: Kritička analiza američkog društva Elija Kazana
21:00 Džentlmenski sporazum Gentleman's Agreement, r. Elia Kzan Portreti: Kritička analiza američkog društva Elija Kazana
petak, 1. ožujka 2019. ● Kino Metropolis

17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:45 Bergman - jedna godina, jedan život Bergam - A Year in a Life, r. Jane Magnusson
21:00 Marija, kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke

četvrtak, 28. veljače 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Povratak Mary Poppins Mary Poppins Returns, r. Bob Marshall Kandidati za nagradu Oscar 2019.
četvrtak, 28. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Zelena knjiga: Vodič za život Green Book, r. Peter Farrelly
19:00 Posljednji Srbin u Hrvatskoj, r. Predrag Ličina
21:15 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos

četvrtak, 28. veljače 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Mali, r. Antonio Nuić
19:00 Styx, r. Wolfgang Fischer
20:45 Mali, r. Antonio Nuić

četvrtak, 28. veljače 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Sjaj u travi Splendor in the Grass, r. Elia Kazan Portreti: Kritička analiza američkog društva Elija Kazana
21:00 Bumerang Boomerang!, r. Elia Kzan Portreti: Kritička analiza američkog društva Elija Kazana
četvrtak, 28. veljače 2019. ● Kino Metropolis

17:00 Mirai, r. Mamoru Hosoda
18:45 Styx, r. Wolfgang Fischer
20:30 Stari Momci Old Boys, r. Toby MacDonald

srijeda, 27. veljače 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos Kandidati za nagradu Oscar 2019.
srijeda, 27. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
19:00 Viški memento, r. Tanja Kanceljak
21:00 Mali, r. Antonio Nuić
srijeda, 27. veljače 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
19:00 Bergman - jedna godina, jedan život Bergam - A Year in a Life, r. Jane Magnusson
21:15 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda

srijeda, 27. veljače 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Na dokovima New Yorka On the Waterfront, r. Elia Kazan Portreti: Kritička analiza američkog društva Elija Kazana
21:00 Baby Doll, r. Elia Kzan Portreti: Kritička analiza američkog društva Elija Kazana
srijeda, 27. veljače 2019. ● Kino Metropolis

16:30 Ne diraj! Touch me not, r. Adina Pintilie
18:45 Bergman - jedna godina, jedan život Bergam - A Year in a Life, r. Jane Magnusson
21:00 Grace Jones:: Bloodligh And Bami, r. Sophie Fiennes

utorak, 26. veljače 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Čovjek iz sjene Vice, r. Adam McKay Kandidati za nagradu Oscar 2019.
utorak, 26. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Mali, r. Antonio Nuić
18:45 Zelena knjiga: Vodič za život Green Book, r. Peter Farrelly
21:10 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos
utorak, 26. veljače 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Klimaks Climax, r. Gaspar Noé
19:00 Tucanje Frig, r. Antony Hickling
20:15 Prije mraka Napszállta, r. László Nemes
utorak, 26. veljače 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Jasenovac, r. Gustav Gavrin, Kosta Hlavaty
21:00 Plavi 9,  r. Krešo Golik

utorak, 26. veljače 2019. ● Kino Metropolis

17:00 Colette, r. Wash Westmoreland
19:00 Knjižara Bookshop, r. Isabel Coixet
21:00 Glazbena ljubav Juliet, Naked, r. Jesse Peretz

nedjelja, 24. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

11:00 Moj prvi odlazak u kino 4 KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu
17:00 Ja sam William Jeg er William, r. Jonas Elmer KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu
19:00 Kinolektira gostuje: Neki to vole vruće Some Like It Hot r. Billy Wilder KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu
21:30 Mali, r. Antonio Nuić

nedjelja, 24. veljače 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

11:30 Dječakov san Halkaa, r. Nila Madhab Panda KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu 
15:00 Klasik s gostom: Imam dvije mame i dva tate, r. Krešo Golik KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu 
18:00 Prije mraka Napszállta, r. László Nemes
20:45 Izvještaji o Sari i Saleemu The Reports on Sarah and Saleem, r. Muayad Alayan

subota, 23. veljače 2019. ● Kino Kinoteka

11:00 Ralph ruši Internet: Krš i lom 2 Ralph Breaks the Internet: Wreck-it Ralph 2, r. Rick Moore, Phil Johnson Kandidati za nagradu Oscar 2019.
20:00 Zelena knjiga: Vodič za život Green Book Kandidati za nagradu Oscar 2019.

subota, 23. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
11:30 Tri svemirske pogreške Matti & Sami und die drei größten Fehler des, r. Stefan Westerwelle KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu
15:00 Na putu do jezera Benim Küçük Sözlerim, r. Bekir Bülbül KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu
17:00 Zlogonje The Witch Hunters, r. Raško Miljković KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu
19:15 Mali, r. Antonio Nuić
21:00 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos
subota, 23. veljače 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

15:00  Klasik s gostom: Tajna starog tavana, r. Vladimir Tadej KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu

subota, 23. veljače 2019. ● Kino Metropolis

16:00 Pingvin Axel - Profesor Baltazar
17:00 Mia i bijeli lav Mia and the White Lion, r. Gilles de Maistre
18:50 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:30 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda

petak, 22. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

11:30 Ja sam William Jeg er William, r. Jonas Elmer KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu
13:30 Zlogonje The Witch Hunters, r. Raško Miljković KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu
18:00 Moje neobično ljeto s Tess, r. Steven Wouterlood Mijn bijzonder rare week met Tess KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu
20:30 Mali, r. Antonio Nuić



petak, 22. veljače 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Produženi boravak: Trešnje, r. Dubravka Turić  KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu 
18:45 Bergman - jedna godina, jedan život Bergam - A Year in a Life, r. Jane Magnusson
21:00 Prije mraka Napszállta, r. László Nemes


petak, 22. veljače 2019. ● Kino Metropolis

17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:40 Marija, kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke
20:55 Stari momci Old Boys, r. Toby MacDonald

četvrtak, 21. veljače 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Zelena knjiga: Vodič za život Green Book Kandidati za nagradu Oscar 2019.
četvrtak, 21. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

11:30 Dječakov san Halkaa KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu
14:00 Moj dida je pao s Marsa, r. Marina Andree Škop, Dražen Žarković  KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu
18:00 Supo Modo, r. Likarion Wainaina KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu
20:00 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos

četvrtak, 21. veljače 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Svaki dan otkrivam 4 KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu
18:30 Mali, r. Antonio Nuić
20:45 Prije mraka Napszállta, r. László Nemes

četvrtak, 21. veljače 2019. ● Kino Metropolis

17:00 Colette, r. Wash Westmoreland
19:00 Knjižara Bookshop, r. Isabel Coixet
20:50 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher

srijeda, 20. veljače 2019. ● Kino Kinoteka
20:00  Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski Kandidati za nagradu Oscar 2019.
srijeda, 20. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

19:00 Moj dida je pao s Marsa, r. MArina Andree Škop, Dražen Žarković Otvorenje 4.KinoKino - Međunarodnog filmskog festivala za djecu
21:00 Mali, r. Antonio Nuić

srijeda, 20. veljače 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Mali, r. Antonio Nuić
18:45 Prije mraka Napszállta, r. László Nemes
21:20 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski

srijeda, 20. veljače 2019. ● Kino Metropolis
17:00  Mia i bijeli lav Mia and the White Lion, r. Gilles de Maistre
19:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
21:00 Marija, kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke
utorak, 19. veljače 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda Kandidati za nagradu Oscar 2019.
utorak, 19. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:10 Marija, kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke
19:20 Mali, r. Antonio Nuić
21:10 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos

utorak, 19. veljače 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
18:45 Bergman - jedna godina, jedan život Bergam - A Year in a Life, r. Jane Magnusson
21:00 Prije mraka Napszállta, r. László Nemes

utorak, 19. veljače 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:45 Glazbena ljubav Juliet, Naked, r. Jesse Peretz
20:30 Južni vjetar, r. Miloš Avramović
ponedjeljak, 18. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
19:00 Marija, kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke
21:15 Zelena knjiga: vodič za život Green Book, r. Peter Farrelly
ponedjeljak, 18. veljače 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Mali, r. Antonio Nuić
18:45 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:30 Mali, r. Antonio Nuić

subota, 16. veljače 2019. ● Kino Kinoteka

11:00 Spiderman: novi svijet Spiderman: Into the Spider-Verse, r. Bob Perischetti, Peter Rasmey Kandidati za nagradu Oscar 2019.
20:00 Čovjek iz sjene Vice, r. Adam McKay Kandidati za nagradu Oscar 2019.

 

subota, 16. veljače 2019. ● Kino Metropolis

16:00 Baltazarov sat - Profesor Baltazar
17:00 Mia i bijeli lav Mia and the White Lion, r. Gilles de Maistre
18:50 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:30 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda

petak, 15. veljače 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Bohemian Rhapsody, r. Bryan Singer Kandidati za nagradu Oscar 2019.

 

petak, 15. veljače 2019. ● Kino Metropolis

17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:40 Marija, kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke
20:55 Glazbena ljubav Juliet, Naked, r. Jesse Peretz

četvrtak, 14. veljače 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Zvijezda je rođena A Star is Born, r. Bradley Cooper Kandidati za nagradu Oscar 2019.

 

četvrtak, 14. veljače 2019. ● Kino Metropolis

17:00 Colette, r. Wash Westmoreland
19:00 Knjižara Bookshop, r. Isabel Coixet
20:50 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher

srijeda, 13. veljače 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Marija, kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke  Kandidati za nagradu Oscar 2019.

 

srijeda, 13. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos

srijeda, 13. veljače 2019. ● Kino Metropolis

18:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
20:00 Kuća koju je izgradio Jack The House That Jack Built r. Lars von Trier

utorak, 12. veljače 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Žena bez glave La mujer sin cabeza, r. Lucrecia Martel Portreti: Novi argentinski film Lucrecie Martel
21:00 Sveta djevojčica La niña santa,  r. Lucrecia Martel Portreti: Novi argentinski film Lucrecie Martel
utorak, 12. veljače 2019. ● Kino Kinoteka

20:00Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee Kandidati za nagradu Oscar 2019.

 

utorak, 12. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Ne ostavi traga Leave No Trace, r. Debra Granik
19:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:45 Marija, kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke

utorak, 12. veljače 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

19:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
21:00 Izvještaji o Sari i Saleemu The Reports on Sarah and Saleem, r. Muayad Alayan

utorak, 12. veljače 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:45 Glazbena ljubav Juliet, Naked, r. Jesse Peretz
20:30 Južni vjetar, r. Miloš Avramović
ponedjeljak, 11. veljače 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Močvara La Ciénaga, r. Lucrecia Martel Portreti: Novi argentinski film Lucrecie Martel
ponedjeljak, 11. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos
20:45 Suspiria, r. Luca Guadagnino

ponedjeljak, 11. veljače 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Izvještaji o Sari i Saleemu The Reports on Sarah and Saleem, r. Muayad Alayan
19:20 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
21:10 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan

nedjelja, 10. veljače 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Mladost Youth, r. Paolo Sorrentino Fokus: Starost na filmu
nedjelja, 10. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Marija, kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke
19:15 Ne ostavi traga Leave No Trace, r. Debra Granik
21:15 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos

nedjelja, 10. veljače 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:10 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
19:20 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
21:00 Izvještaji o Sari i Saleemu The Reports on Sarah and Saleem, r. Muayad Alayan

nedjelja, 10. veljače 2019. ● Kino Metropolis
16:00 Hrvatski mali maratonci, animirani filmovi za djecu, 50 min
17:00 Mia i bijeli lav Mia and the White Lion, r. Gilles de Maistre
18:50 Glazbena ljubav Juliet, Naked, r. Jesse Peretz
20:40 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
subota, 9. veljače 2019. ● Kinoklub
20:00 Our new president, r. Maxim Pozdorovkin
subota, 9. veljače 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Balada o Narayami Narayama bushiko, r. Keisuke Kinoshita Fokus: Starost na filmu
21:15 Balada o Narayami Narayama bushiko, r. Shôhei Imamura Fokus: Starost na filmu
subota, 9. veljače 2019. ● Kino Kinoteka

11:00 Kako izdresirati zmaja 3 How to Train Your Dragon 3, r. Dean DeBlois
20:00 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos Kandidati za nagradu Oscar 2019.

 

subota, 9. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

16:15 Suspiria, r. Luca Guadagnino
19:00 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos
21:15 Ne ostavi traga Leave No Trace, r. Debra Granik

subota, 9. veljače 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
18:45 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:30 Izvještaji o Sari i Saleemu The Reports on Sarah and Saleem, r. Muayad Alayan

subota, 9. veljače 2019. ● Kino Metropolis
16:00 Oblačno sa svađavinama - Profesor Baltazar
17:00 Mia i bijeli lav Mia and the White Lion, r. Gilles de Maistre
18:50 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:30 Suspiria, r. Luca Guadagnino

petak, 8. veljače 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Tokyska priča Tokyo monogatari, r. Yasujirō Ozu Fokus: Starost na filmu
21:15 Nebraska, r. Alexander Payne
petak, 8. veljače 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Za ona dobra stara vremena, r. Eduard Galić

 

petak, 8. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos
19:15 Ne ostavi traga Leave No Trace, r. Debra Granik
21:15 Marija, kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke
petak, 8. veljače 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
19:00 Izvještaji o Sari i Saleemu The Reports on Sarah and Saleem, r. Muayad Alayan
21:25 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski

petak, 8. veljače 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:40 Marija, kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke
20:55 Suspiria, r. Luca Guadagnino
četvrtak, 7. veljače 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Posljednji čovjek Der Letzte Mann, r. Friedrich Wilhelm Murnau Fokus: Starost na filmu
21:00 Ljubav Amour, r. Michael Haneke Fokus: Starost na filmu
četvrtak, 7. veljače 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj

 

četvrtak, 7. veljače 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Marija, kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke
19:15 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:50 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
srijeda, 6. veljače 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Divlje jagode Smultronstället, r. Ingmar Bergman Fokus: Starost na filmu
21:00 Lucky, r. John Carroll Lynch Fokus: Starost na filmu
srijeda, 6. veljače 2019. ● Kino Kinoteka

20:00  Koja je ovo država, r. Vinko Brešan

 

utorak, 5. veljače 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Umberto D, r. Vittorio De Sica Fokus: Starost na filmu
21:00 Pripremi se za budućnost Make Way For Tomorrow, r. Leo McCarey Fokus: Starost na filmu

utorak, 5. veljače 2019. ● Kino Kinoteka

20:00  Sam samcat, r. Bobo Jelčić

 

utorak, 5. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos
19:30 Konformist Il conformista, r. Bernardo Bertolucci


utorak, 5. veljače 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
19:00 Južni vjetar, r. Miloš Avramović
21:20 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda



ponedjeljak, 4. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:00  Suspiria, r. Luca Guadagnino
20:45 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos



ponedjeljak, 4. veljače 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:45 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
21:00  Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher



nedjelja, 3. veljače 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Živjeti Ikiru, r. Akira Kurosawa Fokus: Starost na filmu

nedjelja, 3. veljače 2019. ● Dokukino KIC
19:00 Bergman: jedna godina, jedan život Bergman - ett år, ett liv, r. Jane Magnusson
21:00 Bergman: jedna godina, jedan život Bergman - ett år, ett liv, r. Jane Magnusson
nedjelja, 3. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
16:15 Suspiria, r. Luca Guadagnino
19:00 Marija, kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke
21:15 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos



nedjelja, 3. veljače 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:15 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
21:00 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi



subota, 2. veljače 2019. ● Kinoklub
20:00 The Trial: The State of Russia vs. Oleg Sentsov, r. Askold Kurov
subota, 2. veljače 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 U svakom slučaju, Laurence Laurence Anyways Portreti: Filmski 'wunderkind' Xavier Dolan

subota, 2. veljače 2019. ● Kino Metropolis
15:00 Amadeusove uši - Profesor Baltazar
16:00 Hrvatski mali maratonci, animirani filmovi za djecu, 50 min
17:00 Mia i bijeli lav Mia and the White Lion, r. Gilles de Maistre
18:50 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:30 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher

subota, 2. veljače 2019. ● Dokukino KIC
19:00 Bergman: jedna godina, jedan život Bergman - ett år, ett liv, r. Jane Magnusson
21:00 Bergman: jedna godina, jedan život Bergman - ett år, ett liv, r. Jane Magnusson
subota, 2. veljače 2019. ● Kino Kinoteka

11:00 Kako izdresirati zmaja 3 How to Train Your Dragon 3, r. Dean DeBlois
20:00 Ona je tako zabavna She's Funny That Way, r. Peter Bogadnovich Opus: Peter Bogadnovich

 

subota, 2. veljače 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:35 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos
20:45 Suspiria, r. Luca Guadagnino

subota, 2. veljače 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
19:00 Marija, kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke
21:15 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos


petak, 1. veljače 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Ubio sam majku J'ai tué ma mère Portreti: Filmski 'wunderkind' Xavier Dolan
21:00 Tom na farmi Tom à la ferme Portreti: Filmski 'wunderkind' Xavier Dolan

petak, 1. veljače 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:55 Suspiria, r. Luca Guadagnino

petak, 1. veljače 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Kaos u kulisama Noises Off, r. Peter Bogadnovich Opus: Peter Bogadnovich

 

četvrtak, 31. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Posljednja kino predstava The Last Picture Show, r. Peter Bogdanovich Opus: Peter Bogdanovich

četvrtak, 31. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Izmišljene ljubavi Les amours imaginaires Portreti: Filmski 'wunderkind' Xavier Dolan
21:00
Samo je kraj svijeta Juste la fin du monde Portreti: Filmski 'wunderkind' Xavier Dolan

četvrtak, 31. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:45 Miljenica The Favourite, r. Yorgos Lanthimos
21:00 Suspiria, r. Luca Guadagnino

srijeda, 30. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Što te tata pušta samu? What's Up Doc?, r. Peter Bogdanovich Opus: Peter Bogdanovich

srijeda, 30. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Mama Mommy, r. Xavier Dolan Portreti: Filmski 'wunderkind' Xavier Dolan

srijeda, 30. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:15 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
21:00 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda

srijeda, 30. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
19:00 Tamo gdje konji umiru Where Horses Go To Die, r. Antony Hickling Queer MoMenti
20:30 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher

srijeda, 30. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Marija, kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke
19:15 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:50 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
utorak, 29. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Konačno ljubav At Long Last Love, r. Peter Bogdanovich Opus: Peter Bogdanovich

utorak, 29. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:40 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
20:50 Suspiria, r. Luca Guadagnino

utorak, 29. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:10 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
19:30 Sam samcat, r. Bobo Jelčić
21:00 Gay dječak Little Gay Boy, r. anthony Hickling Queer MoMenti

utorak, 29. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
18:00 Glazbena ljubav Juliet, Naked, r. Jesse Peretz
19:50 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
ponedjeljak, 28. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Državne nagrade Premios nacionales, r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda
21:00 Play Back, r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda

ponedjeljak, 28. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
19:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:45 Suspiria, r. Luca Guadagnino

ponedjeljak, 28. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
19:15 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
21:20 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher

nedjelja, 27. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

16:30 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
18:45 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
20:30 Suspiria, r. Luca Guadagnino

nedjelja, 27. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Južni vjetar, r. Miloš Avramović
19:30 Sam samcat, r. Bobo Jelčić
21:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski

subota, 26. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

11:00 Asterix: Tajna čarobnog napitka, r. Alexandre Astier, Louis Clichy
20:00 Marija kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke

subota, 26. siječnja 2019. ● Kinoklub
20:00 Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom, r. Evgeny Afineevsky
subota, 26. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Miró tapiserija Miró tapìs, r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda
21:00 Akcija Santos Acció Santos, r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda

subota, 26. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:40 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
20:45 Suspiria, r. Luca Guadagnino
 

subota, 26. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Sam samcat, r. Bobo Jelčić
19:00 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
21:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
petak, 25. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

17:00 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher

petak, 25. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Miró kovač Miró la forja, r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda
21:00 Izmještanje Mudanza, r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda

petak, 25. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Suspiria, r. Luca Guadagnino
19:45 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
21:20 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
petak, 25. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:10 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
19:25 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
21:10 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda

četvrtak, 24. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

17:00 EUROPANORAMA 2019 – najnoviji europski i nordijski kratki i dokumentarni filmovi

četvrtak, 24. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Pomognite Španjolskoj Aidez l’Espagne, r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda
21:00 Oluja La tempesta r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda

četvrtak, 24. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:35 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
20:45 Suspiria, r. Luca Guadagnino

četvrtak, 24. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
19:00 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
21:15 Južni vjetar, r. Miloš Avramović
četvrtak, 24. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
16:00 Hrvatski mali maratonci, animirani filmovi za djecu, 50 min
17:00 Marija, kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke
19:00 Mia i bijeli lav Mia and the White Lion, r. Gilles de Maistre
21:00 Marija, kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke
srijeda, 23. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

17:00 EUROPANORAMA 2019 – najnoviji europski i nordijski kratki i dokumentarni filmovi

srijeda, 23. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 S istoka D’est, r. Chantal Akerman
21:00 Alois Nebel, r. Tomáš Lunák
srijeda, 23. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Varšavski most Pont de Varsòvia, r. Pere Portabella Filmske mutacije
19:00 Gospodin je činio čuda u meni El Senyor ha fet en mi Meravelles, r. Albert Serra Filmske mutacije 
21:00 O Panama + L. Cohen Filmske mutacije

srijeda, 23. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

19:15 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
21:00 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi

srijeda, 23. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
16:00 Krojač Silvestar - Profesor Baltazar
17:00 Glazbena ljubav Juliet, Naked, r. Jesse Peretz
19:00 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
20:55 Južni vjetar, r. Miloš Avramović
utorak, 22. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Marija kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke

utorak, 22. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Žena o kojoj se priča Uwasa no onna, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
21:00 Elegija iz Osake Naniwa ereji, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
utorak, 22. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
19:00 Cuba libre + Smrt Luja XIV. La mort de Louis XIV, r. Albert Serra Filmske mutacije
21:30 Roi soleil, r. Albert Serra Filmske mutacije

utorak, 22. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
19:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
21:00 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher

utorak, 22. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
16:00 Alfred noćni čuvar - Profesor Baltazar
17:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:40 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
ponedjeljak, 21. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Glazbenici iz Giona Gion bayashi, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
21:00 Princeza Yang Kwei-Fei Yôkihi, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
ponedjeljak, 21. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Pomognite Španjolskoj + Večera + Zatvorske slike Filmske mutacije
19:00 Oluja + Viteška čast Honor de Cavelleria, r. Albert Serra Filmske mutacije
21:00 Izmještanje + Umbracle, r. Pere Portabella Filmske mutacije

ponedjeljak, 21. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
19:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:45 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda

nedjelja, 20. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Pet žena oko Utamara Utamaro o meguru no onna, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
21:00 Sestre iz Giona Gion no shimai, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
nedjelja, 20. siječnja 2019. ● Kino Metropolis

16:00 O mišu i satovima - Profesor Baltazar
17:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:45 Južni vjetar, r. Miloš Avramović

nedjelja, 20. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

16:30 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:00 Katalonski pjesnici; Vampir Cuadecuc Filmske mutacije
21:30 Priča o mojoj smrti Història de la meva mort, r. Albert Serra Filmske mutacije

nedjelja, 20. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
19:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
21:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski

subota, 19. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

11:00 Spiderman: Novi svijet, r. Bob Perischetti, Peter Ramsay
20:00 Leptir Papillon, r. Michael Noer 

subota, 19. siječnja 2019. ● Kinoklub
20:00 Pussy Riot: A Punk Prayer, r. Mike Lerner, Maxim Pozdorovkin
subota, 19. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Legenda o raspetim ljubavnicima Chikamatsu monogatari, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
21:00 Gospođica Oyu Oyû-sama , r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
subota, 19. siječnja 2019. ● Kino Metropolis

16:00 Hanibalove Alpe- Profesor Baltazar
17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:40 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
20:55 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan

subota, 19. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:45 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
21:00 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
subota, 19. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

16:30 Južni vjetar, r. Miloš Avramović
19:00 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
21:15 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda

petak, 18. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski

petak, 18. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Legenda o Ugetsuu Ugetsu monogatari, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
21:00 Život O'Haru, galantne žene Saikaku ichidai onna, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
petak, 18. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Hrvatski mali maratonci, animirani filmovi za djecu, 50 min
18:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
20:05 Glavno jelo, r. Kristina Barišić
20:55 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
četvrtak, 17. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan

četvrtak, 17. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Ulica srama Akasen chita, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
21:00 Priča posljednje krizanteme Zangiku monogatari, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
četvrtak, 17. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:40 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
četvrtak, 17. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
19:00 HBO Specijal: Gorući grm - U sjećanje na Jana Palacha Horící ker, r. Agnieszka Holland
21:15 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
četvrtak, 17. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
19:00 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
21:15 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda

srijeda, 16. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Grace Jones: Bloodlight and Bami, r. Sophie Fiennes

srijeda, 16. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Intendant Sansho Sanshô dayû, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
srijeda, 16. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:40 Glazbena ljubav Juliet, Naked, r. Jesse Peretz
20:30 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
srijeda, 16. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
19:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
21:15 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
srijeda, 16. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:00 Ukazanje L'apparition, r. Xavier Giannoli
20:45 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda

utorak, 15. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Whitney, r. Kevin Macdonald
utorak, 15. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Banane Bananas, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
21:00 Manhattanski krimić Manhattan Murder Mystery, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
utorak, 15. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:40 Glazbena ljubav Juliet, Naked, r. Jesse Peretz
utorak, 15. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:15 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
21:00 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
utorak, 15. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
19:00 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
21:15 Južni vjetar, r. Miloš Avramović
ponedjeljak, 14. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Druga žena Another Woman, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
21:00 Sve što ste oduvijek željeli znati o seksu, a niste se usudili pitati Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
nedjelja, 13. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Broadway Danny Rose, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
21:00 Interijeri Interiors, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
subota, 12. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

11:00 Snježna kraljica: Zemlja zrcala, r. Robert Lence, Aleksey Tsitsilin
20:00 Ništa nije vječno Everything Must Go, r. Dan Rush Opus Will Ferrell

subota, 12. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Hannah i njezine sestre Hannah and Her Sisters, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
21:00 Purpurna ruža Kaira The Purple Rose of Cairo, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
subota, 12. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
16:00 Hrvatski mali maratonci, animirani filmovi za djecu, 50 min
17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:45  Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
20:55 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
subota, 12. siječnja 2019. ● Kinoklub
20:00 Gamer, r. Oleg Sentsov
petak, 11. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Luda braća Step Brothers, r. Adam McKay Opus: Will Ferrell

petak, 11. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Annie Hall, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
21:00 Manhattan, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
petak, 11. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:45 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
20:45 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
četvrtak, 10. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Priča o Rickyu bobbyu Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby, r. Adam McKay Opus: Will Ferrell

četvrtak, 10. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Zelig, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
21:00 Ljubav i smrt Love and Death, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
četvrtak, 10. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:40 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
četvrtak, 10. siječnja 2019. ● Art-kino Grič
17:00 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
18:45  Ismaelovi duhovi Les fantômes d'Ismaël, r. Arnaud Desplechin
21:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan
srijeda, 9. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Ledom do slave Blades of Glory, r. Josh Gordon, Will Speck Opus: Will Ferrell

srijeda, 9. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Sjećanja na zvjezdanu prašinu Stardust Memories, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
21:00 Muževi i žene Husbands and Wives, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
srijeda, 9. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:00 Glazbena ljubav Juliet, Naked, r. Jesse Peretz
20:50 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan

utorak, 8. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Producenti The Producers, r. Susan Stroman Opus: Will Ferrell

utorak, 8. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Spavač Sleeper, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
21:00 Dani radija Radio Days, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
utorak, 8. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
18:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
20:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
ponedjeljak, 7. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Zločini i prekršaji Crimes and Misdemeanors, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
nedjelja, 6. siječnja 2019. ● Art-kino Grič
20:30 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
nedjelja, 6. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

11:00 Ema spava negdje drugdje Siv sover vilse, r. Catharina Edfeldt  Filmski advent

subota, 5. siječnja 2019. ● Art-kino Grič
17:30 Pat i Mat 2 Pat i Mat opet v akcii, r. Marek Beneš
19:00 Prvi i posljednji Les premiers les derniers, r. Bouli Lanners
21:00 Put u novi život Finding Your Feet, r. Richard Loncraine
subota, 5. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

11:00 Pozdrav od Mikea! De Groeten van Mike!, r. Maria Peters Filmski advent

subota, 5. siječnja 2019. ● Kino Metropolis

16:00 Hrvatski mali maratonci, animirani filmovi za djecu, 50 min.
17:00 Djevojka Girl, r. Lukas Dhont
19:15 Klimaks Climax, r. Gaspar Noé
21:00 Glazbena ljubav Juliet, Naked, r. Jesse Peretz

petak, 4. siječnja 2019. ● Art-kino Grič
17:00 Marie Curie, r. Marie Noëlle
19:00 Put u novi život Finding Your Feet, r. Richard Loncraine
21:00 Prvi i posljednji Les premiers les derniers, r. Bouli Lanners
petak, 4. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

11:00 Božićno čudo Christmas Miracle, r. Terry Ingram Filmski advent

petak, 4. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
18:00 Kuća koju je izgradio Jack The House That Jack Built r. Lars von Trier
20:45 Južni vjetar, r. Miloš Avramović
četvrtak, 3. siječnja 2019. ● Art-kino Grič
17:30 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
19:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuiga
21:00 Ismaelovi duhovi Les fantômes d'Ismaël, r. Arnaud Desplechin
četvrtak, 3. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:15 Klimaks Climax, r. Gaspar Noé
19:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
21:15 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda

četvrtak, 3. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

11:00 Operacija Arktik Operasjon Arktis, r. Grethe Bøe-Waal Filmski advent
17:00 Južni vjetar, r. Miloš Avramović
19:20 Sam samcat, r. Bobo Jelčić
20:50 Ukazanje L'apparition, r. Xavier Giannoli

četvrtak, 3. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
18:00 Knjižara Bookshop, r. Isabel Coixet
20:00 Radionica L'atelier, r. Laurent Cantet
srijeda, 2. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Colette, r. Wash Westmoreland
19:00 Divljina Wildlife, r. Paul Dano
21:00 Južni vjetar, r. Miloš Avramović

srijeda, 2. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

11:00 Božić u Palm Springsu Christmas in Palm Springs, r. Fred Olen Ray Filmski advent
17:15 Djevojka Girl, r. Lukas Dhont
19:15 Radionica L'atelier, r. Laurent Cantet
21:20 Grace Jones: Bloodlight and Bami, r. Sophie Fiennes

srijeda, 2. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
18:00 Colette, r. Wash Westmoreland
20:00 Glazbena ljubav Juliet, Naked, r. Jesse Peretz