Film

 

nedjelja, 30. prosinca 2018. ● Art-kino Grič
17:30 Pat i Mat 2 Pat i Mat opet v akcii, r. Marek Beneš
19:00 Prvi i posljednji Les premiers les derniers, r. Bouli Lanners
21:00 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
nedjelja, 30. prosinca 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

11:00 Orašar i četiri kraljevstva The Nutcracker and the Four Realms, r. Lasse Hallström Filmski advent
17:00 Divljina Wildlife, r. Paul Dano
19:00 Klimaks Climax, r. Gaspar Noé
20:45 Kuća koju je izgradio Jack The House That Jack Built r. Lars von Trier

nedjelja, 30. prosinca 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

16:45 Djevojka Girl, r. Lukas Dhont
18:45 Grace Jones: Bloodlight and Bami, r. Sophie Fiennes
21:00 Južni vjetar, r. Miloš Avramović

subota, 29. prosinca 2018. ●

11:00 Ralph ruši Internet: Krš i lom 2 Ralph Breaks the Internet: Wreck-it Ralph 2, r. Rick Moore, Phil Johnson
20:00 Povratak Mary Poppins Mary Poppins Returns, r. Rob Marshall

subota, 29. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac

17:00 Božićna noćna mora The Nightmare Before Christmas, r. Henry Selick Fokus: Božić na filmu
21:00 Brazil, r. Terry Gilliam Fokus: Božić na filmu

subota, 29. prosinca 2018. ● Kino Metropolis

16:00 Hrvatski mali maratonci, animirani filmovi za djecu, 50 min.
17:00 Djevojka Girl, r. Lukas Dhont
19:00 Klimaks Climax, r. Gaspar Noé
20:45 Glazbena ljubav Juliet, Naked, r. Jesse Peretz

 

subota, 29. prosinca 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Marie Curie, r. Marie Noëlle
19:00 Prvi i posljednji Les premiers les derniers, r. Bouli Lanners
21:00 Put u novi život Finding Your Feet, r. Richard Loncraine
subota, 29. prosinca 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
11:00 Djedica iza rešetaka Get Santa, r. Christopher Smith Filmski advent
16:30 Kuća koju je izgradio Jack The House That Jack Built r. Lars von Trier
19:15 Divljina Wildlife, r. Paul Dano
21:15 Južni vjetar, r. Miloš Avramović
subota, 29. prosinca 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Grace Jones: Bloodlight and Bami, r. Sophie Fiennes
19:05 Djevojka Girl, r. Lukas Dhont
21:05 Klimaks Climax, r. Gaspar Noé

petak, 28. prosinca 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 U laži su kratke noge Another You, r. Maurice Phillips Opus: Gene Wilder

petak, 28. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Trgovina iza ugla The Shop Around the Corner, r. Ernst Lubitsch Fokus: Božić na filmu
21:00 Umri muški Die Hard, r. John McTiernan Fokus: Božić na filmu

petak, 28. prosinca 2018. ● Kino Metropolis

17:00 Mali europski maratonci, animirani filmovi za djecu, 42 minute
18:00 Colette, r. Wash Westmoreland
20:00 Kuća koju je izgradio Jack The House That Jack Built r. Lars von Trier

 

petak, 28. prosinca 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Marie Curie, r. Marie Noëlle
19:00 Put u novi život Finding Your Feet, r. Richard Loncraine
21:00 Prvi i posljednji Les premiers les derniers, r. Bouli Lanners
petak, 28. prosinca 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
11:00 Pozdrav od Mikea! De Groeten van Mike!, r. Maria Peters Filmski advent
17:00 Divljina Wildlife, r. Paul Dano
19:00 Južni vjetar, r. Miloš Avramović
21:20 Grace Jones: Bloodlight and Bami, r. Sophie Fiennes
petak, 28. prosinca 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Djevojka Girl, r. Lukas Dhont
19:15 Sam samcat, r. Bobo Jelčić
20:45 Klimaks Climax, r. Gaspar Noé

četvrtak, 27. prosinca 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Šašavi robijaši Stir Crazy, r.  Sidney Poitier Opus: Gene Wilder

četvrtak, 27. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Srest ćemo se u St. Louisu Meet Me in St. Louis, r. Vincente Minnelli Fokus: Božić na filmu
21:00 Čudo u 34. ulici Miracle on 34th Street, r. George Seaton Fokus: Božić na filmu

četvrtak, 27. prosinca 2018. ● Kino Metropolis

17:00 Radionica L'atelier, r. Laurent Cantet
19:00 Knjižara Bookshop, r. Isabel Coixet
21:00 Colette, r. Wash Westmoreland

 

srijeda, 26. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Apartman, r. Billy Wilder Fokus: Božić na filmu

nedjelja, 23. prosinca 2018. ● Art-kino Grič

17:30 Pat i Mat 2 Pat i Mat opet v akcii, r. Marek Beneš
19:00 Prvi i posljednji Les premiers les derniers, r. Bouli Lanners
21:00 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

 

subota, 22. prosinca 2018. ● Kino Kinoteka

11:00 Elliot spašava Božić Elliot the Littlest Reindeer, r. Jennifer Westcott
20:00 Vruća sedla Blazing Saddles, r. Mel Brooks Opus: Gene Wilder

subota, 22. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac
17:00 Kalifornijski poker California Split, r. Robert Altman Portreti: Holivudski 'odmetnik' Robert Altman
19:00 Kratki rezovi Short Cuts, r. Robert Altman Portreti: Holivudski 'odmetnik' Robert Altman


 
subota, 22. prosinca 2018. ● Kino Metropolis

16:00 Hrvatski mali maratonci, animirani filmovi za djecu, 50 min.
17:00 Mali europski maratonci, animirani filmovi za djecu, 42 minute
18:00 Igrani hrvatski maratonci, kratki igrani filmovi hrvatskih autora, 95 min.
19:45 Kamen, r. Florence Lazar
20:55 Hrvatske maratonke, kratki filmovi hrvatskih autorica, 85 min.

 

subota, 22. prosinca 2018. ● Art-kino Grič

18:15 Marie Curie, r. Marie Noëlle
20:00 Put u novi život Finding Your Feet, r. Richard Loncraine

 

petak, 21. prosinca 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Mladi Frankenstein Young Frankenstein, r. Mel Brooks Opus: Gene Wilder

petak, 21. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Nashville, r. Robert Altman Portreti: Holivudski 'odmetnik' Robert Altman


 
petak, 21. prosinca 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

21:00 Grace Jones: Bloodlight and Bami, r. Sophie Fiennes


petak, 21. prosinca 2018. ● Kino Metropolis

18:00 Kuća koju je izgradio Jack The House That Jack Built r. Lars von Trier
20:45 Južni vjetar, r. Miloš Avramović

 

petak, 21. prosinca 2018. ● Art-kino Grič

17:30 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
19:00 Ismaelovi duhovi Les fantômes d'Ismaël, r. Arnaud Desplechin
21:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan

 

četvrtak, 20. prosinca 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Niti vidim, niti čujem See No Evil, Hear No Evil, r. Arthur Hiller Opus: Gene Wilder

četvrtak, 20. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Dugi oproštaj The Long Goodbye, r. Robert Altman Portreti: Holivudski 'odmetnik' Robert Altman
21:00 Lopovi poput nas Thieves Like Us, r. Robert Altman Portreti: Holivudski 'odmetnik' Robert Altman


 
četvrtak, 20. prosinca 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:15 Sam samcat, r. Bobo Jelčić
18:45 Klimaks Climax, r. Gaspar Noé
20:30 Divljina Wildlife, r. Paul Dano



četvrtak, 20. prosinca 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

11:00 Operacija Arktik Operasjon Arktis, r. Grethe Bøe-Waal
17:00 Radionica
19:00 Moje ime nije Ali Ali Im Paradies, r. Viola Shafik
20:45 Kuća koju je izgradio Jack The House That Jack Built r. Lars von Trier


srijeda, 19. prosinca 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Blizanci: veliko putovanje Søsken til Evig tid: Amerikareisa, r. Frode Fimland Ciklus: Suvremeni norveški film

srijeda, 19. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Animirani glazbeni spotovi sa Supertoon-a 
          McCabe i gospođa Miller McCabe & Mrs. Miller, r. Robert Altman Portreti: Holivudski 'odmetnik' Robert Altman
21:00 Brewster McCloud,  r. Robert Altman Portreti: Holivudski 'odmetnik' Robert Altman

 
srijeda, 19. prosinca 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Colette, r. Wash Westmoreland
19:00 Čovjek koji je ubio Don Quijotea The Man Who Killed Don Quixote, r. Terry Gilliam
21:30 Djevojka Girl, r. Lukas Dhont

srijeda, 19. prosinca 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

11:00 Pozdrav od Mikea! De Groeten van Mike!, r. Maria Peters
18:00 Kuća koju je izgradio Jack The House That Jack Built r. Lars von Trier
21:00 Coming out, r. Heiner Carow

srijeda, 19. prosinca 2018. ● Kino Metropolis

17:00 Radionica L'atelier, r. Laurent Cantet
19:00 Colette, r. Wash Westmoreland
21:00 Knjižara Bookshop, r. Isabel Coixet

 

utorak, 18. prosinca 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Limbo, r. Maria Sødahl  Ciklus: Suvremeni norveški film

utorak, 18. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 M.A.S.H., r. Robert Altman Portreti: Holivudski 'odmetnik' Robert Altman
21:00 Brewster McCloud,  r. Robert Altman Portreti: Holivudski 'odmetnik' Robert Altman

 
utorak, 18. prosinca 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Kuća koju je izgradio Jack The House That Jack Built r. Lars von Trier
19:45 Sam samcat, r. Bobo Jelčić
21:15 Colette, r. Wash Westmoreland

utorak, 18. prosinca 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

11:00 Božićno čudo Christmas Miracle, r. Terry Ingram
17:15 Stari momci Old Boys, r. Toby MacDonald
21:00 Slatko od Ništa In Praise of Nothing, r. Boris Mitić

utorak, 18. prosinca 2018. ● Kino Metropolis

17:00 Radionica L'atelier, r. Laurent Cantet
19:00 Knjižara Bookshop, r. Isabel Coixet
21:00 Colette, r. Wash Westmoreland

ponedjeljak, 17. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Igrač The Player, r. Robert Altman Portreti: Holivudski 'odmetnik' Robert Altman

 
ponedjeljak, 17. prosinca 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:00 Kuća koju je izgradio Jack The House That Jack Built r. Lars von Trier
20:45 Čovjek koji je ubio Don Quijotea The Man Who Killed Don Quixote, r. Terry Gilliam
ponedjeljak, 17. prosinca 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

11:00 Ema spava negdje drugdje Siv sover vilse, r. catharina Edfeldt
17:00 Dogman, r. Matteo Garrone
19:00 Djevojka Girl, r. Lukas Dhont
21:00 Radionica L'atelier, r. Laurent Cantet

nedjelja, 16. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Rakijaški dnevnik, r. Damir Čučić Portreti: Polako nikuda Damira Čučića
21:00 Ljetnikovac, r. Damir Čučić Portreti: Polako nikuda Damira Čučića

 
nedjelja, 16. prosinca 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Marie Curie, r. Marie Noëlle
19:00 Prvi i posljednji Les premiers les derniers, r. Bouli Lanners
21:00 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

 

subota, 15. prosinca 2018. ● Kino Kinoteka

11:00 Grinch, r. Yarrow Cheney, Scott Mosier
20:00 Divovski val The Wave, r. Roar Uthaug Ciklus: Suvremeni norveški film

subota, 15. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Mitch – Dnevnik jednog šizofreničara, r. Damir Čučić, Mišel Skorić Portreti: Polako nikuda Damira Čučića
21:00 Ljetnikovac, r. Damir Čučić Portreti: Polako nikuda Damira Čučića

 
subota, 15. prosinca 2018. ● Art-kino Grič
16:30 Pat i Mat 2 Pat i Mat opet v akcii, r. Marek Beneš
20:15 Put u novi život Finding Your Feet, r. Richard Loncraine

 

petak, 14. prosinca 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Ostati živ Staying Alive, r. Charlotte Blom Ciklus: Suvremeni norveški film

petak, 14. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Pismo ćaći, r. Damir Čučić Portreti: Polako nikuda Damira Čučića
21:00 Ljetnikovac, r. Damir Čučić Portreti: Polako nikuda Damira Čučića

 
petak, 14. prosinca 2018. ● Art-kino Grič
17:30 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
19:00 Ismaelovi duhovi Les fantômes d'Ismaël, r. Arnaud Desplechin
21:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan

 

četvrtak, 13. prosinca 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Redoslijed nestanka In Order od Disappearance(Kraftidioten), r. Hans Peter Moland Ciklus: Suvremeni norveški film

četvrtak, 13. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Tajna Picasso Le mystère Picasso, r. Henri-Georges Clouzot
21:00 Anđeo L'ange, r. Patrick Bokanowski

četvrtak, 13. prosinca 2018. ● Kino Metropolis

18:00 Južni vjetar, r. Miloš Avramović
20:30 Kuća koju je izgradio Jack The House That Jack Built r. Lars von Trier

 

četvrtak, 13. prosinca 2018. ● Art-kino Grič

20:45 Voleći Pabla Loving Pablo, r. Fernando Léon de Aranoa

 

srijeda, 12. prosinca 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Dogman, r. Matteo Garrone

srijeda, 12. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Bez sunca Sans soleil, r. Chris Marker
21:00 Rodbina Rodnye, r. Vitalij Manski

srijeda, 12. prosinca 2018. ● Kino Metropolis

17:00 Colette, r. Wash Westmoreland
19:00 Knjižara Bookshop, r. Isabel Coixet
21:00 Radionica L'atelier, r. Laurent Cantet

 

utorak, 11. prosinca 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Colette, r. Wash Westmoreland

utorak, 11. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Oberhausen re-selected predstavlja: Zaboravljeni biseri Yu filma
21:00 Oberhausen re-selected predstavlja: Noć i magla

utorak, 11. prosinca 2018. ● Kino Metropolis

17:00 Knjižara Bookshop, r. Isabel Coixet
19:00 Radionica L'atelier, r. Laurent Cantet
21:00 Colette, r. Wash Westmoreland

nedjelja, 9. prosinca 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
12:00 Čovjek u bunaru i Slon u sobi Da xiang xi di er zuo,  Da xiang xi di er zuo, r. Hu Bo 16. Human Rights Film Festival
17:00 4 sestre Les quatre soeurs, r. Claude Lanzmann 16. Human Rights Film Festival
20:00 Daleko sazviježđe;  Plavo Distant Constellation;  Blue, r. Shevaun Mizrahi 16. Human Rights Film Festival

nedjelja, 9. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac

18:00 Cvijet - 7. dio, r. Mariano Llinás  16. Human Rights Film Festival
20:00 Cvijet - 8. dio, r. Mariano Llinás  16. Human Rights Film Festival

nedjelja, 9. prosinca 2018. ● Kino Metropolis

18:00 Colette, r. Wash Westmoreland
20:00 Colette, r. Wash Westmoreland

 

nedjelja, 9. prosinca 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Pat i Mat 2 Pat i Mat opet v akcii, r. Marek Beneš
18:30 Vjernost Le Fidèle, r.  Michaël R. Roskam
21:00 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

subota, 8. prosinca 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
15:00 News from Home, r. Chantal Akerman 16. Human Rights Film Festival
17:00 4 sestre Les quatre soeurs, r. Claude Lanzmann 16. Human Rights Film Festival
20:00 Misija - duboki svemir High Life, r. Claire Denis 16. Human Rights Film Festival
22:15 Prekasno da umreš mlad Tarde para morir joven, r. Dominga Sotomayor 16. Human Rights Film Festival

subota, 8. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac

18:00 Cvijet - 5. dio, r. Mariano Llinás  16. Human Rights Film Festival
20:00 Cvijet - 6. dio, r. Mariano Llinás  16. Human Rights Film Festival

subota, 8. prosinca 2018. ● Kino Kinoteka
11:00 Ralph ruši Internet: Krš i lom 2 Ralph Breaks the Internet: Wreck-it Ralph 2, r. Rick Moore, Phil Johnson
20:00 Čovjek koji je ubio Don Quijotea The Man Who Killed Don Quixote, r. Terry Gilliam Opus: Terry Gilliam
subota, 8. prosinca 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Marie Curie, r. Marie Noëlle
19:00 Prvi i posljednji Les premiers les derniers, r. Bouli Lanners
21:00 Put u novi život Finding Your Feet, r. Richard Loncraine
petak, 7. prosinca 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
20:00 Eldorado, r. Markus Imhoof 16. Human Rights Film Festival
petak, 7. prosinca 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Bisbee 1917. Bisbee ’17, r. Robert Greene 16. Human Rights Film Festival
20:00 Ti imaš noć, r. Ivan Salatić 16. Human Rights Film Festival
22:00 Beskonačni nogomet; Lovettovi, r. Corneliu Porumboiu 16. Human Rights Film Festival

 

petak, 7. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac

17:00 Cvijet - 3. i 4. dio, r. Mariano Llinás  16. Human Rights Film Festival
21:00 Optimizam, r. Deborah Stratman & Kletva trake, r. Filipa César  16. Human Rights Film Festival

petak, 7. prosinca 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Kralj ribara The Fisher King, r. Terry Gilliam Opus: Terry Gilliam
petak, 7. prosinca 2018. ● Kino Metropolis

17:00 Colette, r. Wash Westmoreland
19:00 MSU KINO: Čovjek koji je ukrao Banksya The Man Who Stole Banksy, r. Marco Proserpio

 

petak, 7. prosinca 2018. ● Art-kino Grič
17:30 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
19:00 Ismaelovi duhovi Les fantômes d'Ismaël, r. Arnaud Desplechin
21:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan
četvrtak, 6. prosinca 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Grobovi bez imena Les Tombeaux sans noms, r. Rithy Panh 16. Human Rights Film Festival
20:00 Ljetnikovac, r. Damir Čučić 16. Human Rights Film Festival
22:00 Dan pobjede Den’ Pobedy, r. Sergej Loznica 16. Human Rights Film Festival

 

četvrtak, 6. prosinca 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:00 Čistači The Cleaners, r. Konstantinos Georgousis 16. Human Rights Film Festival

 

četvrtak, 6. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac

17:00 Cvijet - 1. i 2. dio, r. Mariano Llinás  16. Human Rights Film Festival
20:00 Marguerite Duras: Negativne ruke (1978) & Nathalie Granger (1972) 16. Human Rights Film Festival

četvrtak, 6. prosinca 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Brazil, r. Terry Gilliam Opus: Terry Gilliam
četvrtak, 6. prosinca 2018. ● Kino Metropolis

18:00 Colette, r. Wash Westmoreland
20:00 Colette, r. Wash Westmoreland

 

srijeda, 5. prosinca 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Najljepša zemlja na svijetu The Most Beautiful Country in the World, r. Želimir Žilnik 16. Human Rights Film Festival
20:00 Yara, r. Abbas Fahdel 16. Human Rights Film Festival
22:00 Mjesto odakle vam pišem pisma; Rukopis; Velika bizarnost 16. Human Rights Film Festival

 

srijeda, 5. prosinca 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

16:00 U slučaju rata Až přijde válka, r. Jan Gebert 16. Human Rights Film Festival

 

srijeda, 5. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac

18:00 Crna mater, r. Khalik Allah 16. Human Rights Film Festival
20:00 Tvoje lice, r. Tsai Ming-liang 16. Human Rights Film Festival

srijeda, 5. prosinca 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Nulti teorem The Zero Theorem, r. Terry Gilliam Opus: Terry Gilliam
utorak, 4. prosinca 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Uprizorenje rata Teatro de guerra, r.  Lola Arias 16. Human Rights Film Festival
20:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski 16. Human Rights Film Festival
22:00 Stvorenje pored tebe; Soba za dan; Spavačica 16. Human Rights Film Festival

 

utorak, 4. prosinca 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

20:00 Zbogom, Carmen Adios Carmen, r. Mohamed Amin Benamraoui 16. Human Rights Film Festival

 

utorak, 4. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac

18:00 Bergman ‒ jedna godina, jedan život, r. Jane Magnusson 16. Human Rights Film Festival
20:00 Introduzione all’oscuro, r.Gastón Solnicki 16. Human Rights Film Festival

utorak, 4. prosinca 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Avanture Baruna Münchhausena, r. Terry Gilliam Opus: Terry Gilliam
utorak, 4. prosinca 2018. ● Kino Metropolis

20:15 Knjižara Bookshop, r. Isabel Coixet

 

ponedjeljak, 3. prosinca 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Proces O processo, r. Maria Augusta Ramos 16. Human Rights Film Festival
20:00 Ne diraj! Touch Me Not, r. Adina Pintilie 16. Human Rights Film Festival
22:15 Madelineina Madeline Madeline’s Madeline, r. Josephine Decker 16. Human Rights Film Festival

 

ponedjeljak, 3. prosinca 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

15:00 Bordel Deutschland Bordell Deutschland, r Christian Stracke 16. Human Rights Film Festival
20:00 Između nas Before I Met , r. Zuzana Límová 16. Human Rights Film Festival

 

ponedjeljak, 3. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac
19:30 Pussy Riot - performans
nedjelja, 2. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac

17:00 Komuna (Pariz, 1871) La commune (Paris, 1871),  r. Peter Watkins Portreti: Fiktivni 'dokumentarci' Petera Watkinsa

nedjelja, 2. prosinca 2018. – nedjelja, 9. prosinca 2018. ● Kino Europa, Kino Tuškanac
16. Human Rights Film Festival: Pobunjena želja
Human Rights Film Festival po šesnaesti put početkom prosinca zagrebačkoj i riječkoj publici predstavlja šarolik i uzbudljiv program, promovirajući kulturu ljudskih prava. Održava se od 2. do 9. prosinca u zagrebačkim kinima Europa i Tuškanac te brojnim drugim lokacijama, a od 6. do 9. prosinca u riječkom Art-kinu Croatia.
nedjelja, 2. prosinca 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Dogman, r. Matteo Garrone
19:45 Knjižara Bookshop, r. Isabel Coixet

nedjelja, 2. prosinca 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

20:00 Na vodi, r. Goran Dević 16. Human Rights Film Festival
22:00 Kaleidoskop, r. Jean-Luc Godard 16. Human Rights Film Festival

 

nedjelja, 2. prosinca 2018. ● Art-kino Grič
21:00 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
subota, 1. prosinca 2018. ● Kino Kinoteka

11:00 Uzbuna na zelenom vrhu, r. Čejen Černić

subota, 1. prosinca 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Stari momci Old Boys, r. Toby MacDonald
18:45 Čovjek koji je ubio Don Quijotea The Man Who Killed Don Quixote, r. Terry Gilliam
21:15 Udovice Widows, r. Steve McQueen

 

subota, 1. prosinca 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Gajin svijet Gajin svet, r. Peter Bratuša
19:00 Ljudi i mjesta Visages Villages, r. J.R. i Agnès Varda
20:45 Dogman, r. Matteo Garrone

 

subota, 1. prosinca 2018. ● Kino Metropolis
16:00 Hanibalove Alpe- Profesor Baltazar
17:00 Pingvin Axel - Profesor Baltazar
19:00 MSU KINO: Čovjek koji je ukrao Banksyja The Man Who Stole Banksy
20:55 Utøya, 22. srpnja Utøya 22. jul, r. Erik Poppe
subota, 1. prosinca 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Moj prvi radni dan, Radnica, Za poslom, Ponedjeljak, Dobro došli u Lobor Grad, r. Miroslav Mikuljan Vikend Hrvatske kinoteke: Klubaši nakon Kluba
21:00 Crveni i crni, r. Miroslav Mikuljan Vikend Hrvatske kinoteke: Klubaši nakon Kluba
subota, 1. prosinca 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Pat i Mat 2 Pat i Mat opet v akcii, r. Marek Beneš
18:30 Vjernost Le Fidèle, r.  Michaël R. Roskam
21:00 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
petak, 30. studenog 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Zvizdan, r. Dalibor Matanić

petak, 30. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Udovice Widows, r. Steve McQueen
19:25 Stari momci Old Boys, r. Toby MacDonald
21:10 Čovjek koji je ubio Don Quijotea The Man Who Killed Don Quixote, r. Terry Gilliam

 

petak, 30. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Gajin svijet Gajin svet, r. Peter Bratuša
19:00 Dogman, r. Matteo Garrone
21:00 Nasljednice, r. Marcelo Martinessi

 

petak, 30. studenog 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Nadnica za zimu; Pod asfaltom (je) zemlja; Ljudi, godine, more; Drvosječe; Dugo putovanje Dobriše Cesarića, r. Zlatko Sudović Vikend Hrvatske kinoteke: Klubaši nakon Kluba
21:00 Divlja stanica Prkos; Most; Grad ptica u gradu ljudi; Jutarnja kronika; Josip Vaništa, r. Zlatko Sudović Vikend Hrvatske kinoteke: Klubaši nakon Kluba
petak, 30. studenog 2018. ● Art-kino Grič
17:30 Luis i društvo iz svemira, r. Christoph Lauenstein
19:00 Napad na Nile Hilton The Nile Hilton Incident, r. Tarik Saleh
21:00 Voleći Pabla Loving Pablo, r. Fernando Léon de Aranoa
četvrtak, 29. studenog 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Ne gledajmi u pjat, r. Hana Jusić

četvrtak, 29. studenog 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Edvard Munch, r. Peter Watkins Portreti: Fiktivni 'dokumentarci' Petera Watkinsa

četvrtak, 29. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Aleksi, r. Barbara Vekarić
21:00 Momci s istoka Eastern Boys, r. Robin Campillo
četvrtak, 29. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Dogman, r. Matteo Garrone
19:00 Stari momci Old Boys, r. Toby MacDonald
20:45 Čovjek koji je ubio Don Quijotea The Man Who Killed Don Quixote, r. Terry Gilliam
četvrtak, 29. studenog 2018. ● Art-kino Grič
17:30 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
19:00 Ismaelovi duhovi Les fantômes d'Ismaël, r. Arnaud Desplechin
21:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan
srijeda, 28. studenog 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Ustav republike Hrvatske, r. Rajko Grlić

srijeda, 28. studenog 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Kazneni park Punishment Park, r. Peter Watkins Portreti: Fiktivni 'dokumentarci' Petera Watkinsa
21:00 Gladijatori Gladiatorerna, r. Peter Watkins Portreti: Fiktivni 'dokumentarci' Petera Watkinsa

srijeda, 28. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Utøya, 22. srpnja Utøya 22. jul, r. Erik Poppe
18:45 Udovice Widows, r. Steve McQueen
21:15 Dogman, r. Matteo Garrone

 

srijeda, 28. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Stari momci Old Boys, r. Toby MacDonald
19:00 Dobar posao Beau Travail, r. Claire Denis
21:15 Dogman, r. Matteo Garrone

 

srijeda, 28. studenog 2018. ● Kino Metropolis
18:15 Utøya, 22. srpnja Utøya 22. jul, r. Erik Poppe
20:00 Dogman, r. Matteo Garrone
utorak, 27. studenog 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Goran, r. Nevio Marasović
utorak, 27. studenog 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Culloden, r. Peter Watkins Portreti: Fiktivni 'dokumentarci' Petera Watkinsa
21:00 Privilegija Privilege, r. Peter Watkins Portreti: Fiktivni 'dokumentarci' Petera Watkinsa

utorak, 27. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Dogman, r. Matteo Garrone
20:30 Nasljednice, r. Marcelo Martinessi

 

utorak, 27. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Ljudi i mjesta Visages Villages, r. J.R. i Agnès Varda
19:00 Razotkrivanje: Ivana Šojat
21:00 Svi znaju sve Todos lo saben, r. Asghar Farhadi

 

utorak, 27. studenog 2018. ● Kino Metropolis
20:00 Knjižara Bookshop, r. Isabel Coixet
ponedjeljak, 26. studenog 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Ratna igra The War Game, r. Peter Watkins Portreti: Fiktivni 'dokumentarci' Petera Watkinsa
          Dnevnik nepoznatog vojnika The Diary of Unknown Soldier, r. Peter Watkins
          Zaboravljena lica The Forgotten Faces, r. Peter Watkins
ponedjeljak, 26. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Dogman, r. Matteo Garrone
20:00 U potrazi za domom, r. Hari Šečić
21:15 Udovice Widows, r. Steve McQueen

ponedjeljak, 26. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

20:15 Stari momci Old Boys, r. Toby MacDonald

nedjelja, 25. studenog 2018. ● Kino Metropolis

18:00 Utøya, 22. srpnja Utøya 22. jul, r. Erik Poppe
19:45 Dogman, r. Matteo Garrone

nedjelja, 25. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:15 Dogman, r. Matteo Garrone
20:00 Ne ostavljaj me, r. Aida Begić

nedjelja, 25. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Gajin svijet Gajin svet, r. Peter Bratuša
18:45 Stari momci Old Boys, r. Toby MacDonald
20:45 Nasljednice, r. Marcelo Martinessi

subota, 24. studenog 2018. ● Kino Kinoteka
11:00 Uzbuna na zelenom vrhu, r. Čejan Černić
subota, 24. studenog 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Aleksi, r. Barbara Vekarić
subota, 24. studenog 2018. ● Kino Metropolis

16:00 Pingvin Axel - Profesor Baltazar
17:00 Pope, vrati se, r. Toni Volarić
18:10 Knjižara Bookshop, r. Isabel Coixet
20:20 Dogman, r. Matteo Garrone

subota, 24. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Dogman, r. Matteo Garrone
19:00 Stari momci Old Boys, r. Toby MacDonald
20:45 Udovice Widows, r. Steve McQueen

subota, 24. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Gajin svijet Gajin svet, r. Peter Bratuša
18:45 Nasljednice, r. Marcelo Martinessi
21:00 Aleksi, r. Barbara Vekarić

petak, 23. studenog 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Srbenka, r. Nebojša Sljepčević
petak, 23. studenog 2018. ● Kino Metropolis
19:00 Utøya, 22. srpnja Utøya 22. jul, r. Erik Poppe
20:45 Dogman, r. Matteo Garrone
petak, 23. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Udovice Widows, r. Steve McQueen
19:25 Nasljednice, r. Marcelo Martinessi
21:15 Dogman, r. Matteo Garrone

petak, 23. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Utøya, 22. srpnja Utøya 22. jul, r. Erik Poppe
19:00 Slatko od Ništa In Praise of Nothing, r. Boris Mitić
21:00 Stari momci Old Boys, r. Toby MacDonald

četvrtak, 22. studenog 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
četvrtak, 22. studenog 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Voda i sol Agua e sal, r. Teresa Villaverde  Portreti: Suvremeni portugalski film Terese Villaverde
21:00 Trans Transe,  r. Teresa Villaverde  Portreti: Suvremeni portugalski film Terese Villaverde

četvrtak, 22. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Dogman, r. Matteo Garrone
20:30 Udovice Widows, r. Steve McQueen

četvrtak, 22. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Ljudi i mjesta Visages Villages, r. J.R. i Agnès Varda
18:50 Nasljednice, r. Marcelo Martinessi
20:45 Stari momci Old Boys, r. Toby MacDonald

srijeda, 21. studenog 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Comic Sans, r. Nevio Marasović

 

srijeda, 21. studenog 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Mutanti Os Mutantes, r. Teresa Villaverde Portreti: Suvremeni portugalski film Terese Villaverde

srijeda, 21. studenog 2018. ● Kino Metropolis

18:15 Utøya, 22. srpnja Utøya 22. jul, r. Erik Poppe
20:00 Dogman, r. Matteo Garrone

srijeda, 21. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

19:00 Ljubavni život Budimira Trajkovića, r. Dejan Karaklajić
21:15 Nasljednice, r. Marcelo Martinessi

srijeda, 21. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:30  Svi znaju sve Todos lo saben, r. Asghar Farhadi
21:00 Stari momci Old Boys, r. Toby MacDonald

utorak, 20. studenog 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Rondo, r. Zvonimir Berković

 

utorak, 20. studenog 2018. ● Kino Metropolis
20:00 Knjižara Bookshop, r. Isabel Coixet
utorak, 20. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
19:00 Glavu dole, ruke na leđa, r. Stipe Majić Pipe
21:15 Ljudi i mjesta Visages Villages, r. J.R. i Agnès Varda
utorak, 20. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:30 Stari momci Old Boys, r. Toby MacDonald
20:30 Utøya, 22. srpnja Utøya 22. jul, r. Erik Poppe

ponedjeljak, 19. studenog 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Careva gola vojska maršira naprijed The Emperor Naked Army Marches On, r. Kazuo Hara Kurioziteti
21:00 Snenost Senność, r. Magdalena Piekorz Fokus: Suvremene poljske redateljice

nedjelja, 18. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

11:00 Moj prvi odlazak u kino: Izbor kratkih filmova 16. Zagreb Film Festival 
16:00 Teret The Load, r. Ognjen Glavonić
18:00 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
20:30 Divljina Wildlife, r. Paul Dano

nedjelja, 18. studenog 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Luis i društvo iz svemira, r. Christoph Lauenstein
18:30 Voleći Pabla Loving Pablo, r. Fernando Léon de Aranoa
20:45 Napad na Nile Hilton The Nile Hilton Incident, r. Tarik Saleh

subota, 17. studenog 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Grinch, r. Yarrow Cheney, Scott Mosier

 

subota, 17. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

11:00 Ptice selice Les Oiseaux de Passage, Olivier Ringer 16. Zagreb Film Festival 
20:00 Sidro i nada Tierra firme, r. Carlos Marques-Marcet 16. Zagreb Film Festival 

subota, 17. studenog 2018. ● Art-kino Grič
17:30 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
19:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan
21:00 Ismaelovi duhovi Les fantômes d'Ismaël, r. Arnaud Desplechin
petak, 16. studenog 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Bohemian Rhapsody, r. Bryan Singer

 

petak, 16. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

12:00 Amelie u bijegu Amelie Rennt, r. Tobias Wiemann 16. Zagreb Film Festival
16:00 Ja sam Júlia Júlia ist, r. Elena Martin 16. Zagreb Film Festival
18:30 Retablo, r. Álvaro Delgado-Aparicio 16. Zagreb Film Festival
21:00 Manta Ray Kraben Rahu, r. Phuttiphong Aroonpheng 16. Zagreb Film Festival

petak, 16. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
18:00 Berlinale - izbor kratkih filmova 16. Zagreb Film Festival 
20:00 Hodorkovski Khodorkovsky, r. Cyril Tuschi 16. Zagreb Film Festival 
23:00 Jeste li gledali moj film? Have You Seen My Movie?, r. Paul Anton Smith 16. Zagreb Film Festival 
petak, 16. studenog 2018. ● Art-kino Grič
17:30 Luis i društvo iz svemira, r. Christoph Lauenstein
19:00 Napad na Nile Hilton The Nile Hilton Incident, r. Tarik Saleh
21:00 Voleći Pabla Loving Pablo, r. Fernando Léon de Aranoa
četvrtak, 15. studenog 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Zvijezda je rođena A Star is Born, r. Bradley Cooper

 

četvrtak, 15. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

12:00 Djevojka zvana Varpu Tyttö nimeltä Varpu, r. Selma Vilhunen 16. Zagreb Film Festival
16:00 Na putu Continuer, r. Joachim Lafosse 16. Zagreb Film Festival
18:30 Halla ide u rat Kona fer í stríð, r. Benedikt Erlingsson 16. Zagreb Film Festival
21:00 Teret The Load, r. Ognjen Glavonić 16. Zagreb Film Festival

četvrtak, 15. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:00 Međunarodni filmski festival u Sofiji - Uzvišenje Vazvishenie, r. Victor Bojinov 16. Zagreb Film Festival
21:00 Posljednji projekcionist The Last Projectionist, r. Thomas Lawes 16. Zagreb Film Festival

četvrtak, 15. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

12:00 Djevojka zvana Varpu Tyttö nimeltä Varpu, r. Selma Vilhunen 16. Zagreb Film Festival
16:00 Na putu Continuer, r. Joachim Lafosse 16. Zagreb Film Festival
18:30 Halla ide u rat Kona fer í stríð, r. Benedikt Erlingsson 16. Zagreb Film Festival
21:00 Teret The Load, r. Ognjen Glavonić 16. Zagreb Film Festival

četvrtak, 15. studenog 2018. ● Art-kino Grič
17:00 U ratu En guerre, r. Stéphane Brizé
19:00 Ismaelovi duhovi Les fantômes d'Ismaël, r. Arnaud Desplechin
21:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan
srijeda, 14. studenog 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Glazba tišine La musica del silenzio, r. Michael Radford

 

srijeda, 14. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

12:00 Gajin svijet Gajin svet, r. Peter Bratuša 16. Zagreb Film Festival
16:00 Fortuna, r. Germinal Roaux 16. Zagreb Film Festival
18:30 Dragi sine Weldi, Mohamed Ben Attia 16. Zagreb Film Festival
21:00 Sve je dobro Alles is gut, r. Eva Trobisch 16. Zagreb Film Festival

srijeda, 14. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:00 Venecijanski filmski festival - Horizonti 16. Zagreb Film Festival 
20:00 Kraljevi ceste Im Lauf der Zeit 16. Zagreb Film Festival 

srijeda, 14. studenog 2018. ● Kuća Šenoa
18:00 Šenoino doba, premijera dokumentarnog filma
utorak, 13. studenog 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Marley, r. Kevin Macdonald

 

utorak, 13. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

12:00 Vadžda Wadjda, r. Haifaa Al Mansour 16. Zagreb Film Festival
16:00 Ja nisam vještica I Am Not a Witch, r. Rungano Nyoni 16. Zagreb Film Festival
18:30 Stari momci Old Boys, r. Toby MacDonald 16. Zagreb Film Festival
21:00 Sam samcat, r. Bobo Jelčić 16. Zagreb Film Festival

utorak, 13. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:00 FMFS - Izvještaji o Sari i Saleemu, r. Muayad Alayan 16. Zagreb Film Festival
20:30 Zbogom, Zmajevo svratište Bú sàn, r. Tsai Ming-liang 16. Zagreb Film Festival

ponedjeljak, 12. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
12:00 Tajna družina Juhograda Supilinna salaselts, r. Margus Paju 16. Zagreb Film Festival
16:00 Moje divlje srce Mein wildes Herz, r. Hanno Olderdiseen 16. Zagreb Film Festival
18:30 Kao da je moj sin Sembra mio figlio, r. Costanza Quatriglio 16. Zagreb Film Festival
21:00 Divljina Wildlife, r. Paul Dano 16. Zagreb Film Festival
ponedjeljak, 12. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:00 Sarajevo Film Festival - izbor kratkih filmova 16. Zagreb Film Festival 
20:00 Kino Otok + Subotnje kino + Projekcionist 16. Zagreb Film Festival 

nedjelja, 11. studenog 2018. ● Kino Tuškanac

11:00 Jutro će promijeniti sve, r. Goran Stanković

nedjelja, 11. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

20:00 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi 16. Zagreb Film Festival

nedjelja, 11. studenog 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Luis i društvo iz svemira, r. Christoph Lauenstein
18:30 U ratu En guerre, r. Stéphane Brizé
20:30 Voleći Pabla Loving Pablo, r. Fernando Léon de Aranoa





subota, 10. studenog 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Neruda, r. Pablo Larraín Portreti: Seciranje prošlosti Pabla Larraína
21:00 Post Mortem, r. Pablo Larraín Portreti: Seciranje prošlosti Pabla Larraína

subota, 10. studenog 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Christopher Robin, r. Marc Foster

 

subota, 10. studenog 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Rodbina Rodnye, r. Vitaliy Manskiy

 

subota, 10. studenog 2018. ● Art-kino Grič
17:30 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
19:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan
21:00 Ismaelovi duhovi Les fantômes d'Ismaël, r. Arnaud Desplechin




subota, 10. studenog 2018. ● Kino Metropolis

20:00  Knjižara Bookshop, r. Isabel Coixet

 

petak, 9. studenog 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Toni Manero Tony Manero, r. Pablo Larraín Portreti: Seciranje prošlosti Pabla Larraína
21:00 Klub El Club, r. Pablo Larraín Portreti: Seciranje prošlosti Pabla Larraína

petak, 9. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee
20:30 Ljudi i mjesta Visages Villages, r. J.R. i Agnès Varda

petak, 9. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Svi znaju sve Todos lo saben, r. Asghar Farhadi
19:30 Utøya, 22. srpnja Utøya 22. jul, r. Erik Poppe
21:15 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller

petak, 9. studenog 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Farenheit 11/9, r. Michael Moore

 

petak, 9. studenog 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan
19:00 Luis i društvo iz svemira, r. Christoph Lauenstein
20:30 Voleći Pabla Loving Pablo, r. Fernando Léon de Aranoa


petak, 9. studenog 2018. ● Kino Metropolis

20:00  Knjižara Bookshop, r. Isabel Coixet

 

četvrtak, 8. studenog 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Ne No, r. Pablo Larraín Portreti: Seciranje prošlosti Pabla Larraína

četvrtak, 8. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Utøya, 22. srpnja Utøya 22. jul, r. Erik Poppe
21:15 Prvi čovjek First Man, r. Damien Chazelle

četvrtak, 8. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 
21:15 Ljudi i mjesta Visages Villages, r. J.R. i Agnès Varda

četvrtak, 8. studenog 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Ponoćni ekspres Midnight Express, r. Alan Parker

 

četvrtak, 8. studenog 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Ismaelovi duhovi Les fantômes d'Ismaël, r. Arnaud Desplechin
19:00 U ratu En guerre, r. Stéphane Brizé
21:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan

srijeda, 7. studenog 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Ulice zla Mean Streets, r. Martin Scorsese Portreti: Filmski kanon Martina Scorsesea
21:00 Kralj komedije The King of Comedy, r. Martin Scorsese Portreti: Filmski kanon Martina Scorsesea

srijeda, 7. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Karate Kid, r. John G. Avildsen Dan neovisnih kina
20:30 Ponoćni ekspres Midnight Express, r. Alan Parker

srijeda, 7. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Aleksi, r. Barbara Vekarić
19:00 Ljudi i mjesta Visages Villages, r. J.R. i Agnès Varda
20:45 Utøya, 22. srpnja Utøya 22. jul, r. Erik Poppe

srijeda, 7. studenog 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Karate Kid, r. John G. Avildsen

 

utorak, 6. studenog 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Posljednje Kristovo iskušenje The Last Temptation of Christ, r. Martin Scorsese Portreti: Filmski kanon Martina Scorsesea

utorak, 6. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Prvi čovjek First Man, r. Damien Chazelle
20:40 Utøya, 22. srpnja Utøya 22. jul, r. Erik Poppe

utorak, 6. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 
18:30 Svi znaju sve Todos lo saben, r. Asghar Farhadi
21:00 Ljudi i mjesta Visages Villages, r. J.R. i Agnès Varda

ponedjeljak, 5. studenog 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Razjareni bik Raging Bull, r. Martin Scorsese Portreti: Filmski kanon Martina Scorsesea
21:15 Tko to kuca na moja vrata? Who's That Knocking At My Door?, r. Martin Scorsese Portreti: Filmski kanon Martina Scorsesea

ponedjeljak, 5. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

19:00 Utøya, 22. srpnja Utøya 22. jul, r. Erik Poppe
21:15 Prvi čovjek First Man, r. Damien Chazelle

ponedjeljak, 5. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller
19:00 Ljudi i mjesta Visages Villages, r. J.R. i Agnès Varda
20:45 Aleksi, r. Barbara Vekarić

nedjelja, 4. studenog 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 New York, New York, r. Martin Scorsese Portreti: Filmski kanon Martina Scorsesea

nedjelja, 4. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:15 Tri velikana nijemog filma 7. Fil(m)harmonija
20:30 Tri velikana nijemog filma 7. Fil(m)harmonija

subota, 3. studenog 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Alice više ne stanuje ovdje Alice Doesn't Live Here Anymore, r. Martin Scorsese Portreti: Filmski kanon Martina Scorsesea
21:00 Taksist Taxi Driver, r. Martin Scorsese Portreti: Filmski kanon Martina Scorsesea
subota, 3. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:15 Tri velikana nijemog filma 7. Fil(m)harmonija
20:30 Tri velikana nijemog filma 7. Fil(m)harmonija

petak, 2. studenog 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Dobri momci Goodfellas, r. Martin Scorsese Portreti: Filmski kanon Martina Scorsesea
petak, 2. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:15 Tri velikana nijemog filma 7. Fil(m)harmonija
20:30 Tri velikana nijemog filma 7. Fil(m)harmonija

četvrtak, 1. studenog 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Svi znaju sve Todos lo saben, r. Asghar Farhadi
19:30 Ljudi i mjesta Visages Villages, r. J.R. i Agnès Varda
21:15 Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee

četvrtak, 1. studenog 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Aleksi, r. Barbara Vekarić
19:00 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 
20:30 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller

srijeda, 31. listopada 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Noć vještica Halloween, r. John Carpenter Fokus: Noć vještica/Halloween
21:00 Zla smrt The Evil Dead, r. Sam Raimi Fokus: Noć vještica/Halloween

srijeda, 31. listopada 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee
20:40 Prvi čovjek First Man, r. Damien Chazelle

srijeda, 31. listopada 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Slatko od ništa In Praise of Nothing, r. Boris Mitić
18:45 Aleksi, r. Barbara Vekarić
20:30 Ljudi i mjesta Visages Villages, r. J.R. i Agnès Varda

utorak, 30. listopada 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Noć živih mrtvaca Night of the Living Dead, r. George A. Romero Kurioziteti

utorak, 30. listopada 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Prvi čovjek First Man, r. Damien Chazelle
20:40 Ljudi i mjesta Visages Villages, r. J.R. i Agnès Varda

utorak, 30. listopada 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller
19:00 Predstavljanje knjige Zorana Malkoča: Umro Supermen 
21:00 Aleksi, r. Barbara Vekarić

ponedjeljak, 29. listopada 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Ptice pjevaju u Kigaliju Ptaki spiewaja w Kigali, r. Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze Fokus: Suvremene poljske redateljice
ponedjeljak, 29. listopada 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee
20:30 Prvi čovjek First Man, r. Damien Chazelle

ponedjeljak, 29. listopada 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Aleksi, r. Barbara Vekarić
18:45 Svi znaju sve Todos lo saben, r. Asghar Farhadi
21:15 Ljudi i mjesta Visages Villages, r. J.R. i Agnès Varda

nedjelja, 28. listopada 2018. ● Kino Tuškanac

11:30 Radionica: “Iz ničega stvorimo nešto!” Međunarodni dan animacije
13:30 Radionica: “Iz ničega stvorimo nešto!” Međunarodni dan animacije
15:30 Projekcija filmova s festivala VAFI & RAFI Međunarodni dan animacije
16:30 Hrvatski animirani filmovi za djecu i mlade iz 2018. Međunarodni dan animacije
18:00 Yellow Submarine Međunarodni dan animacije

nedjelja, 28. listopada 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Družba Pere Kvržice, r. Vladimir Tadej
18:45 Aleksi, r. Barbara Vekarić
20:30 Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee

nedjelja, 28. listopada 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller
19:00 Slatko od ništa In Praise of Nothing, r. Boris Mitić
21:15 Ljudi i mjesta Visages Villages, r. J.R. i Agnès Varda

subota, 27. listopada 2018. ● Kino Tuškanac

17:30 Nove nade Međunarodni dan animacije
19:00 Kontemplacije Međunarodni dan animacije
20:30 Susreti Međunarodni dan animacije


petak, 26. listopada 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Poezija Shi, r. Chang-dong Lee Panorama: Suvremeni korejski film
21:30 Priča o dvije sestre Janghwa, r. Jee-woon Kim Panorama: Suvremeni korejski film

četvrtak, 25. listopada 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Izgaranje Beoning, r. Chang-dong Lee Panorama: Suvremeni korejski film

srijeda, 24. listopada 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Stari partner Wonangsori, r. Chung-ryoul Lee Panorama: Suvremeni korejski film
21:00 Bezimeni gangster: Pravila vremena Bumchoiwaui junjaeng: Nabbeunnomdeul jeonsungshidae, r. Jong-bin Yoon Panorama: Suvremeni korejski film

utorak, 23. listopada 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Maskerada Gwanhae: Wangyidoen namja, r. Chang-min Choo Panorama: Suvremeni korejski film
21:15 Nada So-won, r. Joon-ik Lee Panorama: Suvremeni korejski film

ponedjeljak, 22. listopada 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Taksist Taeksi woonjunsa, r. Jang Hoon Panorama: Suvremeni korejski film

nedjelja, 21. listopada 2018. ● Kino Tuškanac

18:00 Generacija '68, r. Nenad Puhovski Fokus: Kulturna opozicija u socijalizmu
19:30 Majstor i Tatjana Master and Tatyana, r. Giedre Zickyte Fokus: Kulturna opozicija u socijalizmu
21:00 Druga linija The Other Line, r. Nenad Milošević Fokus: Kulturna opozicija u socijalizmu

subota, 20. listopada 2018. ● Kino Metropolis

16:00 Oblačno sa svađavinama - Profesor Baltazar
17:00 Veliki zli lisac, r. Benjamin Renner, Patrick Imbert Rendez-vous au cinéma
18:30 Pregled: Priča o stvaranju, r. Thierry Demaizière, Alban Teurlai Rendez-vous au cinéma
20:30 Svi znaju sve Todos Lo Saben, r. Asghar farhadi

 

subota, 20. listopada 2018. ● Kino Tuškanac
16:30 Sljedeća stanica: Kino Odeon Next Stop: Odeaon Cinema, r. Ekaterina Minkova Fokus: Kulturna opozicija u socijalizmu
18:00 Od nas do mene: Život u istočnoj Njemačkoj onda i sada From Us to Me: Life in East Germany Then and Now, r. Ellin Hare Fokus: Kulturna opozicija u socijalizmu
19:30 Chuck Norris protiv komunizma Chuck Norris vs. Communism, r. Ilinca Calugareanu Fokus: Kulturna opozicija u socijalizmu
21:00 La Chana, r. Lucija Stojević DOKUart: Festival dokumentarnog filma
petak, 19. listopada 2018. ● Kino Metropolis

18:00 Iz sve snage, r. Chad Chenouga Rendez-vous au cinéma
20:00 Pacijenti, r. Mehdi Idir Rendez-vous au cinéma

 

petak, 19. listopada 2018. ● Kino Tuškanac

18:00 Tribina: Nepoželjni film – kultura neslaganja u socijalizmu
19:00 Djeca Kinders, r. Arash T. Riahi, Arman T. Riahi DOKUart: Festival dokumentarnog filma
21:00 Gimnazija High School, r. Frederick Wiseman

 

četvrtak, 18. listopada 2018. ● Kino Metropolis

18:00 Jules i Jim, r. François Truffaut Rendez-vous au cinéma
20:00 Oči bez lica, r. Georges Franju Rendez-vous au cinéma

 

četvrtak, 18. listopada 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Predvečerje Ivana Kupala Vecheir na Ivana Kupala, r. Jurij Iljenko Fokus: Ukrajinski poetski film
21:00 Babilon XX Vavilon XX, r. Ivan Mikolajčuk Fokus: Ukrajinski poetski film

 

srijeda, 17. listopada 2018. ● Kino Metropolis

19:00 Pope, vrati se, r. Toni Volarić
20:00 Comic Sans, r. Nevio Marasović

 

srijeda, 17. listopada 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Kameni križ Kaminnyi hrest, r. Leonid Osyka Fokus: Ukrajinski poetski film
21:00 Bunar za žedne Krynycya dlya spraglyh, r. Jurij Iljenko Fokus: Ukrajinski poetski film

 

utorak, 16. listopada 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Kukci Hmyz, r. Jan Švankmajer 25. Tjedan češkog i slovačkog filma
20:45 Bosonog na strništu Po strništi bos, r. Jan Sverák  25. Tjedan češkog i slovačkog filma

utorak, 16. listopada 2018. ● Kino Metropolis

18:00 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
20:00 Svi znaju sve Todos lo saben, r. Asghar Farhadi

 

utorak, 16. listopada 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Bijela ptica s crnim oznakama Bilyi ptakh z chornoju oznakoyu, r. Jurij Iljenko Fokus: Ukrajinski poetski film
21:00 Hanočka, Annychka, r. Boris Ivčenko Fokus: Ukrajinski poetski film

 

ponedjeljak, 15. listopada 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

20:45 Kukci Hmyz, r. Jan Švankmajer 25. Tjedan češkog i slovačkog filma

nedjelja, 14. listopada 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

16:30 Luka i čarobni muzej Hurvinek a kouzelné muzeum, r. Martin Kotík 25. Tjedan češkog i slovačkog filma
18:30 Prevoditelj Tlumočník, r. Martin Šulik 25. Tjedan češkog i slovačkog filma
20:45 Kandidat Kandidát, r. Jonás Karásek 25. Tjedan češkog i slovačkog filma

subota, 13. listopada 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

16:30 Luka i čarobni muzej Hurvinek a kouzelné muzeum, r. Martin Kotík 25. Tjedan češkog i slovačkog filma
18:30 Linija Čiara, r. Peter Bebjak 25. Tjedan češkog i slovačkog filma
20:45 Prevoditelj Tlumočník, r. Martin Šulik 25. Tjedan češkog i slovačkog filma

subota, 13. listopada 2018. ● Kino Metropolis

18:00 Profesor Baltazar
19:00 Pope, vrati se, r. Toni Volarić
20:15 Svi znaju sve Todos lo saben, r. Asghar Farhadi

petak, 12. listopada 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

16:30 Kukci Hmy, r. Jan Švankmajer 25. Tjedan češkog i slovačkog filma
18:30 Kandidat Kandidát, r. Jonás Karásek 25. Tjedan češkog i slovačkog filma
20:45 Linija Čiara, r. Peter Bebjak 25. Tjedan češkog i slovačkog filma

petak, 12. listopada 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Vjernost Le Fidèle, r. Michaël R. Roskam
20:30 Foxtrot, r. Samuel Maoz
četvrtak, 11. listopada 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Bosonog na strništu Po strništi bos, r. Jan Sverák  25. Tjedan češkog i slovačkog filma
20:45 Kandidat Kandidát, r. Jonás Karásek 25. Tjedan češkog i slovačkog filma
srijeda, 10. listopada 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Linija Čiara, r. Peter Bebjak 25. Tjedan češkog i slovačkog filma
20:45 Bosonog na strništu Po strništi bos, r. Jan Sverák  25. Tjedan češkog i slovačkog filma

utorak, 9. listopada 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

20:00 Prevoditelj Tlumočník, r. Martin Šulik (otvaranje, ulaz uz pozivnicu)

ponedjeljak, 8. listopada 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Izgaranje Beoning, r. Lee Chang-dong
20:45 Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee

ponedjeljak, 8. listopada 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller
18:45 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 
20:15 Svi znaju sve Todos Lo Saben, r. Asghar farhadi

ponedjeljak, 8. listopada 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Ne, r. Ljubiša Georgijevski Panorama: Iz riznice makedonskog filma
          Pod istim nebom, r. Ljubiša GeorgijevskiPanorama: Iz riznice makedonskog filma
21:00 Staza, r. Ljubiša GeorgijevskiPanorama: Iz riznice makedonskog filma
         
 Planina gnjeva, r. Ljubiša GeorgijevskiPanorama: Iz riznice makedonskog filma
nedjelja, 7. listopada 2018. ● Kino Metropolis
17:00 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
19:00 Pope, vrati se, r. Toni Volarić
20:15 Svi znaju sve Todos lo saben, r. Asghar Farhadi
nedjelja, 7. listopada 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:15 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 
18:45 Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee
21:15 Svi znaju sve Todos Lo Saben, r. Asghar farhadi
nedjelja, 7. listopada 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Luis i društvo iz svemira, r. Christoph Lauenstein
19:00 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller
20:45 Fokstrot Foxtrot, r. Samuel Maoz

nedjelja, 7. listopada 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Mis Ston, r. Živorad Žika Mitrović Panorama: Iz riznice makedonskog filma
21:00 Žeđ, r. Dimitrie Osmanli Panorama: Iz riznice makedonskog filma
subota, 6. listopada 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Krojač Silvestar - Profesor Baltazar
19:00 Pope, vrati se, r. Toni Volarić
20:15 Svi znaju sve Todos lo saben, r. Asghar Farhadi
subota, 6. listopada 2018. ● Art-kino Grič

17:30 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
19:00 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. Francis Ozon 
21:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci

subota, 6. listopada 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee
20:00 Noć hrvatskog filma i novih medija 2018. 

subota, 6. listopada 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:10 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 
18:35 Svi znaju sve Todos Lo Saben, r. Asghar farhadi
21:00 Seljačka buna 1573, r. Vatroslav Mimica

petak, 5. listopada 2018. ● Kino Metropolis
19:00 Pope, vrati se, r. Toni Volarić
20:15 Svi znaju sve Todos lo saben, r. Asghar Farhadi
petak, 5. listopada 2018. ● Art-kino Grič

17:00 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. Francis Ozon 
19:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci
21:00 Thelma, r. Joachim Trier
 

petak, 5. listopada 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Svi znaju sve Todos Lo Saben, r. Asghar farhadi
19:30 Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee
21:15 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller 

petak, 5. listopada 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
19:00 Kužiš stari moj, r. Vanča Kljaković
21:00 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 

četvrtak, 4. listopada 2018. ● Kino Metropolis
21:00 Pope, vrati se, r. Toni Volarić

četvrtak, 4. listopada 2018. ● Art-kino Grič

17:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins
19:00 Lude od sreće La pazza gioia, r. Paolo Virzi
21:00 Odisej L'odyssée, r. Jérôme Salle

četvrtak, 4. listopada 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 
18:30 Svi znaju sve Todos lo saben, r. Asghar Farhadi
21:00 Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee
 

četvrtak, 4. listopada 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller
19:00 Licem u lice, r. Branko Bauer
21:15 Laponska krv Sameblod, r. Amanda Kernell

srijeda, 3. listopada 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Puskás Mađarska Puskás Hungary,r. Tamás Almási
21:00 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 
srijeda, 3. listopada 2018. ● Kino Metropolis
21:00 Pope, vrati se, r. Toni Volarić

utorak, 2. listopada 2018. ● Kino Metropolis
19:00 Pope, vrati se, r. Toni Volarić
20:15 Comic Sans, r. Nevio Marasović

utorak, 2. listopada 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Povratak Back for Good, r. Mia spengler Fokus: Berlinale Special - suvremeni njemački film
21:00 Tiha revolucija Das schweigende Klassenzimmer, r. Lars Kraume Fokus: Berlinale Special - suvremeni njemački film
utorak, 2. listopada 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee
19:30 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller
21:15 Svi znaju sve Todos Lo Saben, r. Asghar farhadi

utorak, 2. listopada 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
19:00 Samo ljudi, r. Branko Bauer Filmska estetika - Branko Blažina
21:00 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 

ponedjeljak, 1. listopada 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:00 Izgaranje Beoning, r. Lee Chang-dong
20:45 Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee
ponedjeljak, 1. listopada 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 
18:45 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller
21:00 Ne okreći se sine, r. BRanko Bauer Filmska estetika - Branko Blažina

ponedjeljak, 1. listopada 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Styx, r. Wolfgang Fischer Fokus: Berlinale Special - suvremeni njemački film
21:00 Axolotl Overkill, r. Helene Hegemann Fokus: Berlinale Special - suvremeni njemački film
nedjelja, 30. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Kasting Casting, r. Nicolas Wackerbarth Fokus: Berlinale Special - suvremeni njemački film
21:00 Satnik Der Hauptmann, r. Robert Schwentke Fokus: Berlinale Special - suvremeni njemački film
nedjelja, 30. rujna 2018. ● Kino Metropolis

17:00 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
19:00 Pope, vrati se, r. Toni Volarić
20:30 Svi znaju sve Todos Lo Saben, r. Asghar farhadi

nedjelja, 30. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Luis i društvo iz svemira, r. Christoph Lauenstein
18:45 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller
20:30 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 
nedjelja, 30. rujna 2018. ● Art-kino Grič
17:30 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
19:00 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. Francis Ozon 
21:00 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay
nedjelja, 30. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

16:15 Svi znaju sve Todos lo saben, r. Asghar Farhadi
19:00 Žene na rubu živčanog sloma Mujeres al borde de un ataque de nervios, r. Pedro Almodóvar
21:10 Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee

subota, 29. rujna 2018. ● Kino Kinoteka
11:00 Bijeli očnjak White Fang, r. Alexandre Espigares
20:00 Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee Opus: Spike Lee
subota, 29. rujna 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Babilon Berlin Babylon Berlin, r. Tom Tykwer, Achim von Borries, Henk Handloegten Fokus: Berlinale Special - suvremeni njemački film

subota, 29. rujna 2018. ● Kino Metropolis

18:00 Alfred noćni čuvar - Profesor Baltazar
19:00 Pope, vrati se, r. Toni Volarić
20:30 Svi znaju sve Todos Lo Saben, r. Asghar farhadi

subota, 29. rujna 2018. ● Art-kino Grič
17:30 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
19:00 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. Francis Ozon 
21:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci
petak, 28. rujna 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 25. sat 25th Hour, r. Spike Lee Opus: Spike Lee
petak, 28. rujna 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Samo mi Bog može suditi Nur Gott kann mich richten, r. Özgür Yildirim Fokus: Berlinale Special - suvremeni njemački film
21:00 Ples između redova In den Gängen, r. Thomas Stuber Fokus: Berlinale Special - suvremeni njemački film

petak, 28. rujna 2018. ● Kino Metropolis
19:00 Pope, vrati se, r. Toni Volarić
20:30 Svi znaju sve Todos Lo Saben, r. Asghar farhadi
petak, 28. rujna 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. Francis Ozon 
19:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci
21:00 Thelma, r. Joachim Trier
petak, 28. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 
18:30 Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee
21:00 Svi znaju sve Todos lo saben, r. Asghar Farhadi

petak, 28. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
20:45 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller

četvrtak, 27. rujna 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee Opus: Spike Lee
četvrtak, 27. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 3 dana u Quiberonu 3 Tage in Quiberon, r. Emily Atef Fokus: Berlinale Special - suvremeni njemački film
četvrtak, 27. rujna 2018. ● Art-kino Grič

17:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins
19:00 Lude od sreće La pazza gioia, r. Paolo Virzi
21:00 Odisej L'odyssée, r. Jérôme Salle

četvrtak, 27. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:00 Svi znaju sve Todos lo saben, r. Asghar Farhadi
20:30 Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee
četvrtak, 27. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Foxtrot, r. Samuel Maoz
19:15 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller
21:00 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 

srijeda, 26. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Pokajanje Monanieba, r. Tengiz (Jevgenjevič) Abuladze Portreti: Od 'otapanja' do 'glasnosti' Tengiza Abuladzea

 

srijeda, 26. rujna 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Oldboy, r. Spike Lee Opus: Spike Lee
srijeda, 26. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Izgaranje Beoning, r. Lee Chang-dong
20:45 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller

srijeda, 26. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
16:00 Speak Dating 2018 
19:15 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 
20:45 Laponska krv Sameblod, r. Amanda Kernell
utorak, 25. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Molba Vedreba, r. Tengiz (Jevgenjevič) Abuladze Portreti: Od 'otapanja' do 'glasnosti' Tengiza Abuladzea
21:00 Ja, bakica, Iliko i Ilarion Me, bebia, Iliko da Ilarioni, r. Tengiz (Jevgenjevič) Abuladze Portreti: Od 'otapanja' do 'glasnosti' Tengiza Abuladzea

 

utorak, 25. rujna 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Dobio je igru He Got Game, r. Spike Lee Opus: Spike Lee
utorak, 25. rujna 2018. ● Kino Metropolis
18:30 Voleći Pabla Loving Pablo, r. Fernando Léon de Aranoa
20:45 Comic Sans, r. Nevio Marasović
utorak, 25. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Izgaranje Beoning, r. Lee Chang-dong
20:45 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 

utorak, 25. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Laponska krv Sameblod, r. Amanda Kernell
19:10 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
21:00 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller

ponedjeljak, 24. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Drvo želja Natvris khe, r. Tengiz (Jevgenjevič) Abuladze Portreti: Od 'otapanja' do 'glasnosti' Tengiza Abuladzea
21:00 Magarčić iz Magdane Magdanas lurja, r. Tengiz (Jevgenjevič) Abuladze Portreti: Od 'otapanja' do 'glasnosti' Tengiza Abuladzea
ponedjeljak, 24. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller
20:15 Izgaranje Beoning, r. Lee Chang-dong

ponedjeljak, 24. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
19:30 Poezija to go - Druženje s pjesnikinjama
21:15 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 

nedjelja, 23. rujna 2018. ● Kino Metropolis
17:00 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
19:00 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
20:45 Comic Sans, r. Nevio Marasović

nedjelja, 23. rujna 2018. ● Art-kino Grič
17:30 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
19:00 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. Francis Ozon 
21:00 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay
nedjelja, 23. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Izgaranje Beoning, r. Lee Chang-dong
20:45 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 

nedjelja, 23. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Luis i društvo iz svemira, r. Christoph Lauenstein
18:45 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller
20:30 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

subota, 22. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Dogodilo se jedne noći It Happened One Night, r. Frank Capra Fokus: Screwball komedija
21:00 Philadelphijska priča The Philadelphia Story, r. George Cukor Fokus: Screwball komedija
subota, 22. rujna 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Malcolm X, r. Spike Lee Opus: Spike Lee
subota, 22. rujna 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Alfred noćni čuvar - Profesor Baltazar
19:00 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
21:00 Vjernost Le Fidèle, r. Michaël R. Roskam


subota, 22. rujna 2018. ● Art-kino Grič
17:30 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
21:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci
subota, 22. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Laponska krv Sameblod, r. Amanda Kernell
19:00 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller
20:45 Izgaranje Beoning, r. Lee Chang-dong

subota, 22. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Luis i društvo iz svemira, r. Christoph Lauenstein
18:45 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
20:30 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 

petak, 21. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Silom dadilja Bringing Up Baby, r.Howard Hawks Fokus: Screwball komedija
21:00 The Lady Eve, r. Preston Sturges Fokus: Screwball komedija
petak, 21. rujna 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Učini pravu stvar Do The Right Thing r. Spike Lee Opus: Spike Lee
petak, 21. rujna 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. Francis Ozon 
19:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci
21:00 Thelma, r. Joachim Trier
petak, 21. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Izgaranje Beoning, r. Lee Chang-dong
20:45 Krivnja Den skyldige, r. Gustac Möller

petak, 21. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

19:00 Donna Haraway: Pripovijedanje za zemaljski opstanak Donna Haraway: Story Telling for Earthly Survival, r. Fabrizio Terranova 10. Organ vida
21:00 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 

četvrtak, 20. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Njegova djevojka Petko His Girl Friday, r.Howard Hawks Fokus: Screwball komedija
21:00 Strašna istina The Awful Truth, r. Leo McCarey Fokus: Screwball komedija
četvrtak, 20. rujna 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Oldboy, r. Spike Lee Opus: Spike Lee
četvrtak, 20. rujna 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Vjernost Le Fidèle, r.Michaël R. Roskam
20:30 Foxtrot, r. Samuel Maoz


srijeda, 19. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Portret Jasona Portrait of Jason, r. Shirley Clarke
21:00 Probuđeni život Waking Life, r. Richard Linklater
srijeda, 19. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

21:00 Foxtrot, r. Samuel Maoz

srijeda, 19. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:30 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
20:15 Vjernost Le Fidèle, r. Michaël R. Roskam

srijeda, 19. rujna 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Do dna Submergence, r. Wim Wenders

srijeda, 19. rujna 2018. ● Kino Metropolis
18:30 Voleći Pabla Loving Pablo, r. Fernando Léon de Aranoa
20:45 Comic Sans, r. Nevio Marasović


utorak, 18. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

20:00 Foxtrot, r. Samuel Maoz

utorak, 18. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:00 Vjernost Le Fidèle, r. Michaël R. Roskam
20:30 Laponska krv Sameblod, r. Amanda Kernell

utorak, 18. rujna 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 U mrtvom kutu Blindspotting, r. Carlos Lopez Estrada

utorak, 18. rujna 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
20:35 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
ponedjeljak, 17. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Tijelo Cialo, r. Małgorzata Szumowska Fokus: Suvremene poljske redateljice
21:00 Tragovi Pokot, r. Agnieszka Holland Fokus: Suvremene poljske redateljice
ponedjeljak, 17. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
20:00 Vjernost Le Fidèle, r. Michaël R. Roskam
ponedjeljak, 17. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
18:00 Foxtrot, r. Samuel Maoz
20:15 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
nedjelja, 16. rujna 2018. ● Kino Metropolis

17:00 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
19:00 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
20:45 Vjernost Le Fidèle, r. Michaël R. Roskam

nedjelja, 16. rujna 2018. ● Art-kino Grič
17:30 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
19:00 Jupiterov mjesec Jupiter holdja, r. Kornél Mundruczó
21:00 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay
nedjelja, 16. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Vjernost Le Fidèle, r.Michaël R. Roskam
20:30 Foxtrot, r. Samuel Maoz


 

nedjelja, 16. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Luis i društvo iz svemira, r. Christoph Lauenstein
19:00 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
20:45 Laponska krv Sameblod, r. Amanda Kernell
 

subota, 15. rujna 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Minnie i Moskowitz Minnie & Moskowitz, r. John Cassavetes Portreti: Nezavisni film Johna Cassavetesa
21:00 Ubojstvo kineskog kladioničara The Killing of a Chinese Bookie, r. John Cassavetes, Portreti: Nezavisni film Johna Cassavetesa

subota, 15. rujna 2018. ● Kino Metropolis

18:00 O mišu i satovima - Profesor Baltazar
19:00 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
20:45 Vjernost Le Fidèle, r. Michaël R. Roskam

subota, 15. rujna 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
19:00 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. Francis Ozon 
21:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci
subota, 15. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Foxtrot, r. Samuel Maoz
20:45 Vjernost Le Fidèle, r.Michaël R. Roskam
subota, 15. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Ringe ringe raja, r. Christopher Jenkins Kino Bibijada
19:00 Donna Haraway: Pripovijedanje za zemaljski opstanak Donna Haraway: Story Telling for Earthly Survival, 10. Organ vida 
21:15 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

subota, 15. rujna 2018. ● Kino Kinoteka

11:00 Hotel Transilvanija 3: Praznici počinju, r. Genndy Tartakovsky
20:00 U mrtvom kutu Blindspotting, r. Carlos Lopez Estrada

petak, 14. rujna 2018. ● Kino Tuškanac

18:30 Žena pod utjecajem A Woman Under the Influence, r. John Cassavetes Portreti: Nezavisni film Johna Cassavetesa
21:00 Ljubavna strujanja Love Streams, r. John Cassavetes, Portreti: Nezavisni film Johna Cassavetesa

petak, 14. rujna 2018. ● Kino Metropolis

20:15  Vjernost Le Fidèle, r. Michaël R. Roskam

petak, 14. rujna 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 All inclusive, r. Karin Fahlén
petak, 14. rujna 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. Francois Ozon
19:00 Lude od sreće La pazza gioia, r. Paolo Virzi
21:00 Odisej L'odyssée, r. Jérôme Salle
petak, 14. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Vjernost Le Fidèle, r.Michaël R. Roskam
21:00 Foxtrot, r. Samuel Maoz

petak, 14. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

14:30 Ženske perspektive - konferencija o suvremenoj fotografiji 10. Organ vida 
20:00 Laponska krv Sameblod, r. Amanda Kernell

četvrtak, 13. rujna 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Sjene Shadows, r. John Cassavetes Portreti: Nezavisni film Johna Cassavetesa
21:00 Lica Faces, r. John Cassavetes, Portreti: Nezavisni film Johna Cassavetesa

četvrtak, 13. rujna 2018. ● Kino Metropolis

18:00 Vjernost Le Fidèle, r.Michaël R. Roskam
20:30 Foxtrot, r. Samuel Maoz

srijeda, 12. rujna 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Dijete čeka A child is waiting, r. John Cassavetes Portreti: Nezavisni film Johna Cassavetesa
21:00 Gloria, r. John Cassavetes, Portreti: Nezavisni film Johna Cassavetesa

srijeda, 12. rujna 2018. ● Kino Metropolis

19:00 Voleći Pabla Loving Pablo, r. Fernando Léon de Aranoa
21:15 Comic Sans, r. Nevio Marasović

srijeda, 12. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

21:15 Foxtrot, r. Samuel Maoz

srijeda, 12. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

19:00 Laponska krv Sameblod, r. Amanda Kernell
21:15 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

utorak, 11. rujna 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Zakasnjeli blues Too Late Blues, r. John Cassavetes Portreti: Nezavisni film Johna Cassavetesa
21:00 Muževi Husbands, r. John Cassavetes, Portreti: Nezavisni film Johna Cassavetesa

utorak, 11. rujna 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
20:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
utorak, 11. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
 20:00 Foxtrot, r. Samuel Maoz
utorak, 11. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:30 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
20:15 Laponska krv Sameblod, r. Amanda Kernell

ponedjeljak, 10. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Premijera Opening Night, r. John Cassavetes Portreti: Nezavisni film Johna Cassavetesa
nedjelja, 9. rujna 2018. ● Lauba
21:00 B-Film: Zvuk i strast Zapadnog Berlina 1979.-1989., r. Jörg A. Hoppe, Klaus Maeck, Heiko Lange
nedjelja, 9. rujna 2018. ● Art kino Grič

17:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins
19:00 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red. Aki Kaurismäki 
21:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r. Fatih Akin

subota, 8. rujna 2018. ● Lauba
21:00 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 
subota, 8. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Filmska večer: Ubojstvo u noćnom vlaku r. Lordan Zafranović, 6. Festival svjetske književnosti 
21:00 Razotkrivanje: Frédéric Beigbeder 6. Festival svjetske književnosti
subota, 8. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
12:00 Okrugli stol: Zašto iznova prevoditi klasike? 6. Festival svjetske književnosti 
17:00 Okrugli stol: Riječ i svijet 6. Festival svjetske književnosti 
18:00 Dvostruki portret: Antonio Scurati & Alida Bremer 6. Festival svjetske književnosti 
19:30 Dvostruki portet: Antonio Ortuño & Jurica Pavičić 6. Festival svjetske književnosti 

 

subota, 8. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Skriveno Caché Portreti: Film uznemirenosti Michaela Hanekea
21:00 Učiteljica glasovira La pianiste Portreti: Film uznemirenosti Michaela Hanekea
subota, 8. rujna 2018. ● Art kino Grič

17:00 Tajno pismo The Secret Scripture, r. Jim Sheridan
19:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
21:00 Lady Macbeth, r. William Oldroyd

petak, 7. rujna 2018. ● Lauba
21:00 Anđeo, r. Luis Ortega
petak, 7. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
12:00 Književna matineja: Korana Serdarević 6. Festival svjetske književnosti 
18:30 Filmska večer: Muke po Mati r. Lordan Zafranović 6. Festival svjetske književnosti 
21:00 Razotkrivanje: José Luís Peixoto 6. Festival svjetske književnosti 

 

petak, 7. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
14:00 2. Novinarska radionica za učenike srednjih škola 6. Festival svjetske književnosti 
17:00 Dvostruki portret: Mitko Madžunkov & Dražen Katunarić 6. Festival svjetske književnosti 
18:00 Okrugli stol: Milenijalci - oni su tu... a posao? 6. Festival svjetske književnosti 
19:30 Razotkrivanje: Ivica Đikić 6. Festival svjetske književnosti 

 

petak, 7. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Funny Games Portreti: Film uznemirenosti Michaela Hanekea
21:00 Ljubav Amour Portreti: Film uznemirenosti Michaela Hanekea
petak, 7. rujna 2018. ● Art kino Grič

17:00 Avril i neobični svijet Avril et le monde truqué, r. Christian Desmares, Franck Ekinci
19:00 Lude od sreće La pazza gioia, r. Paolo Virzi
21:00 Odisej L'odyssée, r. Jérôme Salle

četvrtak, 6. rujna 2018. ● Lauba
21:00 Dnevnik varalice, r. Ivica Zubak
četvrtak, 6. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
12:00 Književna matineja: Julijana Matanović 6. Festival svjetske književnosti 
18:30 Filmska večer: Gosti i radnici r, Lordan Zafranović 6. Festival svjetske književnosti 
19:30 Razotkrivanje: Georgi Gospodinov 6. Festival svjetske književnosti 
21:00 Okrugli stol #sloboda, satira, cenzura, posvećeno Predragu Luciću 6. Festival svjetske književnosti 

 

četvrtak, 6. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
14:00 2. Novinarska radionica za učenike srednjih škola 6. Festival svjetske književnosti 
17:00 Dvostruki portret: Polona Glavan & Alojz Majetić 6. Festival svjetske književnosti 
18:00 Dvostruki portret: András Forgách & Slavenka Drakulić 6. Festival svjetske književnosti 

 

četvrtak, 6. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Bennyev video Beny's video Portreti: Film uznemirenosti Michaela Hanekea
21:00 Bijela vrpca Das weisse Band Portreti: Film uznemirenosti Michaela Hanekea
četvrtak, 6. rujna 2018. ● Art kino Grič
18:00 Božja volja Die göttliche Ordnung, r. Petra Biondina Volpe
19:40 Sretan Kraj Happy End, r. Michael Haneke 
21:30 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev
srijeda, 5. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
12:00 Književna matineja: Damir Karakaš 6. Festival svjetske književnosti 
18:30 Filmska večer: Večernja zvona r. Lordan Zafranović, 6. Festival svjetske književnosti 
21:00 Pravo na priču - Kultura, moć i #metoo 6. Festival svjetske književnosti 
srijeda, 5. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
14:00 2. Novinarska radionica za učenike srednjih škola 6. Festival svjetske književnosti 
17:00 Razotkrivanje: Dorta Jagić 6. Festival svjetske književnosti 
18:00 Dvostruki portret: Gabriela Babnik i Tea Tulić 6. Festival svjetske književnosti 
19:30 Razotkrivanje: Jonas Hassen Khemiri 6. Festival svjetske književnosti 
srijeda, 5. rujna 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Vrijeme vuka Le temps do loup, r. Michael Haneke Portreti: Film uznemirenosti Michaela Hanekea
21:00 Sretan Kraj Happy End, r. Michael Haneke Portreti: Film uznemirenosti Michaela Hanekea

utorak, 4. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Filmska večer: Pad Italije, r. Lordan Zafranović 6. Festival svjetske književnosti
21:00 Razotkrivanje: Chigozie Obioma 6. Festival svjetske književnosti

utorak, 4. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Dvostruki portret: Lejla Kalamujić & Sven Popović 6. Festival svjetske književnosti 
18:00 Razotkrivanje: Lordan Zafranović 6. Festival svjetske književnosti 
19:30 Razotkrivanje: Gaëlle Josse 6. Festival svjetske književnosti 
utorak, 4. rujna 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 71 odlomak iz kronologije slučajnosti 71 Fragmente einer Chronologie des Zufalls, r. Michael Haneke Portreti: Film uznemirenosti Michaela Hanekea
20:00 Šifra nepoznato Code Inconnu, r. Michael Haneke Portreti: Film uznemirenosti Michaela Hanekea

ponedjeljak, 3. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Filmska večer: Okupacija u 26 slika r. Lordan Zafranović 6. Festival svjetske književnosti
21:00 Razotkrivanje: David Grossman 6. Festival svjetske književnosti
ponedjeljak, 3. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
12:00 Predavanje: Kako književne kuće mijenjaju scenu? 6. Festival svjetske književnosti 
17:00 Dvostruki portret: Lidija Dimkovska & Dražen Ilinčić 6. Festival svjetske književnosti 
18:00 Razotkrivanje: Faruk Šehić 6. Festival svjetske književnosti 
19:30 Razotkrivanje: Richard Flanagan 6. Festival svjetske književnosti 
ponedjeljak, 3. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
20:00 Sedmi kontinent Der Siebente Kontinent, r. Michael Haneke Portreti: Film uznemirenosti Michaela Hanekea
nedjelja, 2. rujna 2018. ● Lauba
21:00 Bilo jednom u studenom, r. Andrzej Jakimowski
nedjelja, 2. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
19:00 Razotkrivanje: Olga Tokarczuk 6. Festival svjetske književnosti
20:00 Koncert: Gorgona Nova 6. Festival svjetske književnosti 
subota, 1. rujna 2018. ● Lauba
21:00 Matangi/ Maya/ M.I.A, r. Steve Loveridge
subota, 1. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:15 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh
20:30 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev

subota, 1. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Oči u oči Auf Augenhőhe, r. Joachim Dollhopf
19:00 Isabellino sunce Un beau soleil intérieur, r. Claire Denis
21:00 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r. Dorota Kobiela, Hugh Welchman

subota, 1. rujna 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Hanibalove Alpe - Profesor Baltazar 
19:00 Comic Sans, r. Nevio Marasović
21:00 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma

petak, 31. kolovoza 2018. ● Lauba
21:00 Slatki život, r. Isabella Eklöf
petak, 31. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
20:45 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund 

petak, 31. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:30 Viva ludež: Razgovor s trojicom od Ferala, r. Marina Banićević
20:30 Tijelo i duša Teströl és lélekröl, r. Ildiko Enyedi

četvrtak, 30. kolovoza 2018. ● Lauba
21:00 Ubiti Jésusa, r. Laura Mora
četvrtak, 30. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Lady Bird, r. Greta Gerwig
20:45 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright
četvrtak, 30. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
18:15 Comic Sans, r. Nevio Marasović
20:15 Ivan, r. Janez Burger
četvrtak, 30. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Voleći Pabla Loving Pablo, r. Fernando Léon de Aranoa
20:15 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj

srijeda, 29. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:15 Tragovi u snijegu Wind River, r. Taylor Sheridan
20:30 Čovjek zvan Ove En man som heter Ove, r. Hannes Holm

srijeda, 29. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

17:00 Braillevo srce Le Coeur en Braille, r. Michel Bounjenah
19:00 Julien u sredini Jusqu’à la garde, r.  Xavier Legrand
20:45 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker

srijeda, 29. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
19:00 Comic Sans, r. Nevio Marasović
21:00 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma

utorak, 28. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:15 Moja ljubavna priča The Big Sick, r. Michael Showalter
20:30 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. Francois Ozon

utorak, 28. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

18:30 Voleći Pabla Loving Pablo, r. Fernando Léon de Aranoa
20:45 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red. Aki Kaurismäki 

ponedjeljak, 27. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Iz ništavila Aus dem Nichts, r. Fatih Akin
20:30 Ubojstvo svetog jelena The Killing of a Sacred Deer, r. Yorgos Lanthimos 

ponedjeljak, 27. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

18:45 Kratki izlet r. Igor Bezinović
20:15 Gnjev mirna čovjeka Tarde para la ira, r.  Raúl Arévalo

nedjelja, 26. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
20:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj

nedjelja, 26. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke
20:30 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino

nedjelja, 26. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

17:00 Nevjerojatna priča o divovskoj kruški, r. Amalie Naesby Fick, Jorgen Lerdam
19:00 Muškarci ne plaču, r. Alen Drljević
21:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci

subota, 25. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Pingvin Axel - Profesor Baltazar
19:00 Comic Sans, r. Nevio Marasović
21:00 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma

subota, 25. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson
20:30 Mjesto tišine A Quiet Place, r. John Krasinsk

subota, 25. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

18:30 Zarobljeni u Siriji Insyriated, r. Philippe Van Leeuw
20:15 120 otkucaja u minuti 120 battements par minute, r. Robin Campillo

petak, 24. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
19:15 Nevjerojatna priča o divovskoj kruški, r. Amalie Naesby Fick, Jorgen Lerdam
21:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan
petak, 24. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Blader Runner 2049, r. Denis Villeneuve
21:00 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay

petak, 24. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

18:15 Tragovi Pokot, r. Agnieszka Holland
20:45 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma

četvrtak, 23. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
19:00 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
21:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
četvrtak, 23. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Isabellino sunce Un beau soleil intérieur, r. Claire Denis
20:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund 

četvrtak, 23. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

18:30 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev
20:45 Žaba, r. Elmir Jukić

srijeda, 22. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
19:15 Luis i društvo iz svemira, r. Christoph Lauenstein
21:00 Voleći Pabla Loving Pablo, r. Fernando Léon de Aranoa
srijeda, 22. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:00 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright
20:30 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
srijeda, 22. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Crveni pas: Početak Kino Bibijada
18:45 Sicilijanska bajka Sicilian Ghost Story, r. Fabio Grassadonia
21:00  Zarobljeni u Siriji Insyriated, r. Philippe Van Leeuw

utorak, 21. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright
20:30 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj

utorak, 21. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

18:00 Whitney: Biti svoja Whitney: Can I Be Me, r. Nick Broomfield, Rudi Dolezal 
20:15 Tijelo i duša Teströl és lélekröl, r. Ildiko Enyedi

utorak, 21. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
19:00 Comic Sans, r. Nevio Marasović
21:00 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
ponedjeljak, 20. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Lady Bird, r. Greta Gerwig
20:20 Vrtuljak života Wonder Wheel, r: Woody Allen

ponedjeljak, 20. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

19:00 U mojim godinama još skrivam da pušim À mon âge je me cache encore pour fumer, r. Rayhana Obermeyer
20:45 Viva ludež: Razgovor s trojicom od Ferala, r. Marina Banićević

nedjelja, 19. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:15 Moja ljubavna priča The Big Sick, r. Michael Showalter
20:30 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. Francois Ozon

nedjelja, 19. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

17:00 Leo da Vinci: Misija Mona Lisa, r. Sergio Manfio
18:45 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red. Aki Kaurismäki 
20:45 S balkona Fra balkongen, r. Ole Giaever

nedjelja, 19. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
17:00 Luis i društvo iz svemira, r. Christoph Lauenstein
18:40 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
20:40 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
subota, 18. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Čovjek zvan Ove En man som heter Ove, r. Hannes Holm
20:45 Ubojstvo svetog jelena The Killing of a Sacred Deer, r: Yorgos Lanthimos 
subota, 18. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller
19:00 Kratki izlet r. Igor Bezinović
20:30 Božja volja Die göttliche Ordnung, r. Petra Biondina Volpe
subota, 18. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Baltazarov sat - Profesor Baltazar
19:00 Comic Sans, r. Nevio Marasović
21:00 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
petak, 17. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Victoria i Abdul Victoria and Abdul, r. Stephen Frears
20:45 Iz ništavila Aus dem Nichts, r. Fatih Akin

 

petak, 17. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

19:00 Wilde Maus, r. Josef Hader
21:00 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev

 

četvrtak, 16. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino
20:30 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson

 

četvrtak, 16. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

18:45 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke
20:45 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto 

 

četvrtak, 16. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
19:00 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
21:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
srijeda, 15. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan
20:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund 

srijeda, 15. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

17:00 Pat i Mat na filmu A je to, r. Marek Beneš
19:00 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker
21:00 Odgođena revolucija, r. Vlatka Vorkapić

utorak, 14. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Isabellino sunce Un beau soleil intérieur, r. Claire Denis
20:30 Comic Sans, r. Nevio Marasović

utorak, 14. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

19:00 Gazda: Početak, r. Dario Juričan
20:45 Thelma, r. Joachim Trier

utorak, 14. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
19:00 Comic Sans, r. Nevio Marasović
21:00 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
ponedjeljak, 13. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Lady Bird, r. Greta Gerwig
20:30 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r. Dorota Kobiela, Hugh Welchman

ponedjeljak, 13. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

18:45 Ciambra A Ciambra, r. Jonas Carpignano
21:00 Voleći Pabla Loving Pablo, r. Fernando Léon de Aranoa

nedjelja, 12. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:15 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh
20:30 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj

nedjelja, 12. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

17:00 Nevjerojatna priča o divovskoj kruški, r. Amalie Naesby Fick, Jorgen Lerdam
18:45 Napad na Nile Hilton The Nile Hilton Incident, r. Tarik Saleh
20:45 150 miligrama La fille de brest, r. Emmanuelle Bercot

nedjelja, 12. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
17:00 Nevjerojatna priča o divovskoj kruški, r. Amalie Naesby Fick, Jorgen Lerdam
18:40 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
21:15 Comic Sans, r. Nevio Marasović
subota, 11. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

19:00 Mjesto tišine A Quiet Place, r. John Krasinsk
20:45 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino

subota, 11. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

18:45 U mojim godinama još skrivam da pušim À mon âge je me cache encore pour fumer, r. Rayhana Obermeyer
20:30 Tijelo i duša Teströl és lélekröl, r. Ildiko Enyedi

subota, 11. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Oblačno sa svađavinama - Profesor Baltazar 
19:00 Comic Sans, r. Nevio Marasović
21:15 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
petak, 10. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Vrtuljak života Wonder Wheel, r: Woody Allen
20:30 Opčinjen The Beguiled, r. Sofia Coppola

petak, 10. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

18:45 Slava, r. Kristina Grozeva
20:45 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin

petak, 10. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
19:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan
21:00 Wilde Maus, r. Josef Hader
četvrtak, 9. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

19:00 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay
20:45 Victoria i Abdul Victoria and Abdul, r. Stephen Frears

četvrtak, 9. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

18:30 Paklena noć Good Time, r. Josh i Benny Safdie
20:30 Julien u sredini Jusqu’à la garde, r.  Xavier Legrand

četvrtak, 9. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
19:00 Doviđenja, Njemačka Es war einmal in Deutshcland, r. Sam Garbarski
21:00 Thelma, r. Joachim Trier
srijeda, 8. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas
20:30 Čovjek zvan Ove En man som heter Ove, r. Hannes Holm

srijeda, 8. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

17:00 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
19:00 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. Francis Ozon 
21:00 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red. Aki Kaurismäki 

srijeda, 8. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
19:00 Voleći Pabla Loving Pablo, r. Fernando Léon de Aranoa
21:15 Jupiterov mjesec Jupiter holdja, r. Kornél Mundruczó
utorak, 7. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino
21:00 Ubojstvo svetog jelena The Killing of a Sacred Deer, r: Yorgos Lanthimos 
utorak, 7. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller
18:15 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker
20:15 Kratki izlet r. Igor Bezinović
utorak, 7. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
19:00 Comic Sans, r. Nevio Marasović
21:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
ponedjeljak, 6. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller
18:00 Comic Sans, r. Nevio Marasović
20:00 Ivan, r. Janez Burger
ponedjeljak, 6. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke
20:30 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh
nedjelja, 5. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Moja ljubavna priča The Big Sick, r. Michael Showalter
20:15 Kvadrat The Square, r. Ruben Östlund

 

nedjelja, 5. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller
17:00 Oči u oči Auf Augenhöhe, r. Joachim Dollhopf
19:00 Žaba, r. Elmir Jukić
20:35 Isabellino sunce, r. Claire Denis
subota, 4. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Tragovi u snijegu Wind River, r. Taylor Sheridan
20:30 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev

 

subota, 4. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

19:00 Gnjev mirna čovjeka Tarde para la ira, r.  Raúl Arévalo
20:45 Thelma, r. Joachim Trier

 

subota, 4. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis

16:00 Amadeusove uši - Profesor Baltazar
17:00 Nevjerojatna priča o divovskoj kruški, r. Amalie Naesby Fick, Jorgen Lerdam
19:00 Comic Sans, r. Nevio Marasović
21:15 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj

petak, 3. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
20:45 Lady Bird, r. Greta Gerwig

 

petak, 3. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:15 Ciambra A Ciambra, r. Jonas Carpignano
20:30 Tijelo i duša Teströl és lélekröl, r. Ildiko Enyedi

 

petak, 3. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
19:00 Wilde Maus, r. Josef Hader
21:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan
četvrtak, 2. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan
20:45 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright

 

četvrtak, 2. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

18:00 Sicilijanska bajka Sicilian Ghost Story, r. Fabio Grassadonia
20:15 Viva ludež: Razgovor s trojicom od Ferala, r. Marina Banićević

 

četvrtak, 2. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
19:00 Zarobljeni u Siriji Insyriated, r. Philippe Van Leeuw
21:00 Doviđenja, Njemačka Es war einmal in Deutshcland, r. Sam Garbarski
srijeda, 1. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:15 Victoria i Abdul Victoria and Abdul, r. Stephen Frears
20:30 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r. Dorota Kobiela, Hugh Welchman
srijeda, 1. kolovoza 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller
17:00 Braillevo srce Le Coeur en Braille, r. Michel Bounjenah
19:00 Julien u sredini Jusqu’à la garde, r.  Xavier Legrand
20:45 Tragovi Pokot, r. Agnieszka Holland
 
srijeda, 1. kolovoza 2018. ● Kino Metropolis
19:00 Jupiterov mjesec Jupiter holdja, r. Kornél Mundruczó
21:00 Voleći Pabla Loving Pablo, r. Fernando Léon de Aranoa
utorak, 31. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac

21:00 Čistači cipela Sciuscià, r. Vittorio De Sica

utorak, 31. srpnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:15 Vrtuljak života Wonder Wheel, r: Woody Allen
20:15 Iz ništavila Aus dem Nichts, r. Fatih Akin

utorak, 31. srpnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

18:00 Voleći Pabla Loving Pablo, r. Fernando Léon de Aranoa
20:30 Wilde Maus, r. Josef Hader

utorak, 31. srpnja 2018. ● Kino Metropolis
19:00 Comic sans, r. Nevio Marasović
21:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
ponedjeljak, 30. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac

21:00 Zlatna kaciga Casque d'or, Jacques Becker

ponedjeljak, 30. srpnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Čovjek zvan Ove En man som heter Ove, r. Hannes Holm
20:15 Ubojstvo svetog jelena The Killing of a Sacred Deer, r. Yorgos Lanthimos

ponedjeljak, 30. srpnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:45 Mračna rijeka Dark River, r. Clio Bernard
20:30 Whitney: Biti svoja Whitney: Can I Be Me, r. Nick Broomfield

nedjelja, 29. srpnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:15 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh
20:30 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino

nedjelja, 29. srpnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

17:00 Dan kada je moj otac postao grm, r. Nicole van Kilsdonk
19:00 Wilde Maus, r. Josef Hader
21:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci

nedjelja, 29. srpnja 2018. ● Kino Metropolis
21:00 Žaba, r. Elmir Jukić Program Pula u Zagrebu
subota, 28. srpnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson 
20:30  Isabellino sunce Un beau soleil intérieur, r. Claire Denis

subota, 28. srpnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

18:30 Zarobljeni u Siriji Insyriated, r. Philippe Van Leeuw
20:15 120 otkucaja u minuti 120 battements par minute, r. Robin Campillo

subota, 28. srpnja 2018. ● Kino Metropolis
21:00 Ivan, r. Janez Burger Program Pula u Zagrebu
subota, 28. srpnja 2018. ● Ljetno kino Tuškanac

21:15 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund

petak, 27. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Oslo, 31. kolovoza Oslo, 31. august, r. Joachim Trier
21:00 U magli In the Fog, r. Sergej Loznica

petak, 27. srpnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Moja ljubavna priča The Big Sick, r. Michael Showalter
20:45 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay
petak, 27. srpnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

18:15 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red. Aki Kaurismäki
20:15 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma

petak, 27. srpnja 2018. ● Kino Metropolis
21:00 Comic sans, r. Nevio Marasović Program Pula u Zagrebu
petak, 27. srpnja 2018. ● Ljetno kino Tuškanac

22:00 Žaba, r. Elmir Jukić

četvrtak, 26. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac

21:00 Jules i Jim Jules et Jim, r. François Truffaut

četvrtak, 26. srpnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

20:00  Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke

četvrtak, 26. srpnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

19:15 Kratki izlet, r. Igor Bezinović
20:45 Mračna rijeka Dark River, r. Clio Bernard

četvrtak, 26. srpnja 2018. ● Kino Metropolis
21:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj  Program Pula u Zagrebu
četvrtak, 26. srpnja 2018. ● Ljetno kino Tuškanac

21:30 Ivan, r. Janez Burger

srijeda, 25. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac

21:00 39 stepenica The 39 Steps, r. Alfred Hitchcock

srijeda, 25. srpnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Opčinjen The Beguiled, r. Sofia Coppola
20:20 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
srijeda, 25. srpnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller
17:00 Crveni pas: Početak Kino Bibijada
19:00 Wilde Maus, r. Josef Hader
21:00 Trst, Jugoslavija, r. Alessio Bozzer
srijeda, 25. srpnja 2018. ● Kino Metropolis
21:00 Varoški Amarcord: Šibenik Program Pula u Zagrebu
srijeda, 25. srpnja 2018. ● Ljetno kino Tuškanac

21:30 Ciambra A Ciambra, r. Jonas Carpignano

utorak, 24. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac

21:00 Pas lutalica Nora inu, r. Akira Kurosawa

utorak, 24. srpnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright
20:20 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev

utorak, 24. srpnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller
18:15 Wilde Maus, r. Josef Hader
20:15 Tijelo i duša Teströl és lélekröl, r. Ildiko Enyedi
utorak, 24. srpnja 2018. ● Kino Metropolis
21:00 Do kraja smrti, r. Anđelo Jurkas Program Pula u Zagrebu
utorak, 24. srpnja 2018. ● Ljetno kino Tuškanac
21:30 Julien u sredini Jusqu’à la garde, r.  Xavier Legrand
ponedjeljak, 23. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac

21:00 Velika iluzija La grande illusion, r. Jean Renoir

ponedjeljak, 23. srpnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Lady Bird, r. Gerta Gerwig
20:20 Vrtuljak života Wonder Wheel, r. Woody Allen

ponedjeljak, 23. srpnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

19:00 U mojim godinama još skrivam da pušim À mon âge je me cache encore pour fumer, r. Rayhana Obermeyer
20:45 Viva ludež: Razgovor s trojicom od Ferala, r. Marina Banićević

nedjelja, 22. srpnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:15  Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh
20:45 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. Francois Ozon

nedjelja, 22. srpnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller
17:00 Pat i Mat na filmu A je to, r. Marek Beneš
18:45 Wilde Maus, r. Josef Hader
20:45 S balkona Fra balkongen, r. Ole Giaever
nedjelja, 22. srpnja 2018. ● Kino Metropolis

17:00 Nevjerojatna priča o divovskoj kruški, r. Amalie Naesby Fick, Jorgen Lerdam
19:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci
21:15 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright

nedjelja, 22. srpnja 2018. ● Ljetno kino Tuškanac
21:30 Sicilijanska bajka Sicilian Ghost Story, r. Fabio Grassadonia
subota, 21. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Kao netko zaljubljen Like Someone in Love, r. Abbas Kiarostami
21:00 Naša majka Incendies, r.Denis Villeneuve

subota, 21. srpnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Čovjek zvan Ove En man som heter Ove, r. Hannes Holm
20:45 Ubojstvo svetog jelena The Killing of a Sacred Deer, r: Yorgos Lanthimos 

subota, 21. srpnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller
18:15 Wilde Maus, r. Josef Hader
20:30 Voleći Pabla Loving Pablo, r. Fernando Léon de Aranoa
subota, 21. srpnja 2018. ● Kino Metropolis

17:00 Krojač Silvestar: Profesor Baltazar
18:30 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino
21:15 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto 

subota, 21. srpnja 2018. ● Ljetno kino Tuškanac

21:30 Kvadrat The Square, r. Ruben Östlund

petak, 20. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Saulov sin Saul fia, r. László Nemes
21:00 Kongres The Congress, r. Ari Folman

petak, 20. srpnja 2018. ● Kino Euorpa - Velika dvorana

18:30 Victoria i Abdul Victoria and Abdul, r. Stephen Frears
20:45 Iz ništavila Aus dem Nichts, r. Fatih Akin

petak, 20. srpnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller
19:15 Mračna rijeka Dark River, r. Clio Bernard
21:00 Comic Sans, r. Nevio Marasović

petak, 20. srpnja 2018. ● Kino Metropolis

19:00 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red. Aki Kaurismäki
21:15 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. Francois Ozon 

petak, 20. srpnja 2018. ● Ljetno kino Tuškanac

22:00 Isabellino sunce Un beau soleil intérieur, r. Claire Denis

četvrtak, 19. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac

21:00 Anđeo uništenja El ángel exterminador, r. Luis Buñuel

četvrtak, 19. srpnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino
20:30 Tragovi u snijegu Wind River, r. Taylor Sheridan

srijeda, 18. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac

21:00 Krvavo prijestolje Kumonosu-yô, r. Akira Kurosawa

srijeda, 18. srpnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan
20:00 Blade Runner 2049, r. Denis Villeneuve

utorak, 17. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac

21:00 Dama koja nestaje The Lady Vanishes, r. Alfred Hitchcock

utorak, 17. srpnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Muškarci ne plaču, r. Alen Drljević
20:30 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson 

ponedjeljak, 16. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac

21:00 Prezir Le mépris, r. Jean-Luc Godard

ponedjeljak, 16. srpnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Lady Bird, r. Greta Gerwig

ponedjeljak, 16. srpnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

20:30 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r. Dorota Kobiela, Hugh Welchman 

nedjelja, 15. srpnja 2018. ● Ljetno kino Tuškanac
21:30 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci 5. Revija europskog filma Ulaz slobodan
U danima nakon Staljinovog konačnog pada, njegovi ministri tuku se za kontrolu: neki žele pozitivne promjene u Sovjetskom savezu, drugi imaju mračnije motive. Međutim svi dijele jedan zajednički motiv: očajnički žele preživjeti...
nedjelja, 15. srpnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
19:00 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke
21:00 Moja ljubavna priča The Big Sick, r. Michael Showalter
nedjelja, 15. srpnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Leo da Vinci: Misija Mona Lisa, r. Sergio Manfio
18:45 Mračna rijeka Dark River, r. Clio Bernard
20:30 150 miligrama La fille de brest, r: Emmanuelle Bercot

subota, 14. srpnja 2018. ● Ljetno kino Tuškanac
21:30 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright 5. Revija europskog filma Ulaz slobodan
U ranim danima Drugog svjetskog rata, sudbina zapadne Europe je u rukama novoimenovanog britanskog premijera Winstona Churchilla. Mora odlučiti hoće li pokleknuti pred Hitlerom ili će ustrajati u borbi za ideale, slobodu, i neovisnost naroda...
subota, 14. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 4 mjeseca, 3 tjedna i 2 dana 4 luni, 3 saptamâni si 2 zile, r. Cristian Mungiu
21:00 Bijela vrpca Das weiße Band, r. Michael Haneke
subota, 14. srpnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
19:00 Mjesto tišine A Quiet Place, r. John Krasinsk
20:45 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev
subota, 14. srpnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
18:45 Isabellino sunce Un beau soleil intérieur, r. Claire Denis
20:35 Tijelo i duša Teströl és lélekröl, r. Ildiko Enyedi
petak, 13. srpnja 2018. ● Ljetna pozornica Tuškanac
21:30 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino, 5. Revija europskog filma Ulaz slobodan
Ljeto je i rane su 80-e. Sedamnaestogodišnji Elio praznike namjerava provesti u ugodnom opuštanju u obiteljskoj vili na sjeveru Italije. Kada im se na odmoru pridruži zgodni Oliver, student Eliova oca arheologa. Oliverova šarmantna pojava izbacit će ga iz ravnoteže i u njemu probuditi neočekivanu i snažnu privlačnost…
petak, 13. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac
21:00 Zimski san Kis Uykusu, r. Nuri Bilge Ceylan
petak, 13. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac - Velika dvorana
18:15 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
20:30 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh
petak, 13. srpnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
18:00 Thelma, r. Joachim Trier
20:15 Mračna rijeka Dark River, r. Clio Bernard
četvrtak, 12. srpnja 2018. ● Ljetna pozornica Tuškanac
21:30 Happy End, r. Anđelko Juras 5. Revija europskog filma Ulaz slobodan
Neobična priča o dva mladića uhvaćena u vrtlogu prodavanja magle, politike, medija, seksa, celebova, droge i pića koji jednog dana shvate kako su žene mitska bića i krenu im pomagati bez pokrića...

četvrtak, 12. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac
21:00 Tristana Tristana, r. Luis Buñuel
četvrtak, 12. srpnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay
20:15 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright
četvrtak, 12. srpnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
18:15 Mračna rijeka Dark River, r. Clio Bernard
20:15 Julien u sredini Jusqu’à la garde, r.  Xavier Legrand
srijeda, 11. srpnja 2018. ● Ljetna pozornica Tuškanac
21:30 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto 5. Revija europskog filma Ulaz slobodan
Premda je Loie Fuller rođena na američkom zapadu, ovu djevojku sa sela ništa neće spriječiti u njezinom naumu da postane plesačica pariških cabareta i slavne pariške opere.  Njezin susret s Isidorom Duncan, mladim čudom željnim slave, pokrenut će konačni pad ove ikone 20. stoljeća...
srijeda, 11. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac
21:00 Tjelesna straža, Yojimbo, r. Akira Kurosawa
utorak, 10. srpnja 2018. ● Ljetno kino Tuškanac

21:30 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red. Aki Kaurismäki 5. Revija europskog filma Ulaz slobodan

Dvije priče koje se spajaju. Prva prati Khaleda, sirijskog izbjeglicu. Slijepog putnika nateretnom brodu koji se iskrcao u Helsinki, kako bi, iako s malo nade u uspjeh, tražio azil. U drugoj, Wikström je trgovački putnik koji prodaje muške kravate i košulje. No kada ga u kockarnici na pokeru posluži sreća, okreće leđa trgovini i kupuje restoran u najudaljenijem kutku Helsinkija...
ponedjeljak, 9. srpnja 2018. ● Ljetno kino Tuškanac
21:30 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. Francois Ozon  5. Revija europskog filma Ulaz slobodan
Chloe je mlada, krhka žena koja se zaljubljuje u svog psihoterapeuta Paula. Nakon nekoliko mjeseci veze, njih dvoje započnu živjeti zajedno, ali Chloe uskoro otkriva da joj njezin ljubavnik cijelo vrijeme skriva dio svog pravog identiteta...


nedjelja, 8. srpnja 2018. ● Kino Metropolis
21:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci 5. Revija europskog filma Ulaz slobodan
U danima nakon Staljinovog konačnog pada, njegovi ministri tuku se za kontrolu: neki žele pozitivne promjene u Sovjetskom savezu, drugi imaju mračnije motive. Međutim svi dijele jedan zajednički motiv: očajnički žele preživjeti...
subota, 7. srpnja 2018. ● Art-kino Grič
21:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins 5. Revija europskog filma Ulaz slobodan
Inspirirano istinitom pričom. Američka udovica Emily koju je njezin nevjerni suprug ostavio u financijskim dugovima, upoznaje Donalda, usamljenog muškarca koji živi u oronuloj kolibi u parku Hampstead, ali kojemu je unatoč tome život ispunjen srećom i optimizmom...
subota, 7. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Paterson Paterson, r. Jim Jarmusch
21:00 Lov Jagten, r. Thomas Vinterberg
petak, 6. srpnja 2018. ● Art-kino Grič
21:00 Lady Macbeth, r. William Oldroyd 5. Revija europskog filma Ulaz slobodan
Katherine je zatočena u braku bez ljubavi s dvostruko starijim i ogorčenim muškarcem te njegovom hladnom i bezosjećajnom obitelji. Međutim, nakon što se upusti u strastvenu aferu s mlađim radnikom na imanju njezinog supruga, u njoj će se probuditi snaga zbog koje se više neće moći zaustaviti...
petak, 6. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Feniks Phoenix, r. Christian Petzold
21:00 Još jedna godina Another Year, r. Mike Leigh
četvrtak, 5. srpnja 2018. ● Kino Metropolis
21:00 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright 5. Revija europskog filma Ulaz slobodan
U ranim danima Drugog svjetskog rata, sudbina zapadne Europe je u rukama novoimenovanog britanskog premijera Winstona Churchilla. Mora odlučiti hoće li pokleknuti pred Hitlerom ili će ustrajati u borbi za ideale, slobodu, i neovisnost naroda...
četvrtak, 5. srpnja 2018. ●
21:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace 5. Revija europskog filma Ulaz slobodan
Pod žarkim ljetnim suncem Madrida stanuju ljubav i seks. Pet parova pokušava probuditi usnulu strast i pobijediti nagomilano nezadovoljstvo. Svi oni vole, boje se, žive svoje živote i istražuju različite strane seksualnosti, pokušavajući pronaći put do sreće...
četvrtak, 5. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac
21:00 Tijelo i duša Teströl és lélekröl, r. Ildiko Enyedi
srijeda, 4. srpnja 2018. ● Kino Metropolis
21:00 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino 5. Revija europskog filma Ulaz slobodan
Ljeto je i rane su 80-e. Sedamnaestogodišnji Elio praznike namjerava provesti u ugodnom opuštanju u obiteljskoj vili na sjeveru Italije. Kada im se na odmoru pridruži zgodni Oliver, student Eliova oca arheologa. Oliverova šarmantna pojava izbacit će ga iz ravnoteže i u njemu probuditi neočekivanu i snažnu privlačnost…
srijeda, 4. srpnja 2018. ● Art-kino Grič
21:00 Tajno pismo The Secret Scripture 5. Revija europskog filma Ulaz slobodan
Temeljen na proslavljenom istoimenom romanu Sebastijana Barryja iz 2008. godine, posljednji film redatelja nominiranog za Oscara uvlači nas u misterioznu priču Roseanne McNulty koja nakon 50 godina napušta ustanovu za mentalno oboljele u Roscommonu...

srijeda, 4. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac
21:00  Taxi Taxi, r. Jafar Panahi
utorak, 3. srpnja 2018. ●
21:00 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto 5. Revija europskog filma Ulaz slobodan
Premda je Loie Fuller rođena na američkom zapadu, ovu djevojku sa sela ništa neće spriječiti u njezinom naumu da postane plesačica pariških cabareta i slavne pariške opere.  Njezin susret s Isidorom Duncan, mladim čudom željnim slave, pokrenut će konačni pad ove ikone 20. stoljeća...
utorak, 3. srpnja 2018. ● Art-kino Grič
21:00 Avril i neobični svijet Avril et le monde truqué 5. Revija europskog filma Ulaz slobodan

U Francuskoj sve drijema u zastarjeloj tehnologiji iz prošloga stoljeća kada su dominirali ugljen i parni strojevi. Tinejdžerica Avril, mačka Pops koja govori, njen djed i mladi policijski inspektor kreću u potragu za njenim nestalim roditeljima…


utorak, 3. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac
21:00 Turist Force Majeure, r. Ruben Östlund
ponedjeljak, 2. srpnja 2018. ● Kino Metropolis
21:00 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red. Aki Kaurismäki 5. Revija europskog filma Ulaz slobodan
Dvije priče koje se spajaju. Prva prati Khaleda, sirijskog izbjeglicu. Slijepog putnika nateretnom brodu koji se iskrcao u Helsinki, kako bi, iako s malo nade u uspjeh, tražio azil. U drugoj, Wikström je trgovački putnik koji prodaje muške kravate i košulje. No kada ga u kockarnici na pokeru posluži sreća, okreće leđa trgovini i kupuje restoran u najudaljenijem kutku Helsinkija...
ponedjeljak, 2. srpnja 2018. ● Art-kino Grič
21:00 Odisej L'odyssée, r. Jérôme Salle 5. Revija europskog filma Ulaz slobodan
Biografski film o legendarnom francuskom oceanografu i istraživaču podmorja Jacquesu Cousteau, koji je 2015. godine sniman i u Hrvatskoj...
ponedjeljak, 2. srpnja 2018. ● Kino Tuškanac
21:00 Bez ljubavi Nelyubov, r.Andrej Zvjagincev
nedjelja, 1. srpnja 2018. ● Kino Metropolis
21:00 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. Francois Ozon 5. Revija europskog filma Ulaz slobodan
Chloe je mlada, krhka žena koja se zaljubljuje u svog psihoterapeuta Paula. Nakon nekoliko mjeseci veze, njih dvoje započnu živjeti zajedno, ali Chloe uskoro otkriva da joj njezin ljubavnik cijelo vrijeme skriva dio svog pravog identiteta...
nedjelja, 1. srpnja 2018. ● Art-kino Grič
21:00 Lude od sreće La pazza gioia, r. Paolo Virzi 5. Revija europskog filma Ulaz slobodan
Beatrice samozvana je milijarderka koja živi u svom svijetu mašte i ne prestaje pričati, a Donatella introvertna i osjetljiva mlada žena okupirana prošlošću i bolom zbog oduzetog skrbništva nad sinom jedincem. Obje su pacijentice u modernoj, ali izoliranoj psihijatrijskoj klinici u Toskani, gdje se razvija njihovo dirljivo prijateljstvo...
subota, 30. lipnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Kozji rog Kozijat rog, r. Metodi Antonov Panorama: Skriveno blago bugarskog filma

21:00 Kradljivac bresaka Kradecat na praskovi Panorama: Skriveno blago bugarskog filma

petak, 29. lipnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Goli otok, r. Darko Bavoljak Fokus: Sedamdeset godina rezolucije Informbiroa
         
Lisice, r. Krsto Papić Fokus: Sedamdeset godina rezolucije Informbiroa

21:00 Veliki miting, r. Walter Neugebauer Fokus: Sedamdeset godina rezolucije Informbiroa
          Goli, r. Tiha Gudac Fokus: Sedamdeset godina rezolucije Informbiroa

četvrtak, 28. lipnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Jedna žena - jedan vek, r. Želimir Žilnik Fokus: Sedamdeset godina rezolucije Informbiroa

21:00 Sveti pesak, r. Miroslav Antić Fokus: Sedamdeset godina rezolucije Informbiroa

srijeda, 27. lipnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Kradljivac bresaka Kradecat na praskovi Panorama: Skriveno blago bugarskog filma

21:00 Kozji rog Kozijat rog, r. Metodi Antonov Panorama: Skriveno blago bugarskog filma

srijeda, 27. lipnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r. Dorota Kobiela, Hugh Welchman
20:00 Kosa Hair, r. Miloš Forman


srijeda, 27. lipnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Dan kada je moj otac postao grm, r. Nicole van Kilsdonk
18:45 Sirovo Grave, r. Julia Ducournau
20:45 Viva ludež: Razgovor s trojicom od Ferala, r. Marina Banićević


utorak, 26. lipnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Privezani balon Privurzanjat balon, r. Binka Željaskova Panorama: Skriveno blago bugarskog filma

21:00 Vitez bez oklopa Ricar bez bronja, r. Borislav Šarlijev Panorama: Skriveno blago bugarskog filma

utorak, 26. lipnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

21:15 Isabellino sunce Un beau soleil interieur, r. Claire Denis


utorak, 26. lipnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:30 Čovjek zvan Ove En man som heter Ove, r. Hannes Holm
20:40 Ciambra A Ciambra, r. Jonas Carpignano


ponedjeljak, 25. lipnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Odstupanje Otklonenie, r. Griša Ostrovski, Todor Stojanov Panorama: Skriveno blago bugarskog filma

21:00 Ikonostas Ikonostasat, r. Hristo Hristov, Todor DinovPanorama: Skriveno blago bugarskog filma

ponedjeljak, 25. lipnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Iz ništavila Aus dem Nichts, r. Fatih Akin
20:30 Lady Bird, r. Greta Gerwig


ponedjeljak, 25. lipnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

19:00 Doxanje: Thessaloniki Documentary Festival 
21:00 Sicilijanska bajka Sicilian Ghost Story, r. Fabio Grassadonia


nedjelja, 24. lipnja 2018. ● Kino Tuiškanac
19:00 Na malom otoku Na malkja ostrov, r. Rangel Vlčanov Panorama: Skriveno blago bugarskog filma

21:00 Bijela soba Bjalata staja, r. Metodi Andonov Panorama: Skriveno blago bugarskog filma

nedjelja, 24. lipnja 2018. ● Art-kino Grič
18:00 Božja volja Die göttliche Ordnung, r. Petra Biondina Volpe
19:40 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke
21:30 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev

nedjelja, 24. lipnja 2018. ● Kino Euorpa - Velika dvorana

18:30 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke
20:30 Tragovi u snijegu Wind River, r. Taylor Sheridan


nedjelja, 24. lipnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Braillevo srce Le Coeur en Braille, r. Michel Bounjenah
18:45 Ciambra A Ciambra, r. Jonas Carpignano
21:00 Žaba, r. Elmir Jukić


subota, 23. lipnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Vitez bez oklopa Ricar bez bronja, r. Borislav Šarlijev Panorama: Skriveno blago bugarskog filma

21:00 Privezani balon Privurzanjat balon, r. Binka Željaskova Panorama: Skriveno blago bugarskog filma

subota, 23. lipnja 2018. ● Art-kino Grič
18:00 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke
19:50 Iz ništavila Aus dem Nichts, r. Fatih Akin
21:40 Božja volja Die göttliche Ordnung, r. Petra Biondina Volpe

subota, 23. lipnja 2018. ● Kino Euorpa - Velika dvorana

18:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
20:45 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev


subota, 23. lipnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:15 Sicilijanska bajka Sicilian Ghost Story, r. Fabio Grassadonia
20:30 Viva ludež: Razgovor s trojicom od Ferala, r. Marina Banićević


petak, 22. lipnja 2018. ● Art-kino Grič
18:00 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke
19:50 Božja volja Die göttliche Ordnung, r. Petra Biondina Volpe
21:30 Iz ništavila Aus dem Nichts, r. Fatih Akin

petak, 22. lipnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:15 Victoria i Abdul Victoria and Abdul, r. Stephen Frears
20:30 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson


petak, 22. lipnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

19:00 Trst, Jugoslavija, r. Alessio Bozzer
20:15 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red. Aki Kaurismäki


četvrtak, 21. lipnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Ikonostas Ikonostasat, r. Hristo Hristov, Todor Dinov

21:00 Odstupanje Otklonenie, r. Griša Ostrovski, Todor Stojanov

četvrtak, 21. lipnja 2018. ● Art-kino Grič
18:00 Božja volja Die göttliche Ordnung, r. Petra Biondina Volpe
19:40 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke
21:30 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev
četvrtak, 21. lipnja 2018. ● Kino Euorpa - Velika dvorana

18:30 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino
21:00 Comic Sans, r. Nevio Marasović


četvrtak, 21. lipnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:15 Ciambra A Ciambra, r. Jonas Carpignano
20:30 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker


srijeda, 20. lipnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:00 Solidaran koncert za djecu fonda Dese & Jerka Bakovića 
20:45 Ciambra A Ciambra, r. Jonas Carpignano

 

srijeda, 20. lipnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan
19:00 Viva ludež: Razgovor s trojicom od Ferala, r. Marina Banićević
21:00 Sicilijanska bajka Sicilian Ghost Story, r. Fabio Grassadonia

 

utorak, 19. lipnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Ciambra A Ciambra, r. Jonas Carpignano
20:45 Sicilijanska bajka Sicilian Ghost Story, r. Fabio Grassadonia
utorak, 19. lipnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

17:00 Zadrži dah Dans la brume, r. Daniel Roby

ponedjeljak, 18. lipnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:45 Sicilijanska bajka Sicilian Ghost Story, r. Fabio Grassadonia
21:00 Ciambra A Ciambra, r. Jonas Carpignano

 

ponedjeljak, 18. lipnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

17:00 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. François Ozon
19:00 Zadrži dah Dans la brume, r. Daniel Roby
21:00 Viva ludež: Razgovor s trojicom od Ferala, r. Marina Banićević

 

nedjelja, 17. lipnja 2018. ● Art-kino Grič

18:00 Božja volja Die göttliche Ordnung, r. Petra Biondina Volpe
19:40 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke
21:40 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev

 

subota, 16. lipnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:15  Ciambra A Ciambra, r. Jonas Carpignano
20:30  Sicilijanska bajka Sicilian Ghost Story, r. Fabio Grassadonia
subota, 16. lipnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan
19:00 Viva ludež: Razgovor s trojicom od Ferala, r. Marina Banićević
21:00 Zadrži dah Dans la brume, r. Daniel Roby

 

subota, 16. lipnja 2018. ● Art-kino Grič

18:00 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke
19:50 Iz ništavila Aus dem Nichts, r. Fatih Akin
21:40 Božja volja Die göttliche Ordnung, r. Petra Biondina Volpe

 

petak, 15. lipnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Ja, crnac Moi, un noir, r. Jean Rouch

21:00 Trojke iz Bellevillea Les triplettes de Belleville, r. Sylvain Chomet

četvrtak, 14. lipnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Fanny i Alexander Fanny och Alexander, r. Ingmar Bergman Portreti: Stogodišnjica Ingmara Bergmana

 

četvrtak, 14. lipnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

19:30 Sicilijanska bajka Sicilian Ghost Story, r. Fabio Grassadonia

 

četvrtak, 14. lipnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller
19:00 Viva ludež: Razgovor s trojicom od Ferala, r. Marina Banićević
21:00 Ciambra A Ciambra, r. Jonas Carpignano
srijeda, 13. lipnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Sedmi pečat Det sjunde inseglet, r. Ingmar Bergman Portreti: Stogodišnjica Ingmara Bergmana
21:00 Jesenja sonata Höstsonaten, r. Ingmar Bergman Portreti: Stogodišnjica Ingmara Bergmana
srijeda, 13. lipnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Viva ludež: Razgovor s trojicom od Ferala (dokumentarni film) premijera (ulaz slobodan), r. Marina Banićević
21:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan

 

srijeda, 13. lipnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller

17:30 Predstavljanje knjige Dušana Vesića - Magi: Kao da je bila nekad
19:30 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. François Ozon

 

utorak, 12. lipnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Divlje jagode Smultronstället, r. Ingmar Bergman Portreti: Stogodišnjica Ingmara Bergmana
21:00 Persona, r. Ingmar Bergman Portreti: Stogodišnjica Ingmara Bergmana
utorak, 12. lipnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller
21:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan

 

utorak, 12. lipnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
21:15 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. François Ozon

 

ponedjeljak, 11. lipnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Ljeto s Monikom Sommaren med Monik, r. Ingmar Bergman Portreti: Stogodišnjica Ingmara Bergmana
21:00 Sarabanda Saraband, r. Ingmar Bergman Portreti: Stogodišnjica Ingmara Bergmana
ponedjeljak, 11. lipnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r, Paul McGuigan
20:30 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. François Ozon

 

ponedjeljak, 11. lipnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Műller
19:00 U fokusu – izgradnja lika u dokumentarnom filmu
21:15 Napad na Nile Hilton The Nile Hilton Incident, r. Tarik Saleh

 

nedjelja, 10. lipnja 2018. ● Art-kino Grič
18:00 Božja volja Die göttliche Ordnung, r. Petra Biondina Volpe
19:40 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke
21:30 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev
nedjelja, 10. lipnja 2018. ● Kino Metropolis

17:00 Krojač Silvestar - Profesor Baltazar

18:00 Thelma, r. Joachim Trier

subota, 9. lipnja 2018. ● Kino Kinoteka
10:00 Natjecanje filmova za djecu 1
11:00 Profesor Baltazar  - Put oko svijeta
13:00 Natjecanje filmova za djecu 2
14:00 Obiteljski program: o ljubavi
15:00 Obiteljski program: o glazbi
16:00 Obiteljski program: o snazi
17:00 Obiteljski program: Hraniteljica
20:00 Baltik u fokusu: Latvija
subota, 9. lipnja 2018. ● Art-kino Grič
18:00 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke
19:50 Iz ništavila Aus dem Nichts, r. Fatih Akin
21:40 Božja volja Die göttliche Ordnung, r. Petra Biondina Volpe
subota, 9. lipnja 2018. ● Kino Metropolis

16:00 Nevjerojatna priča o divovskoj kruški, r. Amalie Naesby Fick, Jorgen Lerdam

 

petak, 8. lipnja 2018. ● Kino Kinoteka
09:30 Natjecanje filmova za djecu 4
11:30 Natjecanje filmova za djecu 1
15:30 Obiteljski program: Najbolje od 8. VAFI-ja
17:30 Obiteljski program: Moje najdraže čudovište
20:00 Nagrada Emile - Europska nagrada za animaciju
22:00 Horor 5: Hrvatski bestijarij
petak, 8. lipnja 2018. ● Art-kino Grič
18:00 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke
19:50 Božja volja Die göttliche Ordnung, r. Petra Biondina Volpe

21:30 Iz ništavila Aus dem Nichts, r. Fatih Akin

petak, 8. lipnja 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. François Ozon

 

četvrtak, 7. lipnja 2018. ● Kino Kinoteka
09:30 Natjecanje filmova za djecu 3
11:30 Natjecanje filmova za djecu 2
15:30 Obiteljski program 1 o glazbi
17:30 Veliko natjecanje dugometražnog filma: Veliki zli lisac i druge priče
20:00 Horor 3 - Krv
22:00 Veliko natjecanje dugometražnog filma: Pljusak/ Slučaj muškarac - žena
četvrtak, 7. lipnja 2018. ● Art-kino Grič
18:00 Božja volja Die göttliche Ordnung, r. Petra Biondina Volpe
19:40 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke
21:30 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev
četvrtak, 7. lipnja 2018. ●
18:00 Zadrži dah Dans la brume, r. Daniel Roby

 

srijeda, 6. lipnja 2018. ● Kino Kinoteka
09:30 Natjecanje filmova za djecu 2
11:30 Natjecanje filmova za djecu 3
15:30 Obiteljski program 1 o ljubavi
17:30 Obiteljski program: Buntovni stihovi
20:00 Veliko natjecanje dugometražnog filma: Mačka Pepeljuga
22:00 Baltik u fokusu: Latvija
utorak, 5. lipnja 2018. ● Kino Kinoteka
11:30 Natjecanje filmova za djecu 4
15:30 Obiteljski program 3 o snazi
17:30 Veliko natjecanje dugometražnog filma: Kapetan Morten i Kraljica paukova
20:00 Veliko natjecanje dugometražnog filma: Pseći život
22:00 Veliko natjecanje dugometražnog filma: Kakav veličanstveni kolač!
ponedjeljak, 4. lipnja 2018. ● Kino Tuškanac
nedjelja, 3. lipnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Trgovački putnik Forushande, r. Asghar Farhadi Portreti: Suvremeni Iran Asghara Farhadija
21:15 Prošlost Le passé, r. Asghar Farhadi  Portreti: Suvremeni Iran Asghara Farhadija
subota, 2. lipnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Vatromet srijedom Chaharshanbe-soori, r. Asghar Farhadi Portreti: Suvremeni Iran Asghara Farhadija
21:00 Nader i Simin se rastaju Jodaeiye Nader az Simin, r. Asghar Farhadi  Portreti: Suvremeni Iran Asghara Farhadija
subota, 2. lipnja 2018. ● Kino Kinoteka

11:00 Prinčeva strana priče Charming, r. Ross Venokur

20:00 Vrsta obitelji Notre Enfant, r. Diego Lerman

subota, 2. lipnja 2018. ● Kino Metropolis

15:00 Krojač Silvestar - Profesor Baltazar

16:00 Nevjerojatna priča o divovskoj kruški, r. Amalie Naesby Fick, Jorgen Lerdam
petak, 1. lipnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Prekrasan grad Shah-re ziba, r. Asghar Farhadi Portreti: Suvremeni Iran Asghara Farhadija
21:00 O Elly Darbareye Elly, r. Asghar Farhadi Portreti: Suvremeni Iran Asghara Farhadija
petak, 1. lipnja 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Tamna rijeka Dark River, r. Clio Barnard

 

petak, 1. lipnja 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Zadrži dah Dans la brume, r. Daniel Roby
četvrtak, 31. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Ponude pod broj..., r. Petar Krelja Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
          Slučajni život, r. Ante Peterlić Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost

21:00 Tijelo, r. Ante Babaja Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
         
Mirisi, zlato i tamjan, r. Ante Babaja Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
         

srijeda, 30. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Od 3 do 22, r. Krešo Golik Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
          Imam dvije mame i dva tate, r. Krešo Golik Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost

19:00 Poslije podne (Puška), r. Lordan Zafranović Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
         
Nedjelja, r. Lordan Zafranović Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
         

srijeda, 30. svibnja 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Hod po rubu Walk the Line, r. James Mangold

 

srijeda, 30. svibnja 2018. – subota, 2. lipnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
srijeda, 30. svibnja 2018. – subota, 2. lipnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
srijeda, 30. svibnja 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto
utorak, 29. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Aleksandrija... zašto? Eskanderia…Leh, r. Youssef Chahine

19:00 Lisica, r. Branko Marjanović Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
         
Tri sata za ljubav, r. Krsto Papić Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
         

21:00 Amerikanka, r. Zoran Tadić  Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
          Gravitacija ili fantastična mladost činovnika Borisa Horvata Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
utorak, 29. svibnja 2018. ● Kinoteka

20:00 Potraga za Sugarmanom, r. Malik Bendjelloul

 

ponedjeljak, 28. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Halo München, r. Krsto Papić Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
          Protest, r. Fadil Hadžić Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost

21:00 Čvor, r. Krsto Papić Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
         
Iluzija, r. Krsto Papić Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
         

nedjelja, 27. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Most, r. Zlatko Sudović Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
          Ponedjeljak ili utorak, r. Vatroslav Mimica Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost

21:00 Moj stan, r. Zvonimir Berković Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
         
Rondo, r. Zvonimir Berković Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
         

nedjelja, 27. svibnja 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins
19:00 Masaryk. red. Julius Sevcik
21:00 Ja sam Nero Soy Nero, r. Rafi Pitts
subota, 26. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Ljudi sa Neretve, r. Obrad Gluščević Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
          Prometej s otoka Viševice, r. Vatroslav Mimica Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost

21:00 Koreografija za kameru i plesače, r. Krešo Golik Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
         
Ključ, r. Vanča Kljaković Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
         

subota, 26. svibnja 2018. ● Kino Kinoteka

11:00 Nevjerojatna priča o divovskoj kruški, r. Amalie Næsby Fick, Jørgen Lerdam

20:00 U njegovim očima, r. Daniel Ribeiro Tjedan suvremenog brazilskog filma         

21:00  Projekcija kratkih animiranih filmova o profesoru Baltazaru povodom 50. obljetnice Profesora Baltazara
21:15 Odjednom tata, r. Hugo Gélin Četvrt filma - Sajam dobrosusjedstva (Trg dr. Franje Tuđmana)
petak, 25. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Ljudi na točkovima, r. Rudolf Sremec Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
          Licem u lice, r. Branko Bauer Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost

21:00 Pravda, r. Ante Babaja Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
         
Svanuće, r. Nikola Tanhofer Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
         

petak, 25. svibnja 2018. ● Kino Kinoteka

21:00 Projekcija kratkih animiranih filmova o profesoru Baltazaru povodom 50. obljetnice Profesora Baltazara

21:15 Kraljevstvo izlazećeg mjeseca, r. Wes Anderson Četvrt filma - Sajam dobrosusjedstva (Trg dr. Franje Tuđmana)
         

petak, 25. svibnja 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Masaryk. red. Julius Sevcik
19:00 Ja sam Nero Soy Nero, r. Rafi Pitts
21:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins
četvrtak, 24. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Araya Venezuela, r. Margot Benacerraf

21:00 Mediteranski prozori, r. Branko Belan Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost

21:00 Martin u oblacima, r. Branko Bauer Fokus: Šezdesete u Hrvatskoj - Mit i stvarnost
četvrtak, 24. svibnja 2018. ● Kino Kinoteka

20.00 Odakle te ja vidim De Onde Eu Te Vejo, r. Luiz Villaça Tjedan suvremenog brazilskog filma


         

četvrtak, 24. svibnja 2018. ● Kino Metropolis
14:30 Marija Magdalena Mary Magdalene, r. Garth Davis
16:45 Alfred noćni čuvar - Profesor Baltazar
18:00 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto
četvrtak, 24. svibnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Plavi bicikl Mavi bisiklet, r. Ümit Köreken, 7. Tjedan turskog filma

19:00 Nevjesta Gelin, r. Ömer Lütfi Akad 7. Tjedan turskog filma

21:00 Mama, bojim se Korkuyorum, r. Reha Erdem  7. Tjedan turskog filma
četvrtak, 24. svibnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Napad na Nile Hilton The Nile Hilton Incident, r. Tarik Saleh

19:15 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. François Ozon

21:15 Kraljev izbor Kongens nei, r.  Erik Poppe
četvrtak, 24. svibnja 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Lady Macbeth, r. William Oldroyd
18:30 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red. Aki Kaurismäki
21:00 Ja sam Nero Soy Nero, r. Rafi Pitts
srijeda, 23. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Ludilo u Titicutu Titicut Follies, r. Frederick Wiseman

21:00 Magla Angae, r. Soo-young Kim Panorama: Zlatno doba korejskog filma, 1955.-69.

srijeda, 23. svibnja 2018. ● Kino Kinoteka

20.00 Dragi veleposlaniče Querido Embaixador, r. Luiz Fernando Goulart Tjedan suvremenog brazilskog filma


         

srijeda, 23. svibnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

19:00 Ayla, r. Can Ulkay  7. Tjedan turskog filma

 

srijeda, 23. svibnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Nevjerojatna priča o divovskoj kruški, r. Amalie Næsby Fick, Jørgen Lerdam

19:00 Sylvain Lazarus: Povodom Maja 1968: o politici kao subjektivnosti i intelektualnosti 11. Subversive Festival

21:15  Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. François Ozon
utorak, 22. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00  Sivi vrtovi Grey Gardens, r. Albert Maysles, David Maysles

21:00 Magla Angae, r. Soo-young Kim Panorama: Zlatno doba korejskog filma, 1955.-69.

utorak, 22. svibnja 2018. ● Kino Kinoteka

20.00 Kapetani pijeska Capitães da Areia, r. Cecilia Amado, Guy Gonçalves


         

utorak, 22. svibnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. François Ozon

20:45 Julien u sredini Jusqu’à la garde, r.  Xavier Legrand

utorak, 22. svibnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Napad na Nile Hilton The Nile Hilton Incident, r. Tarik Saleh

19:00 Kraljev izbor Kongens nei, r.  Erik Poppe

21:30 Thelma, r. Joachim Trier
ponedjeljak, 21. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Cvijet u paklu Jiokhwa, r. Sang-ok Shin Panorama: Zlatno doba korejskog filma, 1955.-69

21:00 Moja majka i njezin gost Sarangbang sonnimgwa eomeoni, r. Sang-ok Shin Panorama: Zlatno doba korejskog filma, 1955.-69.

nedjelja, 20. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Moja majka i njezin gost Sarangbang sonnimgwa eomeoni, r. Sang-ok Shin Panorama: Zlatno doba korejskog filma, 1955.-69.
21:00 Cvijet u paklu Jiokhwa, r. Sang-ok Shin Panorama: Zlatno doba korejskog filma, 1955.-69.
nedjelja, 20. svibnja 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins

19:00 Masaryk. red. Julius Sevcik

21:00 Ja sam Nero Soy Nero, r. Rafi Pitts

nedjelja, 20. svibnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

19:30  Closing the Loop / filmska projekcija i razgovor r. Rin Ehlers Sheldon & Graham Sheldon, 11. Subversive Festival 

 

subota, 19. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Kočijaš Mabu, r. Dae-jin Kang Panorama: Zlatno doba korejskog filma, 1955.-69.
21:00 Zalutali metak Obaltan, r. Hyun-mok Yoo Panorama: Zlatno doba korejskog filma, 1955.-69.
subota, 19. svibnja 2018. ● Art-kino Grič
17:00  Lady Macbeth, r. William Oldroyd

18:30 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red. Aki Kaurismäki

20:30 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins
subota, 19. svibnja 2018. ● Kino Europa: Dvorana Müller

18:00 Branko Milanović: Dobitnici i gubitnici: kratka i osebujna povijest globalne nejednakosti 11. Subversive Festival 

 

subota, 19. svibnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Intenzivnost trenutka (No Intenso Agora), r. João Moreira Salles 11. Subversive Film Festival 

20:30 Branko Milanović: Globalna nejednakost: aktualni trendovi i njihove političke implikacije 11. Subversive Festival

petak, 18. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Zalutali metak Obaltan, r. Hyun-mok Yoo Panorama: Zlatno doba korejskog filma, 1955.-69.
21:00 Kočijaš Mabu, r. Dae-jin Kang Panorama: Zlatno doba korejskog filma, 1955.-69.
petak, 18. svibnja 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Masaryk. red. Julius Sevcik
19:00 Ja sam Nero Soy Nero, r. Rafi Pitts
21:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins
petak, 18. svibnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Protuudar na pravo na pobačaj u Europi 11. Subversive Festival 

19:00 Narod i elite između ljevice i desnice/populizma i elitizma 11. Subversive Festival 

21:00 Novinarstvo i mediji - pobuna u tvornici sadržaja 11. Subversive Festival 
petak, 18. svibnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:30  Ivana Peruško Vindakijević: Od Oktobra do otpora – Mit o sovjetskojugoslavenskome Bratstvu u Hrvatskoj i Rusiji kroz književnost, karikaturu i film (1917.–1991.) 11. Subversive Festival 

 

četvrtak, 17. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Služavka Hanyŏ, r. Ki-young Kim Panorama: Zlatno doba korejskog filma, 1955.-69.
srijeda, 16. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Ludilo u Titicutu Titicut Follies, r. Frederick Wiseman

21:00 Valcer s Bashirom Vals Im Bashir, r. Ari Folman

srijeda, 16. svibnja 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Bird, r. Clint Eastwood Opus: Glazbeni filmovi i filmovi na temu glazbe

 

utorak, 15. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Aleksandrija... zašto? Eskanderia…Leh, r. Youssef Chahine

 

utorak, 15. svibnja 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Jazz pjevač Al Johnson the Jazz Singer, r. Alan Crosland Opus: Glazbeni filmovi i filmovi na temu glazbe

 

ponedjeljak, 14. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac
18:00 Bitka za deset milijuna La Bataille des Dix Millions, r. Chris Marker Subversive Film Festival: Kubanski revolucionarni film
19:00 24 kadrova 24 frames, r. Abbas Kiarostami Subversive Film Festival: Izvan konkurencije
21:00 Živjela republika! Viva la República!, r. Pastor Vega Subversive Film Festival: Kubanski revolucionarni film
nedjelja, 13. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Pozdrav, Kubanci! Salut, les Cubains! r. Agnès Varda Subversive Film Festival: Kubanski revolucionarni film
          Na drugom otoku En la Otra Isla, r. Sara Gómez
20:15 Priča o jednoj bitci Historia de Una Batalla, r. Manuel Octavio Gómez Subversive Film Festival: Kubanski revolucionarni film
          Narod nosi oružje El Pueblo Armado, r. Joris Ivens
21:45 Umrijeti sa 30 godina Mourir à trente ans, r. Romain Goupil Subversive Film Festival: Filmozofija 1968
subota, 12. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Prvi juriš mačetom La Primera Carga Al Machete, r. Manuel Octavio Gómez Subversive Film Festival: Kubanski revolucionarni film
          79 proljeća 79 primaveras, r. Santiago Álvarez
21:00 Uragan Ciclón, r. Santiago Álvarez Subversive Film Festival: Kubanski revolucionarni film
          Now! r. Santiago Álvarez          
          Prema vječnoj pobjedi
Hasta la Victoria Siempre, r. Santiago Álvarez 
          Hanoi, 13. ožujka Hanoi, Martes 13, r.Santiago Álvarez
subota, 12. svibnja 2018. ● Kino Kinoteka

11:00 Nevjerojatna priča o divovskoj kruški, r. Amalie Næsby Fick, Jørgen Lerdam

20:00 Moj život bez zraka, r. Bojana Burnać  Dokukino gostuje u kinu Kinoteka
subota, 12. svibnja 2018. ● Kino Metropolis

16:00 Pingvin Axel - Profesor Baltazar

17:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci
petak, 11. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac

9:00 FIFES: Festival smijeha 2018.

18:00 Predavanje: Kubanski revolucionarni film

petak, 11. svibnja 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Između neba i leda Ice And The Sky, r. Luc Jacquet Dokukino gostuje u kinu Kinoteka
petak, 11. svibnja 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r. Fatih Akin
četvrtak, 10. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Komunisti Kommunisten, r. Jean-Marie Straub, Danièle Huillet Subversive Film Festival: Hommage: Jean Marie Straub & Danièle Huillet

20:30 Opća skupština Asamblea General, r. Tomás Gutiérrez Alea Subversive Film Festival: Kubanski revolucionarni film
          Sjećanja na nerazvijenost Memorias del Subdesarrollo,  r. Tomás Gutiérrez Alea Subversive Film Festival: Kubanski revolucionarni film

četvrtak, 10. svibnja 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Moj život bez zraka, r. Bojana Burnać  Dokukino gostuje u kinu Kinoteka
četvrtak, 10. svibnja 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Noć u Parizu Nocturama, r. Bertrand Bonello
srijeda, 9. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac
18:15 Revolucija je samo početak: Nastavimo borbu La révolution n'est qu'un début: Continuons le combat, r. Pierre Clémenti Subversive Film Festival: Filmozofija 1968
          Uništite se Détruisez-vous, r. Serge Bard Subversive Film Festival: Filmozofija 1968
20:00 Prerano/Prekasno Trop tôt/Trop tard, r. Jean-Marie Straub, Danièle Huillet Subversive Film Festival: Hommage: Jean Marie Straub & Danièle Huillet
21:45 Od danas do sutra Von heute auf morgen, r. Jean-Marie Straub, Danièle Huillet Subversive Film Festival: Hommage: Jean Marie Straub & Danièle Huillet
srijeda, 9. svibnja 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Ovo mijenja sve This Changes Everything, r. Avi Lewis, Dokukino gostuje u kinu Kinoteka
utorak, 8. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac
17:15 Brzo Vite r. Daniel Pommereulle Subversive Film Festival: Filmozofija 1968
          Bezglavi Acéphale, r. Patrick Deval Subversive Film Festival: Filmozofija 1968
19:00 Od oblaka do otpora Dalla nube alla resistenza, r. Jean-Marie Straub, Danièle Huillet Subversive Film Festival: Hommage: Jean Marie Straub & Danièle Huillet
21:00 Dražestan mjesec svibanj Le Joli mai, r. Chris Marker, Pierre Lhomme Subversive Film Festival: Filmozofija 1968
utorak, 8. svibnja 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Moje stvari My Stuff, r. Petri Luukainen Dokukino gostuje u kinu Kinoteka

 

 

ponedjeljak, 7. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Šala Žert, r. Jaromil Jireš Panorama: Čehoslovački novi val

21:00 Uho Ucho, r. Karel Kachyňa Panorama: Čehoslovački novi val

nedjelja, 6. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Živjela republika At' žije Republika, r. Karel Kachyňa Panorama: Čehoslovački novi val

21:30 O svečanosti i gostima O slavnosti a hostech, r. Jan Němec Panorama: Čehoslovački novi val

subota, 5. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Strogo kontrolirani vlakovi Ostre sledované vlaky, Panorama: Čehoslovački novi val

21:00 Trgovina na korzu Obchod na korze, r.Ján Kadár, Elmar Klos Panorama: Čehoslovački novi val

subota, 5. svibnja 2018. ● Kino Kinoteka

11:00 Leo Da Vinci: Misija Mona Lisa, r. Sergio Manfio

20:00 Dr. Strangelove, r. Stanley Kubrick Opus: Stanley Kubrick

 

subota, 5. svibnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Majstor lošeg filma The Disaster Artist, r. James Franco

19:00 Thelma, r. Joachim Trier

21:10 Julien u sredini Jusqu’à la garde, r. Xavier Legrand
subota, 5. svibnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Nevjerojatna priča o divovskoj kruški, r. Amalie Næsby Fick, Jørgen Lerdam

19:00 Moj život bez zraka, r. Bojana Burnać 

20:35 Kraljev izbor Kongens rei, r. Erik Poppe
subota, 5. svibnja 2018. ● Art-kino Grič

16:00 Lady Macbeth, r. William Oldroyd
17:30 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins
19:30 Ja sam Nero Soy Nero, r. Rafi Pitts
21:30 Sirovo Grave, r. Julia Ducournau

 

petak, 4. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac

18:30 Intimno osvjetljenje Intimni osvetleni, r. Ivan Passer Panorama: Čehoslovački novi val

20:00 Gori, moja gospođice Horí, má panenko, r. Miloš Forman  Panorama: Čehoslovački novi val
21:30 Ljubavi jedne plavuše Lásky jedné plavovlásky, r. Miloš Forman  Panorama: Čehoslovački novi val
petak, 4. svibnja 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Oči širom zatvorene Eyes Wide Shut r. Stanley Kubrick Opus: Stanley Kubrick

 

petak, 4. svibnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00  Julien u sredini Jusqu’à la garde, r. Xavier Legrand
19:00 Fanny i Alexander Fanny och Alexander, r. Ingmar Bergman
petak, 4. svibnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Nevjerojatna priča o divovskoj kruški, r. Amalie Næsby Fick, Jørgen Lerdam

18:45  Lady Macbeth, r. William Oldroyd

21:00 Moj život bez zraka, r. Bojana Burnać 
petak, 4. svibnja 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins
19:00 Ja sam Nero Soy Nero, r. Rafi Pitts
20:30 Masaryk. red. Julius Sevcik
četvrtak, 3. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Hirovito ljeto Rozmarné léto, r. Jirí Menzel
četvrtak, 3. svibnja 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Full Metal Jacket r. Stanley Kubrick Opus: Stanley Kubrick

 

četvrtak, 3. svibnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:30 Kremator Spalovač mrtvol, r. Juraj Herz
20:30 Ljubavi jedne plavuše Lásky jedné plavovlásky, r. Miloš Forman
četvrtak, 3. svibnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

21:00 Thelma, r. Joachim Trier

 

četvrtak, 3. svibnja 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Lady Macbeth, r. William Oldroyd
18:30 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red. Aki Kaurismäki
20:30 Ja sam Nero Soy Nero, r. Rafi Pitts
srijeda, 2. svibnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Kremator Spalovač mrtvol, r. Juraj Herz
srijeda, 2. svibnja 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Paklena naranča Clokwork Orange, r. Stanley Kubrick Opus: Stanley Kubrick

 

srijeda, 2. svibnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
21:00 Strogo kontrolirani vlakovi Ostre sledované vlaky, r. Jirij Menzel Dani smijeha
srijeda, 2. svibnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Majstor lošeg filma The Disaster Artist, r. James Franco

19:00 Julien u sredini Jusqu’à la garde, r. Xavier Legrand
20:45 Thelma, r. Joachim Trier
utorak, 1. svibnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

19:00  Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay

20:45 Thelma, r. Joachim Trier

utorak, 1. svibnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Isabellino sunce Un beau soleil interieur, r. Claire Denis

18:45 Lady Macbeth, r. William Oldroyd

20:30 Kraljev izbor Kongens rei, r. Erik Poppe
ponedjeljak, 30. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 U zaklon Take Shelter, r. Jeff Nichols

21:15 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay

nedjelja, 29. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Hamlet (NTL), r. Lyndsey Turner

 

nedjelja, 29. travnja 2018. ● Kino Metropolis

16:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci

18:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
nedjelja, 29. travnja 2018. ● Art-kino Grič

16:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins
18:00 Lady Macbeth, r. William Oldroyd

19:30 Ja sam Nero Soy Nero, r. Rafi Pitts
21:30 Sirovo Grave, r. Julia Ducournau

subota, 28. travnja 2018. ● Kino Kinoteka

11:00 Leo Da Vinci: Misija Mona Lisa Leo Da Vinci: Missione Monna Lisa, r. Sergio Manfio

20:00 Oči širom zatvorene Eyes Wide Shut, r. Stanley Kubrick

 

subota, 28. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

11:00 Pčelica Maja: Medene igre Maya the Bee: The Honey Games, r. Noel Cleary, Sergio Delfino, Alexs Stadermann

18:30 Priče iz zlatnog doba Amintri din epoca de aur, r. Hanno Höfer, Razvan Marculescu, Cristian Mungiu, Constantin Popescu

21:15 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay
subota, 28. travnja 2018. ● Kino Metropolis

15:00 Baltazarov sat - Profesor Baltazar
16:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin

18:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci
20:00 Noć u Parizu Nocturama, r: Bertrand Bonello
subota, 28. travnja 2018. ● Art-kino Grič

16:00 Lady Macbeth, r. William Oldroyd
17:30 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins

19:30 Ja sam Nero Soy Nero, r. Rafi Pitts
21:30 Sirovo Grave, r. Julia Ducournau

petak, 27. travnja 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Dr. Strangelove, r. Stanley Kubrick Opus: Stanley Kubrick

 

 

 

petak, 27. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Proba mikrofona Proba de microfon, r. Mircea Daneliuc Portreti: Rumunjski film Ceauşescuova razdoblja

21:00 Sekvenca Secvente, r. Alexandru Tatos Portreti: Rumunjski film Ceauşescuova razdoblja

petak, 27. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
21:00 Regional Stand Up Fest 2018 - Drugi dan
petak, 27. travnja 2018. ● Kino Metropolis
18:00 120 otkucaja u minuti 120 battements par minute, r. Robin Campillo
petak, 27. travnja 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins
19:00 Ja sam Nero Soy Nero, r. Rafi Pitts
20:30 Masaryk. red. Julius Sevcik
četvrtak, 26. travnja 2018. ●

20:00 Paklena naranča Clockwork Orange, r. Stanley Kubrick Opus: Stanley Kubrick

 

 

 

četvrtak, 26. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Kameno vjenčanje Nunta de piatra, r. Dan Pita, Mircea Veroiu

21:00 Požuda za zlatom Duhul aurului, r. Dan Pita, Mircea Veroiu

četvrtak, 26. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
21:00 Regional Stand Up Fest 2018 - Prvi dan
četvrtak, 26. travnja 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Noć u Parizu Nocturama, r: Bertrand Bonello
četvrtak, 26. travnja 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Lady Macbeth, r. William Oldroyd
18:30 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red. Aki Kaurismäki
20:30 Ja sam Nero Soy Nero, r. Rafi Pitts
srijeda, 25. travnja 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Isijavanje The Shining, r. Stanley Kubrick Opus: Stanley Kubrick

 

 

 

srijeda, 25. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Rekonstrukcija Reconstituirea, r. Lucian Pintilie

Večeri animacije - Nagrađeni filmovi Annecy festivala 2017.

21:00 Onda sam ih sve osudio na smrt Atunci i-am condamnat pe toti la moarte, r. Sergiu Nicolaescu
srijeda, 25. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:30 Julien u sredini Jusqu’à la garde, r. Xavier Legrand

19:15 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay

21:00 Mjesto tišine A Quiet Place, r. John Krasinsk
srijeda, 25. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 U mojim godinama još skrivam da pušim À mon âge je me cache encore pour fumer, r. Rayhana Obermeyer

18:45 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
20:45 120 otkucaja u minuti 120 battements par minute, r. Robin Campillo
utorak, 24. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

18:00 Orfej Orphée, r. Jean Cocteau

19:00 Meandar Meandre, r. Mircea Săucan Portreti: Rumunjski film Ceauşescuova razdoblja

utorak, 24. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Julien u sredini Jusqu’à la garde, r. Xavier Legrand

20:30 Isabellino sunce Un beau soleil interieur, r. Claire Denis
utorak, 24. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Majstor lošeg filma The Disaster Artist, r. James Franco

19:00 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
21:00 Gnjev mirna čovjeka Tarde para la ira, r.  Raúl Arévalo
ponedjeljak, 23. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

18:45 Šuma obješenih Padurea Spanzuratilor, r. Liviu Ciulei Portreti: Rumunjski film Ceauşescuova razdoblja

21:30 Nedjelja, 6 sati ujutro Duminica la ora 6, r. Lucian Pintilie Portreti: Rumunjski film Ceauşescuova razdoblja

ponedjeljak, 23. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson

20:30 Julien u sredini Jusqu’à la garde, r. Xavier Legrand
ponedjeljak, 23. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Ovo mijenja sve This Changes Everything, r. Avi Lewis

19:30 Tomica Bajsić: Nevidljivo more Noć knjige 2018
21:15 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
nedjelja, 22. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Kužiš stari moj, r. Vanča Kljaković Portreti: nezaboravne uloge Ivice Vidovića

21:00 Čovjek koji je volio sprovode, r. Zoran Tadić Portreti: nezaboravne uloge Ivice Vidovića

nedjelja, 22. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:15 Isabellino sunce Un beau soleil interieur, r. Claire Denis
19:00 Majstor lošeg filma The Disaster Artist, r. James Franco
21:00 Julien u sredini Jusqu’à la garde, r. Xavier Legrand
nedjelja, 22. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor

18:45 Moje stvari Tavarataivas, r. Petri Luukkainen

20:30  Između neba i leda La glace et le ciel, r. Luc Jacquet

nedjelja, 22. travnja 2018. ● Kino Metropolis

16:30 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor

18:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
nedjelja, 22. travnja 2018. ● Art-kino Grič

17:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins

19:00 Lady Macbeth, r. William Oldroyd

20:30 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red. Aki Kaurismäki
subota, 21. travnja 2018. ● Kino Kinoteka

11:00 Leo Da Vinci: Misija Mona Lisa Leo Da Vinci: Missione Monna Lisa, r. Sergio Manfio

20:00 Barry Lyndon, r. Stanley Kubrick Opus: Stanley Kubrick

 

subota, 21. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

11:00 Dugi iz kamenog doba Early Man, r. Nick Park

19:00 Idu dani, r. Fadil Hadžić Portreti: nezaboravne uloge Ivice Vidovića

21:00 Zaseda, r. Živojin Pavlović Portreti: nezaboravne uloge Ivice Vidovića
subota, 21. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:10  Mjesto tišine A Quiet Place, r. John Krasinsk
19:00 Julien u sredini Jusqu’à la garde, r. Xavier Legrand
20:45 Majstor lošeg filma The Disaster Artist, r. James Franco
subota, 21. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Braillevo srce Le Coeur en Braille, r. Michel Bounjenah

18:45 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma

21:00 Gnjev mirna čovjeka Tarde para la ira, r.  Raúl Arévalo
subota, 21. travnja 2018. ● Kino Metropolis

15:00 Oblačno sa svađavinama - Profesor Baltazar 
16:00 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor

17:40 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino
20:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci
subota, 21. travnja 2018. ●

17:00 Masaryk. red. Julius Sevcik

19:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins

21:00 Lady Macbeth, r. William Oldroyd
petak, 20. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Ritam zločina, r. Zoran Tadić Portreti: nezaboravne uloge Ivice Vidovića

21:00 W. R. Misterije organizma, r. Dušan Makavejev Portreti: nezaboravne uloge Ivice Vidovića

petak, 20. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:15 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay
19:00 Majstor lošeg filma The Disaster Artist, r. James Franco
21:00 Mjesto tišine A Quiet Place, r. John Krasinsk
petak, 20. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor

18:45 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma

20:45 Julien u sredini Jusqu’à la garde, r. Xavier Legrand
petak, 20. travnja 2018. ● Art-kino Grič

17:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins

19:00 Lady Macbeth, r. William Oldroyd

20:30 Masaryk. red. Julius Sevcik
četvrtak, 19. travnja 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Lolita, r. Stanley Kubrick Opus: Stanley Kubrick

 

četvrtak, 19. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Kad čuješ zvona, r. Antun Vrdoljak Portreti: nezaboravne uloge Ivice Vidovića

21:00 Fine mrtve djevojke, r. Dalibor Matanić  Portreti: nezaboravne uloge Ivice Vidovića

četvrtak, 19. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:15 Mjesto tišine A Quiet Place, r. John Krasinsk
19:00 Julien u sredini Jusqu’à la garde, r. Xavier Legrand
20:45 Majstor lošeg filma The Disaster Artist, r. James Franco
četvrtak, 19. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 U mojim godinama još skrivam da pušim À mon âge je me cache encore pour fumer, r. Rayhana Obermeyer

18:45 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay

20:30 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
četvrtak, 19. travnja 2018. ● Art-kino Grič

17:00 Lady Macbeth, r. William Oldroyd

18:30 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red. Aki Kaurismäki

20:30 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins
srijeda, 18. travnja 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Isijavanje The Shining, r. Stanley Kubrick Opus: Stanley Kubrick

 

srijeda, 18. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

20:00 Ruska arka, Russkij kovcheg, r. Aleksandr Sokurov

 

srijeda, 18. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:15 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay

19:00 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh

21:10 Mjesto tišine A Quiet Place, r. John Krasinski
srijeda, 18. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Isabellino sunce Un beau soleil interieur, r. Claire Denis

18:45 Gnjev mirna čovjeka Tarde para la ira, r.  Raúl Arévalo

20:45 Odgođena revolucija, r. Vlatka Vorkapić
srijeda, 18. travnja 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci
utorak, 17. travnja 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Full metal jacket, r. Stanley Kubrick Opus: Stanley Kubrick

 

utorak, 17. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

18:00 Trans Europ-Express, r. Alain Robbe-Grillet

19:00 Da živi Meksiko! ¡Que viva Mexico!, r. Sergej Ejzenštejn Portreti: ''Kino šaka'' Sergeja Ejzenštajna

21:00 Oktobar, Oktjbar, r. Sergej Ejzenštejn Portreti: ''Kino šaka'' Sergeja Ejzenštajna
utorak, 17. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

21:15 U mojim godinama još skrivam da pušim À mon âge je me cache encore pour fumer, r. Rayhana Obermeyer

 

utorak, 17. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 120 otkucaja u minuti 120 battements par minute, r. Robin Campillo

19:40 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay

21:25 Comic Sans, r. Nevio Marasović
ponedjeljak, 16. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Staro i novo Staroye i novoye, r. Sergej Ejzenštejn Portreti: ''Kino šaka'' Sergeja Ejzenštajna

21:15 Krstarica Potemkin Bronenosets Potyomkin, r. Sergej Ejzenštejn Portreti: ''Kino šaka'' Sergeja Ejzenštajna
ponedjeljak, 16. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson

20:30 Mjesto tišine A Quiet Place, r. John Krasinski

ponedjeljak, 16. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Odgođena revolucija, r. Vlatka Vorkapić

19:00 Dino Pešut: Poderana koljena

21:15 Gnjev mirna čovjeka Tarde para la ira, r. Raúl Arévalo
nedjelja, 15. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Kad budem mrtav i beo, r. Živojin Pavlović Panorama: Dani srpskog filma

 

nedjelja, 15. travnja 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins

19:00 Lady Macbeth, r. William Oldroyd

nedjelja, 15. travnja 2018. ● Kino Metropolis

16:30 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor

18:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci
nedjelja, 15. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh
19:10 Mjesto tišine A Quiet Place, r. John Krasinski
21:00 Isabellino sunce Un beau soleil interieur, r. Claire Denis
nedjelja, 15. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor

19:00 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay

20:45 Comic Sans, r. Nevio Marasović
subota, 14. travnja 2018. ● Kino Tuškanac
11:00 Pčelica Maja: Medene igre Maya the Bee: The Honey Games, r. Noel Cleary, Sergio Delfino, Alexs Stadermann
19:00 Specijalno vaspitanje, r. Goran Marković Panorama: Dani srpskog filma
21:00 Dnevnik mašinovođe, r. Miloš Radović Panorama: Dani srpskog filma
subota, 14. travnja 2018. ● Kino Kinoteka
11:00 Petar Zecimir Peter Rabbit, r. Will Gluck
20:00 Prema istinitoj priči D'après une historie vraie, r. Roman Polanski
subota, 14. travnja 2018. ● Art-kino Grič

17:00 Masaryk. red. Julius Sevcik

19:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins
21:00 Lady Macbeth, r. William Oldroyd
subota, 14. travnja 2018. ● Kino Metropolis

15:00 Amadeusove uši - Profesor Baltazar
16:00 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor

17:40 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino
20:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci
petak, 13. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Druga strana svega, r. Mila Turajlić Panorama: Dani srpskog filma

21:00 Ko to tamo peva, r. Slobodan Šijan Panorama: Dani srpskog filma

petak, 13. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:15 Pretinci + #učitavanje_holokausta Festival tolerancije 

 

19:00 Ljeto 44' - Izgubljena generacija, r. Friedemann Fromm Festival tolerancije  

 

21:00 Novi dom + Uvreda Festival tolerancije 
petak, 13. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:30 Promocija e-knjige: Dnevnik Anne Frank Festival tolerancije 

18:30 Bez azila: Neispričano poglavlje priče o Anni Frank, r: Paula Fouce Festival tolerancije 
petak, 13. travnja 2018. ● Kino Kinoteka

16:30 Bazen, r. Leonardo Goddinho Festival tolerancije 
17:00 Dobro proživljeni životi, r. Sky Bergman Festival tolerancije 
18:30 Tolerance talk: Treća životna dob Festival tolerancije 
19:30 Zbor zalaska sunca, r. Alessandro d'Emilia, Nika Šaravanja Festival tolerancije 
20:30 Stručno predavanje David Monacchi Festival tolerancije 
21:15 Odrezak, r. Lewis Rose Festival tolerancije 
21:30 The Migrumoies, r. Arman T. Riahi Festival tolerancije 

 

petak, 13. travnja 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins
19:00 Lady Macbeth, r. William Oldroyd
20:30 Masaryk. red. Julius Sevcik
petak, 13. travnja 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
četvrtak, 12. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Skupljači perja, r. Aleksandar Petrović Panorama: Dani srpskog filma

21:00 Rekvijem za gospođu J., r. Bojan Vuletić Panorama: Dani srpskog filma

četvrtak, 12. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

11:00 Edukacijsko jutro: Branko Lustig - Svjedočanstvo preživjelog Festival tolerancije 
17:00 Bdijenje + Velika Sonia Festival tolerancije 

19:15 Zrno goruščice + 1945. Festival tolerancije 
21:00 Anđeoski prah + Državljanin Festival tolerancije 

četvrtak, 12. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:00 Festival Market: History Film Festival Rijeka Festival tolerancije 

19:00 Festival Market: Rumble - Indijanci koji su uzdrmali svijet Festival tolerancije
četvrtak, 12. travnja 2018. ● Kino Kinoteka

17:00 Sretan put, r. Siniša Galić Festival tolerancije 
17:16 Strana zemlja, r. Shlomi Eldar Festival tolerancije 
19:00 Watu Wote: Svi mi, r. Katja Benrath Festival tolerancije 
19:22 Pobuna Burkinabe: Umjetnost otpora u Burkini Faso, Lara Lee Festival tolerancije 
21:00 Simfonija tužnog mora, r. Carlos Morales Festival tolerancije 
21:13 Još nije pao mrak, r. Frankie Fenton Festival tolerancije 

 

četvrtak, 12. travnja 2018. ● Art-kino Grič

17:00 Lady Macbeth, r. William Oldroyd

18:30 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red. Aki Kaurismäki
20:30 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins
četvrtak, 12. travnja 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci
srijeda, 11. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Muhi - Općenito privremeno, r. Rina Castelnuovo-Hollander  Festival tolerancije 

18:30 Preko mora,  r. Nicolo Donato  Festival tolerancije 

21:00 Pola života + Strah boje lavande Festival tolerancije 
srijeda, 11. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:00 Festival Market: The Histories and Film Festival in Rasnov Festival tolerancije 

19:00 Festival Market: Brašov 1987. - dvije godine prerano Festival tolerancije
srijeda, 11. travnja 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 U mojim godinama još skrivam da pušim À mon âge je me cache encore pour fumer, r. Rayhana Obermeyer

 

srijeda, 11. travnja 2018. ● Art-kino Grič
18:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
srijeda, 11. travnja 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
utorak, 10. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:15 Poziv za pamćenje: Priča Davida Schaetera, r. Ken Winikur Festival tolerancije 
18:15 Zadnji u Alepu, r. Feras Fayyad Festival tolerancije 

20:00 Tolerance Talk: Budućnost Europe - Europa koju želimo Festival tolerancije 
21:15 Wunder Meisse + Nevidljivi Festival tolerancije 

utorak, 10. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:00 Festival Market: Bergen International Film Festival Festival tolerancije 

19:00 Festival Market: Moldavsko čudo Festival tolerancije
utorak, 10. travnja 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker

 

ponedjeljak, 9. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

11:00 Tolerance Talk: Angélica Dass Festival tolerancije 
17:30 Promocija knjige: Operacija posljednja prilika Festival tolerancije 

19:15 Mary + Svršetak Igre Festival tolerancije 
21:00 Pravi izbor + Bliskost Festival tolerancije 

ponedjeljak, 9. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:00 Festival Market: The Hong Kong Jewish Film Festival Festival tolerancije 

19:00 Festival Market: More spasa Festival tolerancije 
nedjelja, 8. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

21:15 Za nonu Anu + Neposlušnost Festival tolerancije

 

nedjelja, 8. travnja 2018. ● Art-kino Grič

20:30 Lady Macbeth, r. William Oldroyd

 

nedjelja, 8. travnja 2018. ● Kino Metropolis

16:00 Marija Magdalena Mary Magdalene, r. Garth Davis

18:00 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright

subota, 7. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

11:00 Dugi iz kamenog doba Early Man, r. Nick Park

19:00 Subotom uvečer, nedjeljom ujutro Saturday Night and Sunday Morning, r. Karel Reisz  Fokus: Britanski socijalni realizam

21:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson

subota, 7. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 U mojim godinama još skrivam da pušim À mon âge je me cache encore pour fumer, r. Rayhana Obermeyer

19:00 Rondo, r. Zvonimir Berković Kinolektira

21:10 Mjesto tišine A Quiet Place, r. John Krasinski
subota, 7. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15D ječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor

19:15 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay
21:00 Gnjev mirna čovjeka Tarde para la ira, r. Raúl Arévalo
subota, 7. travnja 2018. ● Kino Kinoteka
11:00 Petar Zecimir Peter Rabbit, r. Will Gluck
20:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson
subota, 7. travnja 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Masaryk. red. Julius Sevcik

19:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins

21:00 Lady Macbeth, r. William Oldroyd
subota, 7. travnja 2018. ● Kino Metropolis

15:00 Alfred noćni čuvar - Profesor Baltazar
16:00 Lady Bird, r. Greta Gerwig

17:40 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino
20:00 Isabellino sunce Un beau soleil interieur, r. Claire Denis

petak, 6. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

18:30 Sportski život This Sporting Life, r. Lindsay Anderson Fokus: Britanski socijalni realizam

21:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson

petak, 6. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:15 Isabellino sunce Un beau soleil interieur, r. Claire Denis

19:00 Mjesto tišine A Quiet Place, r. John Krasinski

20:15 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay
petak, 6. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Braillevo srce Le Coeur en Braille, r. Michel Bounjenah

18:45 Gnjev mirna čovjeka Tarde para la ira, r. Raúl Arévalo
20:45 Odgođena revolucija, r. Vlatka Vorkapić
petak, 6. travnja 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Bježi! Get out!, r. Jordan Peele
petak, 6. travnja 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins

19:00 Lady Macbeth, r. William Oldroyd

20:30 Masaryk. red. Julius Sevcik
petak, 6. travnja 2018. ● Kino Metropolis

18:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson

 

četvrtak, 5. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Usamljenost trkača na duge staze The Loneliness of the Long Distance Runner, r. Tony Richardson Fokus: Britanski socijalni realizam

21:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson

četvrtak, 5. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson

19:25 U mojim godinama još skrivam da pušim À mon âge je me cache encore pour fumer, r. Rayhana Obermeyer

21:15 Mjesto tišine A Quiet Place, r. John Krasinski
četvrtak, 5. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
19:00 Gnjev mirna čovjeka Tarde para la ira, r. Raúl Arévalo
20:45 120 otkucaja u minuti 120 battements par minute, r. Robin Campillo
četvrtak, 5. travnja 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker
četvrtak, 5. travnja 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Lady Macbeth, r. William Oldroyd
18:30 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red. Aki Kaurismäki
20:30 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins
srijeda, 4. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Soba na vrhu Room at the Top, r. Jack Clayton

21:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson

srijeda, 4. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Smrt Staljina The Death of Stalin, r. Armando Iannucci

19:00  U mojim godinama još skrivam da pušim À mon âge je me cache encore pour fumer, r. Rayhana Obermeyer

20:45 Isabellino sunce Un beau soleil interieur, r. Claire Denis
srijeda, 4. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Braillevo srce Le Coeur en Braille, r. Michel Bounjenah
18:45 Gnjev mirna čovjeka Tarde para la ira, r. Raúl Arévalo
20:30 Odgođena revolucija, r. Vlatka Vorkapić
srijeda, 4. travnja 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh
utorak, 3. travnja 2018. ● Kino Tuškanac

18:00 Touki bouki, r.  Djibril Diop Mambéty Filmski klub

19:00 Osvrni se gnjevno Look Back in Anger, r. Tony Richardson Fokus: Britanski socijalni realizam
21:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson
utorak, 3. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:00 Comic Sans, r. Nevio Marasović
20:00 Gnjev mirna čovjeka Tarde para la ira, r. Raúl Arévalo
utorak, 3. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay
18:45 U mojim godinama još skrivam da pušim À mon âge je me cache encore pour fumer, r. Rayhana Obermeyer
20:30 120 otkucaja u minuti 120 battements par minute, r. Robin Campillo
utorak, 3. travnja 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Bježi! Get out!, r. Jordan Peele
ponedjeljak, 2. travnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Čovjekova tragedija Az ember tragédiája, r. Marcell Jankovics
ponedjeljak, 2. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh

20:15  Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson

ponedjeljak, 2. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Braillevo srce Le Coeur en Braille, r. Michel Bounjenah
18:45 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay
20:30 Odgođena revolucija, r. Vlatka Vorkapić
nedjelja, 1. travnja 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins
19:15 Masaryk. red. Julius Sevcik
21:00 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red.
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki Kaurismäki
nedjelja, 1. travnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:15 Comic Sans, r. Nevio Marasović
19:15 U mojim godinama još skrivam da pušim À mon âge je me cache encore pour fumer, r. Rayhana Obermeyer
21:00 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay
nedjelja, 1. travnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
18:45 Smrt Staljina The Death of Stalin, r. Armando Iannucci
20:45 Gnjev mirna čovjeka Tarde para la ira, r. Raúl Arévalo
subota, 31. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka
11:00 Petar Zecimir Peter Rabbit, r. Will Gluck

20:00 Oblik vode The Shape of Water, r. Guillermo del Toro Kandidati za nagradu Oscar 2018.

 

subota, 31. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac

11:00 Ferdinand, r. Carlos Saldanha

18:30 Le Doulos, r. Jean-Pierre Melville Francuski noir Jean- Pierra Melvillea
20:30 Vojska u sjeni L'armée des ombres, r. Jean-Pierre Melville Francuski noir Jean- Pierra Melvillea
subota, 31. ožujka 2018. ● Kino Metropolis

15:00 Alfred noćni čuvar - Profesor Baltazar
16:00 Lady Bird, r. Greta Gerwig

17:40 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino
20:00 Isabellino sunce Un beau soleil interieur, r. Claire Denis
subota, 31. ožujka 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red.
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki Kaurismäki
19:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins

21:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon - posljednja projekcija

petak, 30. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson Kandidati za nagradu Oscar 2018.

 

petak, 30. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac
18:30 Vojska u sjeni L'armée des ombres, r. Jean-Pierre Melville Francuski noir Jean- Pierra Melvillea
20:30 Le Doulos, r. Jean-Pierre Melville Francuski noir Jean- Pierra Melvillea
petak, 30. ožujka 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson
petak, 30. ožujka 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins
19:00 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red.
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki Kaurismäki
21:00 Masaryk. red. Julius Sevcik
četvrtak, 29. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Bomba: Priča o Hedy Lammar Bombshell: The Hedy Lamarr Story, r. Alexandra Dean 

 

četvrtak, 29. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac
18:30 Léon Morin, svećenik Léon Morin, prêtre, r. Jean-Pierre Melville Francuski noir Jean- Pierra Melvillea
20:30 Crveni krug La cercle rouge, r. Jean-Pierre Melville Francuski noir Jean- Pierra Melvillea
četvrtak, 29. ožujka 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright
četvrtak, 29. ožujka 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Masaryk. red. Julius Sevcik
19:00 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, red.
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki
Kaurismäki
Aki Kaurismäki
21:00 Neočekivana ljubav Hampstead, r. Joel Hopkins
srijeda, 28. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker Kandidati za nagradu Oscar 2018.

 

srijeda, 28. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac

18:30 Crveni krug La cercle rouge, r. Jean-Pierre Melville Francuski noir Jean- Pierra Melvillea

21:00 Léon Morin, svećenik Léon Morin, prêtre, r. Jean-Pierre Melville Francuski noir Jean- Pierra Melvillea

srijeda, 28. ožujka 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Marija Magdalena Mary Magdalene, r. Garth Davis
utorak, 27. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund Kandidati za nagradu Oscar 2018.

 

utorak, 27. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac

18:00 Bashu, mali stranac Bashu, gharibeye koochak, r. Bahram Beizai

19:00 Potpaljivač Bob Bob le Flambeur, r. Jean- Pierre Melville Francuski noir Jean- Pierra Melvillea

nedjelja, 25. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Rudar, r. Hanna Antonina Wojcik Slak Tjedan frankofonskog filma

 

nedjelja, 25. ožujka 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

19:00 Trči, Lola, trči Lola rennt, r. Tom Tykwer

 

nedjelja, 25. ožujka 2018. ● Kino Metropolis

15:50 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright

18:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson 

nedjelja, 25. ožujka 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Slatki snovi Fa bei sogni, r. Marco Bellocchio
19:15 Seoski kriminalci Small Town Killers, r. Ole Borneda
21:00 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, r. Aki Kourismäki
subota, 24. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka

11:00 Petar Zecimir Peter Rabbit, r. Will Gluck

 20:00 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev Kandidati za nagradu Oscar 2018.

subota, 24. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Corporate, r. Nicolas Silhol Tjedan frankofonskog filma

21:00 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh

subota, 24. ožujka 2018. ● Kino Metropolis

15:00 O mišu i satovima - Profesor Baltazar
16:00 Lady Bird, r. Greta Gerwig

17:40 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino
20:00 Isabellino sunce Un beau soleil interieur, r. Claire Denis

subota, 24. ožujka 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, r. Aki Kourismäki
19:15 Tajno pismo The Secret Scripture, r. Jim Sheridan
21:10 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
petak, 23. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Taština La vanité, r. Lionel Baier Tjedan frankofonskog filma

21:00 Lady Bird, r. Greta Gerwig

petak, 23. ožujka 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
19:00 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, r. Aki Kourismäki
21:00 Seoski kriminalci Small Town Killers, r. Ole Borneda
četvrtak, 22. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r. Dorota Kobiela, Hugh Welchman Kandidati za nagradu Oscar 2018.


 

četvrtak, 22. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac

11:00 Tamara, r. Alexandre Castagnetti Tjedan frankofonskog filma

19:00 Zbogom, Carmen Adios Carmen,, r. Mohamed Amin Benamraoui Tjedan frankofonskog filma

21:00 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh
četvrtak, 22. ožujka 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Marija Magdalena Mary Magdalene, r. Garth Davis
četvrtak, 22. ožujka 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Tajno pismo The Secret Scripture, r. Jim Sheridan
19:00 Druga strana nade Toivon tuolla puolen, r. Aki Kourismäki
21:00  Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
srijeda, 21. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Sav novac svijeta All the Money in the World, r. Ridley Scott Kandidati za nagradu Oscar 2018.


 

srijeda, 21. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac

17:00 Good Luck Algeria, r. Farid Bentoumi Tjedan frankofonskog filma

19:00 Čovjek u moru Un homme à la mer, r. Géraldine Doignon Tjedan frankofonskog filma

21:00 Lady Bird, r. Greta Gerwig
srijeda, 21. ožujka 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

20:30 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson 

 

srijeda, 21. ožujka 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Comic Sans, r. Nevio Marasović

19:00 Isabellino sunce Un beau soleil intérieur, r. Claire Denis

20:45 Smrt Staljina The Death of Stalin, r. Armando Iannucci
srijeda, 21. ožujka 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Marija Magdalena Mary Magdalene, r. Garth Davis
utorak, 20. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Dunkirk, r. Christopher Nolan Kandidati za nagradu Oscar 2018.


 

utorak, 20. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac

11:00 Rabinov mačak Le chat du rabbin, r. Antoine Delesvaux, Joann Sfar Tjedan frankofonskog filma

18:00 Godišnjica Aniversarea, r. Dan Chisu Tjedan frankofonskog filma

20:00 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh
utorak, 20. ožujka 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Isabellino sunce Un beau soleil interieur, r. Claire Denis

21:15 Comic Sans, r. Nevio Marasović

utorak, 20. ožujka 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Whitney: Biti svoja Whitney: Can I Be Me, r. Nick Broomfield, Rudi Dolezal 

19:15 Ivan, r. Janez Burger

21:00 Smrt Staljina The Death of Stalin, r. Armando Iannucci
ponedjeljak, 19. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Crveni krug La cercle rouge, r. Jean-Pierre Melville Tjedan frankofonskog filma

21:30 Lady Bird, r. Greta Gerwig

ponedjeljak, 19. ožujka 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

16:50 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh 

19:00 Crvena pustinja Deserto rosso, r .Michelangelo Antonioni Venecija u Zagrebu

21:20 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson
ponedjeljak, 19. ožujka 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Comic Sans, r. Nevio Marasović

19:00 Marko Pogačar: Zemlja Zemlja - predstavljanje zbirke poezije

21:10 Isabellino sunce Un beau soleil interieur, r. Claire Denis
nedjelja, 18. ožujka 2018. ● Kino Metropolis
16:00 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe 

18:10 Sufražetkinje Suffragette, r. Sarah Gavron

20:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson 
nedjelja, 18. ožujka 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Slatki snovi Fa bei sogni, r. Marco Bellocchio
19:15 Seoski kriminalci Small Town Killers, r. Ole Borneda
21:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
nedjelja, 18. ožujka 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
16:30 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson
19:00 Mačka Pepeljuga Gatta Cenerentola, r. Ivan Cappiello Venecija u Zagrebu
21:00 Jedna obitelj Una famiglia, r. Sebastiano Riso Venecija u Zagrebu
nedjelja, 18. ožujka 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Smrt Staljina The Death of Stalin, r. Armando Iannucci
19:15 Isabellino sunce Un beau soleil intérieur, r. Claire Denis
21:15 Comic Sans, r. Nevio Marasović
subota, 17. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka
11:00 Pčelica Maja: Medene igre, r. Noel Cleary, Sergio Delfino, Alexs Staderman

20:00 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh Kandidati za nagradu Oscar 2018.


 

subota, 17. ožujka 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
19:00 Nico, 1988, r. Sussana Nicchiarelli Venecija u Zagrebu
subota, 17. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac
11:00 Mali princ Le petit prince, r. Mark Osborne
19:00 Mlijeko Süt, r. Semih Kaplanoglu
21:00 Med Bal, r. Semih Kaplanoglu
subota, 17. ožujka 2018. ● Kino Metropolis
16:00 Hanibalove Alpe - Profesor Baltazar 
17:00 Lady Bird, r. Greta Gerwig

18:40 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino
21:00 Isabellino sunce Un beau soleil interieur, r. Claire Denis

subota, 17. ožujka 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Slatki snovi Fa bei sogni, r. Marco Bellocchio
19:15 Tajno pismo The Secret Scripture, r. Jim Sheridan
21:10 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
petak, 16. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Bomba: Priča o Hedy Lammar Bombshell: The Hedy Lamarr Story, r. Alexandra Dean

 

petak, 16. ožujka 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

19:00 Zajednički život La vita in comune, r. Edoardo Winspeare Venecija u Zagrebu

petak, 16. ožujka 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

21:00 Bliska budućnost Futuro prossimo, r. Salvatore Mereu Venecija u Zagrebu

21:20 Gospodin Rotpeter Il signor Rotpeter, r. Antoinetta De Lillo Venecija u Zagrebu
petak, 16. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Med Bal, r. Semih Kaplanoglu

21:00 Jaje Yumurta, r.  Semih Kaplanoglu

petak, 16. ožujka 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
19:00 Tajno pismo The Secret Scripture, r. Jim Sheridan
21:00 Seoski kriminalci Small Town Killers, r. Ole Bornedal
četvrtak, 15. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Whitney: Biti svoja Whitney: Can I Be Me, r. Nick Broomfield, Rudi Dolezal 

 

četvrtak, 15. ožujka 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
20:00 Ljubav i podzemlje Ammore e malavita, r. Antonio i Marco Manetti Venecija u Zagrebu
četvrtak, 15. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Jaje Yumurta, r.  Semih Kaplanoglu
21:00 Mlijeko Süt, r. Semih Kaplanoglu
četvrtak, 15. ožujka 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Božja volja Die göttliche Ordnung, r. Petra Biondina Volpe, 
19:45 Glazba tišine La musica del silenzio, r. Michael Radford
četvrtak, 15. ožujka 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Tajno pismo The Secret Scripture, r. Jim Sheridan
19:00 Špijunske igre Spooks: The Greater Good, r. Bharat Nalluri
21:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
srijeda, 14. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino Kandidati za nagradu Oscar 2018.

 

srijeda, 14. ožujka 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Whitney: Biti svoja Whitney: Can I Be Me, r. Nick Broomfield, Rudi Dolezal 
20:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson 
srijeda, 14. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Divlji planet La planète sauvage, r. René Laloux
21:00 Rusi dolaze Die Russen kommen, r. Heiner Carow
utorak, 13. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Ja, Tonya, I, Tonya r. Craig Gillespie Kandidati za nagradu Oscar 2018.

 

utorak, 13. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac
18:00 Bio jednom jedan drozd Iko shashvi mgalobeli, r. Otar Iosseliani
19:00 Muk i krik Cend és kiáltás, r. Miklós Jancsó
21:00 Hirovito ljeto Rozmarné léto, r. Jirí Menzel
ponedjeljak, 12. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Svi dobri zemljaci Vsichni dobrí rodáci, r. Vojtech Jasný
21:00 Artisti u cirkuskom šatoru: zbunjeni Die Artisten in der Zirkuskuppel: Ratlos, r. Alexander Kluge
nedjelja, 11. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Bilo mi je devetnaest Ich war neunzehn, r. Konrad Wolf
21:00 Povratak zmaja Drak se vracia, r. Eduard Grečner
nedjelja, 11. ožujka 2018. ● Kino Metropolis

18:10 Sufražetkinje Suffragette, r. Sarah Gavron

20:10 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley
nedjelja, 11. ožujka 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Slatki snovi Fa bei sogni, r. Marco Bellocchio
19:15 Seoski kriminalci Small Town Killers, r. Ole Bornedal
21:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
subota, 10. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka
11:00 Pčelica Maja: Medene igre, r. Noel Cleary, Sergio Delfino, Alexs Staderman

20:00 U mojim godinama još skrivam da pušim À mon âge je me cache encore pour fumer, r. Rayhana Obermeyer Ženijalni dani-zajednički program Kino mreže

subota, 10. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac
11:00 Dugi iz kamenog doba Early Man, r. Nick Park
18:00 Kronika jednog ljeta Chronique d'un été, r. Jean Rouch, Edgar Morin
20:00 Bilo jednom na Divljem Zapadu C'era una volt il West, r. Sergio Leone
subota, 10. ožujka 2018. ● Kino Metropolis
16:00 Pingvin Axel - Profesor Baltazar
17:00 Lady Bird, r. Greta Gerwig

18:40 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino
21:00 Isabellino sunce Un beau soleil interieur, r. Claire Denis Ženijalni dani

subota, 10. ožujka 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Slatki snovi Fa bei sogni, r. Marco Bellocchio
19:15 Tajno pismo The Secret Scripture, r. Jim Sheridan
21:10 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
petak, 9. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Božja volja Die göttliche Ordnung, r. Petra Biondina Volpe, Ženijalni dani-zajednički program Kino mreže

 

petak, 9. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac

18:30 Rosemaryna beba Rosemary's Baby, r. Roman Polanski

21:00 Lica Faces, r. John Cassavetes
petak, 9. ožujka 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Glazba tišine La musica del silenzio, r. Michael Radford
20:00 Božja volja Die göttliche Ordnung, r. Petra Biondina Volpe
petak, 9. ožujka 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
19:00 Tajno pismo The Secret Scripture, r. Jim Sheridan
21:00 Seoski kriminalci Small Town Killers, r. Ole Bornedal
četvrtak, 8. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Whitney: Biti svoja Whitney: Can I Be Me, r. Nick Broomfield, Rudi Dolezal Ženijalni dani-zajednički program Kino mreže

 

četvrtak, 8. ožujka 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:10 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson 

19:30 Božja volja Die göttliche Ordnung, r. Petra Biondina Volpe, Ženijalni dani-zajednički program Kino mreže

21:15 Isabellino sunce Un beau soleil intérieur, r. Claire Denis Ženijalni dani-zajednički program Kino mreže
četvrtak, 8. ožujka 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Comic Sans, r. Nevio Marasović

19:00 Whitney: Biti svoja Whitney: Can I Be Me, r. Nick Broomfield, Rudi Dolezal Ženijalni dani-zajednički program Kino mreže
21:00 Comic Sans, r. Nevio Marasović
četvrtak, 8. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Olovno vrijeme Die bleierne Zeit, r. Margarethe von Trotta
21:00 Božja volja, r. Petra Biondina Volpe
četvrtak, 8. ožujka 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson Premijera
20:15 Whitney: Biti svoja Whitney: Can I Be Me, r. Nick Broomfield, Rudi Dolezal Premijera, Ženijalni dani
četvrtak, 8. ožujka 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Tajno pismo The Secret Scripture, r. Jim Sheridan
19:00 Špijunske igre Spooks: The Greater Good, r. Bharat Nalluri
21:00  Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
srijeda, 7. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Bomba: Priča o Hedy Lammar Bombshell: The Hedy Lamarr Story, r. Alexandra Dean Ženijalni dani-zajednički program Kino mreže

 

 

srijeda, 7. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac

18:30 Švedska ljubavna priča En kärlekshistoria, r. Roy Andersson Minijature o bivanju Roya Anderssona

20:30 Giliap, r. Roy Andersson Minijature o bivanju Roya Anderssona

srijeda, 7. ožujka 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Lyndon B. Johnson LBJ, r. Rob Reiner

18:45 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh

21:00 Fantomska nit Phantom Thread, r. Paul Thomas Anderson Pretpremijera
srijeda, 7. ožujka 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:10 Ivan, r. Janez Burger

19:30 Poezija to go - Druženje s pjesnikinjama

21:15 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
utorak, 6. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Sufražetkinje Suffragette, r. Sarah Gavron Ženijalni dani-zajednički program Kino mreže

 

 

utorak, 6. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Golub sjedi na grani i promišlja egzistenciju En duva satt på gren och funderade på tillvaron, r. Roy Andersson Minijature o bivanju Roya Anderssona

21:00 Švedska ljubavna priča En kärlekshistoria, r. Roy Andersson Minijature o bivanju Roya Anderssona
utorak, 6. ožujka 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino

19:30 Lyndon B. Johnson LBJ, r. Rob Reiner

21:15 Lady Bird, r. Greta Gerwig
utorak, 6. ožujka 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto

19:00 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker

21:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
ponedjeljak, 5. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac

18:30 Giliap, r. Roy Andersson Minijature o bivanju Roya Anderssona

21:00 Golub sjedi na grani i promišlja egzistenciju En duva satt på gren och funderade på tillvaron, r. Roy Andersson Minijature o bivanju Roya Anderssona
ponedjeljak, 5. ožujka 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:10 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh

 

ponedjeljak, 5. ožujka 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela

19:00 Dinko Telećan: Dok ti oči ne dogore

21:15 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
nedjelja, 4. ožujka 2018. ● Art-kino Grič
21:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon

 

 

nedjelja, 4. ožujka 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:30 Lyndon B. Johnson LBJ, r. Rob Reiner

19:15 Lady Bird, r. Greta Gerwig

21:00 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh
nedjelja, 4. ožujka 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj

21:15 Ivan, r. Janez Burger

subota, 3. ožujka 2018. ● Kino Metropolis

16:00 Baltazarov sat - Profesor Baltazar,

17:00 Lady Bird, r. Greta Gerwig
18:40 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino

21:00 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley
subota, 3. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka

11:00 Pčelica Maja: Medene igre, r. Noel Cleary, Sergio Delfino, Alexs Staderman

20:00 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright Kandidati za nagradu Oscar 2018.
subota, 3. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac
17:00 Nešto se dogodilo Någonting har hänt, r. Roy Andersson Minijature o bivanju Roya Anderssona
          Pjesme s drugog kata Sånger från andra våningen, r. Roy Andersson Minijature o bivanju Roya Anderssona
21:00 Svijet slave Härlig är jorden, r. Roy Andersson Minijature o bivanju Roya Anderssona
          Ti koji živiš Du levande, r. Roy Andersson Minijature o bivanju Roya Anderssona
subota, 3. ožujka 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Slatki snovi Fa bei sogni, r. Marco Bellocchio
19:15 Tajno pismo The Secret Scripture, r. Jim Sheridan
21:10 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
subota, 3. ožujka 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:30 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh

20:45 Lyndon B. Johnson LBJ, r. Rob Reiner

subota, 3. ožujka 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

16:30 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund

19:15 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto

21:15 Ivan, r. Janez Burger
petak, 2. ožujka 2018. ● Kino Metropolis
17:30 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright
19:40 Lady Bird, r. Greta Gerwig
21:20 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley
petak, 2. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Novine, r. Steven Spielberg Kandidati za nagradu Oscar 2018.
petak, 2. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Svijet slave Härlig är jorden, r. Roy Andersson Minijature o bivanju Roya Anderssona
          Ti koji živiš Du levande, r. Roy Andersson Minijature o bivanju Roya Anderssona

21:00 Nešto se dogodilo Någonting har hänt, r. Roy Andersson Minijature o bivanju Roya Anderssona
          Pjesme s drugog kata Sånger från andra våningen, r. Roy Andersson Minijature o bivanju Roya Anderssona
petak, 2. ožujka 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Slava, r. Kristina Grozeva
19:00 Tajno pismo The Secret Scripture, r. Jim Sheridan
21:00 Seoski kriminalci Small Town Killers, r. Ole Bornedal
petak, 2. ožujka 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright
19:15 Lady Bird, r. Greta Gerwig
21:00 Skrivena ljubav Chiamami col tuo nome, r. Luca Guadagnino
petak, 2. ožujka 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela

19:00 Open Data Day: Demokracija Democracy, r. David Bernet 

21:15 Ivan, r. Janez Burger
četvrtak, 1. ožujka 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Život se nastavlja, El mundo sigue, r. Fernando Fernán Gómez Panorama: Španjolski filmski kanon

21:00 Krvnik, El verdugo, r. Luis García Berlanga Panorama: Španjolski filmski kanon
četvrtak, 1. ožujka 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Lady Bird, r. Greta Gerwig Kandidati za nagradu Oscar 2018.
četvrtak, 1. ožujka 2018. ● Art-kino Grič
19:30 Špijunske igre Spooks: The Greater Good, r. Bharat Nalluri
21:15 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
četvrtak, 1. ožujka 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:15 Lady Bird, r. Greta Gerwig
19:00 Lyndon B. Johnson LBJ, r. Rob Reiner

20:50 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh

četvrtak, 1. ožujka 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Ivan, r. Janez Burger
18:45 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto
21:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
srijeda, 28. veljače 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Najbolji filmovi iz Baden-Wurttemberg regije s međunarodnog festivala animiranog filma u Stuttgartu 2017.

19:00 Krvnik, El verdugo, r. Luis García Berlanga Panorama: Španjolski filmski kanon
21:00 Život se nastavlja, El mundo sigue, r. Fernando Fernán Gómez Panorama: Španjolski filmski kanon
srijeda, 28. veljače 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Tri plakata izvan grada, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh

 

srijeda, 28. veljače 2018. ● Kino Metropolis
17:30 Lady Bird, r. Greta Gerwig
19:10 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino
21:30 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley
srijeda, 28. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Muzej čudesa Wonderstruck, r. Todd Haynes 

19:15 Lady Bird, r. Greta Gerwig

21:00 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh
srijeda, 28. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker

19:00 Razotkrivanje: Miljenko Jergović

21:15 Ivan, r. Janez Burger

utorak, 27. veljače 2018. ● Kino Tuškanac
18:00 Pokajanje Monanieba, r. Tengiz Jevgenjevič Abuladze
19:00 Dobrodošli Mr. Marshall, Bienvenido, Míster Marshall, r. Luis García Berlanga Panorama: Španjolski filmski kanon
21:00 Smrt biciklista Muerte de un ciclista, r, Juan Antonio Bardem Panorama: Španjolski filmski kanon
utorak, 27. veljače 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Oblik vode The Shape of Water, r. Guillermo del Toro

 

utorak, 27. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Lady Bird, r. Greta Gerwig

18:45 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh

21:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
utorak, 27. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin

19:00 Ivan, r. Janez Burger

20:50 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
ponedjeljak, 26. veljače 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Smrt biciklista Muerte de un ciclista, r, Juan Antonio Bardem Panorama: Španjolski filmski kanon
21:00 Dobrodošli Mr. Marshall, Bienvenido, Míster Marshall, r. Luis García Berlanga Panorama: Španjolski filmski kanon
ponedjeljak, 26. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Tri plakata izvan grada Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, r. Martin McDonagh

19:10 Lady Bird, r. Greta Gerwig

21:10 Skrivena ljubav Chiamami col tuo nome, r. Luca Guadagnino
ponedjeljak, 26. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Ivan, r. Janez Burger

19:00 Predstavljanje knjige Damira Radića: Milenijsko kino – film na početku 21. stoljeća

21:15 Gazda: Početak, r. Dario Juričan
nedjelja, 25. veljače 2018. ● Art-kino Grič

17:00 Slatki snovi Fa bei sogni, r. Marco Bellocchio

19:15 Seoski kriminalci Small Town Killers, r. Ole Bornedal

21:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
nedjelja, 25. veljače 2018. ● Kino Metropolis

15:50 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright

18:00 Lady Bird, r. Greta Gerwig
19:40 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley

21:30 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley
subota, 24. veljače 2018. ● Kino Tuškanac

11:00 Mali princ Le petit prince, r. Mark Osborne

19:00 Zmija u njedrima Cria cuervos, r. Carlos Saura  Panorama: Španjolski filmski kanon
21:00 Viridiana, r. Luis Buñuel Panorama: Španjolski filmski kanon
subota, 24. veljače 2018. ● Kino Kinoteka
11:00 Patuljci uzvraćaju udarac, r. Peter Lepeniotis, Shelly Shenoy
20:00 Bombshell: Priča o Hedy Lammar, r. Alexandra Dean
subota, 24. veljače 2018. ● Art-kino Grič

17:00 Slatki snovi Fa bei sogni, r. Marco Bellocchio

19:15 Tajno pismo The Secret Scripture, r. Jim Sheridan

21:10 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
subota, 24. veljače 2018. ● Kino Metropolis
16:00 Oblačno sa svađavinama  Profesor Baltazar

17:00 Lady Bird, r. Greta Gerwig
18:40 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino

21:00 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley
petak, 23. veljače 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Viridiana, r. Luis Buñuel Panorama: Španjolski filmski kanon

21:00 Zmija u njedrima Cria cuervos, r. Carlos Saura  Panorama: Španjolski filmski kanon
petak, 23. veljače 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Bombshell: Priča o Hedy Lammar, r. Alexandra Dean
petak, 23. veljače 2018. ● Art-kino Grič

17:00 Slava, r. Kristina Grozeva

19:00 Tajno pismo The Secret Scripture, r. Jim Sheridan

21:00 Seoski kriminalci Small Town Killers, r. Ole Bornedal
petak, 23. veljače 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Lady Bird, r. Greta Gerwig
19:40 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley
21:30 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley
četvrtak, 22. veljače 2018. ● Kino Tuškanac

18:30 Stanje stvari Der Stand der Dinge, r. Wim Wenders Portreti: Celuloidna putovanja Wima Wendersa

21:00 Američki prijatelj Der amerikanische Freund, r. Wim Wenders Portreti: Celuloidna putovanja Wima Wendersa

 

četvrtak, 22. veljače 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Samson i Dalila Samson and Delilah, r. Cecil B. DeMille
četvrtak, 22. veljače 2018. ● Art-kino Grič
19:30 Špijunske igre Spooks: The Greater Good, r. Bharat Nalluri
21:15 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
srijeda, 21. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Lady Bird, r. Greta Gerwig

21:15 Skrivena ljubav Chiamami col tuo nome, r. Luca Guadagnino

srijeda, 21. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Gazda: Početak, r. Dario Juričan

18:35 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund


 

21:25 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto
srijeda, 21. veljače 2018. ● Kino Tuškanac

18:30 Američki prijatelj Der amerikanische Freund, r. Wim Wenders Portreti: Celuloidna putovanja Wima Wendersa

21:00 Stanje stvari Der Stand der Dinge, r. Wim Wenders Portreti: Celuloidna putovanja Wima Wendersa
srijeda, 21. veljače 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Tortilla Flat, r. Victor Fleming
utorak, 20. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Muzej čudesa Wonderstruck, r. Todd Haynes 

19:15 Lady Bird, r. Greta Gerwig

21:00 Skrivena ljubav Chiamami col tuo nome, r. Luca Guadagnino
utorak, 20. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:30 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto

19:30 Gazda: Početak, r. Dario Juričan

21:10 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
utorak, 20. veljače 2018. ● Kino Tuškanac

18:00 Krupni plan Nema-ye Nazdik, r.Abbas Kiarostami

19:00 Alice u gradovima Alice in den Städten, r. Wim Wenders Portreti: Celuloidna putovanja Wima Wendersa
utorak, 20. veljače 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Ekstaza Ecstasy, r. Gustav Machaty
ponedjeljak, 19. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Lady Bird, r. Greta Gerwig
18:45 Skrivena ljubav Chiamami col tuo nome, r. Luca Guadagnino

20:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj

21:15 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright
ponedjeljak, 19. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:10 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela

21:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj

ponedjeljak, 19. veljače 2018. ● Kino Tuškanac

18:30 Pariz, Texas Paris, Texas, r. Wim Wenders Portreti: Celuloidna putovanja Wima Wendersa

21:15 Alice u gradovima Alice in den Städten, r. Wim Wenders Portreti: Celuloidna putovanja Wima Wendersa
ponedjeljak, 19. veljače 2018. ● Kino Metropolis

17:00 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley

19:00 Lady Bird, r. Greta Gerwig 

20:40 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley
nedjelja, 18. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
11:00 Moj prvi odlazak u kino 3 KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu 

17:30 Pobjednički tim KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu 

20:00 Lady Bird, r. Greta Gerwig
nedjelja, 18. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

11:00 Moj prvi odlazak u kino 3 KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu 
15:00 Moj ujak Mon oncle KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu

18:30 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker

20:35 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
nedjelja, 18. veljače 2018. ● Kino Metropolis

15:20 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright
17:30 Lady Bird, r. Greta Gerwig

19:10 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley

21:00 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley
nedjelja, 18. veljače 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Slatki snovi Fa bei sogni, r. Marco Bellocchio
19:00 Seoski kriminalci Small Town Killers, r. Ole Bornedal
21:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
subota, 17. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
11:30 Oskarova Amerika Oskars Amerika, r. Torfinn Iversen KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu 
17:30 Koza nesrećonoša Bad Lucky Goat, r. Samir Oliveros KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu 

19:30 Lady Bird, r. Greta Gerwig 

21:15 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
subota, 17. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

15:00 Karate Kid KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu 

 

subota, 17. veljače 2018. ● Kino Tuškanac
11:00 Snježno kraljevstvo Frozen, r. Jennifer Lee, Chris Buck
17:00 U toku vremena Im Lauf der Zeit, r. Wim Wenders Portreti: Celuloidna putovanja Wima Wendersa
20:30 Pariz, Texas Paris, Texas, r. Wim Wenders Portreti: Celuloidna putovanja Wima Wendersa
subota, 17. veljače 2018. ● Kino Metropolis

16:00 Amadeusove uši - Profesor Baltazar
17:00 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino

19:20 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley

21:10 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley
subota, 17. veljače 2018. ● Kino Kinoteka
11:00 Patuljci uzvraćaju udarac, r. Peter Lepeniotis, Shelly Shenoy
20:00 Drug X Comrade X, r. King Vidor
subota, 17. veljače 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Tajno pismo The Secret Scripture, r. Jim Sheridan
19:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
21:00 Slatki snovi Fa bei sogni, r. Marco Bellocchio
petak, 16. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
11:30 Svemirski kamp Upp i det blå, r. Petter Lennstrand KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu 
13:30 Dječak na mostu To agóri sti géfyra, r. Petros Charalambous KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu 
18:00 Oči u oči Auf Augenhöhe KinoKino, r.Joachim Dollhopf KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu 
20:30 Lady Bird, r. Greta Gerwig KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu 
petak, 16. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Svaki dan otkrivam 3 KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu 

19:30 Gazda: Početak, r. Dario Juričan

21:10 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker
petak, 16. veljače 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Lisabonska priča Lisbon Story, r. Wim Wenders Portreti: Celuloidna putovanja Wima Wendersa

21:00 Nebo nad Berlinom Der Himmel über Berlin, r. Wim Wenders Portreti: Celuloidna putovanja Wima Wendersa

 

petak, 16. veljače 2018. ● Kino Metropolis

17:00 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley

18:50  Lady Bird, r. Greta Gerwig 

20:30 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley
petak, 16. veljače 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Slava, r. Kristina Grozeva
19:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
21:00 Seoski kriminalci Small Town Killers, r. Ole Bornedal
četvrtak, 15. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

20:00 Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu 
14:00 Blizanke Das doppelte Lottchen, r. Lancelot von Naso KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu 

18:00 Braillevo srce Le Coeur en Braille, r. Michel Bounjenah KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu 

20:30 Lady Bird, r. Greta Gerwig KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu 
četvrtak, 15. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

20:15 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund

 

četvrtak, 15. veljače 2018. ● Kino Tuškanac

18:30 Nebo nad Berlinom Der Himmel über Berlin, r. Wim Wenders Portreti: Celuloidna putovanja Wima Wendersa

21:00 Lisabonska priča Lisbon Story, r. Wim Wenders Portreti: Celuloidna putovanja Wima Wendersa
četvrtak, 15. veljače 2018. ● Kino Metropolis
18:30 Lady Bird, r. Greta Gerwig Premijera
20:10 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley
22:00 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley
četvrtak, 15. veljače 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Ziegfeldova djevojka Ziegfeld Girl, r. Robert Z. Leonard, Busby Berkley
četvrtak, 15. veljače 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Tajno pismo The Secret Scripture, r. Jim Sheridan
19:00 Špijunske igre Spooks: The Greater Good, r. Bharat Nalluri
21:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
srijeda, 14. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

19:00 Svemirski kamp Upp i det blå KinoKino - Međunarodni filmski festival za djecu (otvorenje) 

 

srijeda, 14. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
19:35 Gazda: Početak, r. Dario Juričan
21:10 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker
srijeda, 14. veljače 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Cherbourški kišobrani Les parapluies de Cherbourg, r. Jacques Demy
21:00 Casablanca, r. Michael Curtiz
srijeda, 14. veljače 2018. ● Kino Metropolis
19:30 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley
21:20 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley
srijeda, 14. veljače 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Bračne svađe Carnage, r. Roman Polanski
utorak, 13. veljače 2018. ● Kino Kinoteka

20:00 Venera u krznu Venus in Fur, r. Roman Polanski

 

utorak, 13. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Gazda: Početak, r. Dario Juričan

21:15 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright

utorak, 13. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund

20:45 150 miligrama La fille de brest, r: Emmanuelle Bercot

utorak, 13. veljače 2018. ● Kino Tuškanac
18:00 Idi i gledaj Idi i smotri, r. Elem Klimov
19:00 Čin smaknuća The Act of Killing, r. Joshua Oppenheimer
21:00 Pogled tišine The Look of Silence, r. Joshua Oppenheimer
utorak, 13. veljače 2018. ● Kino Metropolis
20:00 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley
21:50 Pedeset nijansi slobodniji Fifty Shades Freed, r. James Foley
ponedjeljak, 12. veljače 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Kuća, r. Bogdan Žižić Nostalgija: Scenografije Željka Senečića

21:00 Rondo, r. Zvonimir Berković Nostalgija: Scenografije Željka Senečića

ponedjeljak, 12. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Skrivena ljubav Chiamami col tuo nome, r. Luca Guadagnino

20:40 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund

ponedjeljak, 12. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela
19:00 Predstavljanje knjige Mirka Božića: Kristalno zvono
21:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
nedjelja, 11. veljače 2018. ● Kino Tuškanac

17:00 Breza, r. Ante Babaja Nostalgija: Scenografije Željka Senečića

19:00 Glembayevi, r. Antun Vrdoljak Nostalgija: Scenografije Željka Senečića

nedjelja, 11. veljače 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Slava, r. Kristina Grozeva
19:00 Seoski kriminalci Small Town Killers, r. Ole Bornedal
21:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
nedjelja, 11. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Muzej čudesa Wonderstruck, r. Todd Haynes 
19:15 Gazda: Početak, r. Dario Juričan
21:00 Skrivena ljubav Chiamami col tuo nome, r. Luca Guadagnino
nedjelja, 11. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

16:30 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj

19:00 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker

21:00 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto
subota, 10. veljače 2018. ● Kino Tuškanac

17:00 Imam dvije mame i dva tate, r. Krešo Golik Nostalgija: Scenografije Željka Senečića

19:00 Kiklop, r. Antun Vrdoljak Nostalgija: Scenografije Željka Senečića

subota, 10. veljače 2018. ● Kino Kinoteka

11:00 Medvjedić Paddington 2, r. Paul King

20:00 Tesa Tess, r. Roman Polanski
subota, 10. veljače 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Tajno pismo The Secret Scripture, r. Jim Sheridan
19:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
21:00 Špijunske igre Spooks: The Greater Good, r. Bharat Nalluri
subota, 10. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

16:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj

18:30 Skrivena ljubav Chiamami col tuo nome, r. Luca Guadagnino

21:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
subota, 10. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Gazda: Početak, r. Dario Juričan

18:45 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto

20:45 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker
petak, 9. veljače 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Predstava Hamleta u Mrduši Donjoj, r. Krsto Papić Nostalgija: Scenografije Željka Senečića
21:00 Događaj, r. Vatroslav Mimica Nostalgija: Scenografije Željka Senečića
petak, 9. veljače 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Roman Polanski: filmski memoar Roman Polanski: A Film Memoir,  r. Roman Polanski
petak, 9. veljače 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Slava, r. Kristina Grozeva
19:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
21:00 Seoski kriminalci Small Town Killers, r. Ole Bornedal
petak, 9. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:15 Muzej čudesa Wonderstruck, r. Todd Haynes 

19:30 Gazda: Početak, r. Dario Juričan

21:10 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright
petak, 9. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker

19:00 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke

21:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
četvrtak, 8. veljače 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Djevojčica koja mi je spasila život Flickan som räddade mitt liv, r. Hogir Hirori Panorama: Suvremeni švedski film
četvrtak, 8. veljače 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Bračne svađe Carnage, r. Roman Polanski
četvrtak, 8. veljače 2018. ● Art-kino Grič
17:00 Tajno pismo The Secret Scripture, r. Jim Sheridan
19:00 Špijunske igre Spooks: The Greater Good, r. Bharat Nalluri
21:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco Léon
četvrtak, 8. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela

18:45 Skrivena ljubav Chiamami col tuo nome, r. Luca Guadagnino

21:15 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
četvrtak, 8. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin

19:00  Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker

21:05 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto
srijeda, 7. veljače 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Vječno ljeto Odödliga, r. Andreas Öhman Panorama: Suvremeni švedski film
21:00 Refleksije Speglingar, r. Sara Broos Panorama: Suvremeni švedski film
srijeda, 7. veljače 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Venera u krznu Venus in Fur, r. Roman Polanski
srijeda, 7. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund

20:45 Skrivena ljubav Chiamami col tuo nome, r. Luca Guadagnino


 

srijeda, 7. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Gazda: Početak, r. Dario Juričan
19:00 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto
21:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
utorak, 6. veljače 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Refleksije Speglingar, r. Sara Broos Panorama: Suvremeni švedski film
21:00 Vječno ljeto Odödliga, r. Andreas Öhman Panorama: Suvremeni švedski film
utorak, 6. veljače 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Macbeth, r. Roman Polanski
utorak, 6. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright

19:20 Gazda: Početak, r. Dario Juričan

21:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
utorak, 6. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj

20:40 150 miligrama La fille de brest, r: Emmanuelle Bercot

ponedjeljak, 5. veljače 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Skitnice Tjuvheder, r. Peter Grönlund Panorama: Suvremeni švedski film
21:00 Ozbiljna igra Den allvarsamma leken, r. Pernilla August Panorama: Suvremeni švedski film
ponedjeljak, 5. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

21:00 Skrivena ljubav Chiamami col tuo nome, r. Luca Guadagnino

 

ponedjeljak, 5. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto

19:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin

21:10 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
nedjelja, 4. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

16:45 Skrivena ljubav Chiamami col tuo nome, r. Luca Guadagnino

19:15 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker

21:15 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright

nedjelja, 4. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto
19:00 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela
20:45 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
subota, 3. veljače 2018. ● Kino Tuškanac

11:00 Fantazija, r. James Algar

19:00 Ozbiljna igra Den allvarsamma leken, r. Pernilla August Panorama: Suvremeni švedski film
21:00 Skitnice Tjuvheder, r. Peter Grönlund Panorama: Suvremeni švedski film
subota, 3. veljače 2018. ● Kino Kinoteka
11:00 Medvjedić Paddington 2 Paddington 2, r. Paul King
20:00 Mahnitost Frantic, r. Roman Polanski
subota, 3. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

16:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund

19:00 Fargo, r. Joel i Ethan Cohen

21:15 Skrivena ljubav Chiamami col tuo nome, r. Luca Guadagnino
subota, 3. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

16:45 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj

19:20 Gazda: Početak, r. Dario Juričan

21:00 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto
subota, 3. veljače 2018. ● Kino Metropolis

15:00 Krojač Silvestar - Profesor Baltazar

16:00 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke

17:50 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev
20:00 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino
petak, 2. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker
19:05 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright
21:20 Skrivena ljubav Chiamami col tuo nome, r. Luca Guadagnino
petak, 2. veljače 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Djevojčica koja mi je spasila život Flickan som räddade mitt liv, r. Hogir Hirori Panorama: Suvremeni švedski film
petak, 2. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:10 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin

19:15 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto

21:25 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
petak, 2. veljače 2018. ● Kino Metropolis

18:00 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright

 

četvrtak, 1. veljače 2018. ● Kino Kinoteka

10:00 Ježeva kuća, r. Eva Cvijanović

20:00 Macbeth, r. Roman Polanski

četvrtak, 1. veljače 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Gazda: Početak, r. Dario Juričan
18:45 Skrivena ljubav Chiamami col tuo nome, r. Luca Guadagnino
21:15 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker
četvrtak, 1. veljače 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke

19:00 Predstavljanje knjige Korane Serdarević: Eksperiment Irene Tot

21:00 Plesačica La danseuse, r. Stéphanie Di Giusto
četvrtak, 1. veljače 2018. ● Kino Metropolis

18:00 Skrivena ljubav Call Me By Your Name, r. Luca Guadagnino

 

srijeda, 31. siječnja 2018. ● Kinoteka

20:00 Mahnitost Frantic, r. Roman Polanski

 

utorak, 30. siječnja 2018. ● Kinoteka

20:00 Wonder Wheel, r. Woody Allen

 

ponedjeljak, 29. siječnja 2018. ● Kino Tuškanac
18:00 Vrtuljak života Wonder Wheel, r: Woody Allen
20:00 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev
ponedjeljak, 29. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin

19:00 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker

21:05 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright
ponedjeljak, 29. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Gazda: Početak, r. Dario Juričan

18:45 Kratki izlet r. Igor Bezinović

20:15 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
nedjelja, 28. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
16:15 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
18:40 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright
21:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
nedjelja, 28. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r. Fatih Akin
19:00 Raspberry Reich r. Bruce LaBruce
21:15 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela
nedjelja, 28. siječnja 2018. ● Kino Metropolis
15:00 Alfred, noćni čuvar

16:00 Putnik The Commuter, r. Jaume Collet - Serra

18:00 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright
subota, 27. siječnja 2018. ● Kinoteka
11:00 Ferdinand, r. Carlos Saldanha
20:00 Wonder Wheel, r. Woody Allen
subota, 27. siječnja 2018. ● Kino Tuškanac

11:00 Medvjedić Paddington 2 Paddington, r. Paul King

17:00 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev
19:00  Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
subota, 27. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
16:30 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright
19:00 Mizandristice The Misandrists, r. Bruce LaBruce
21:15 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker
subota, 27. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke
19:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r. Fatih Akin
21:00 Gazda: Početak, r. Dario Juričan
subota, 27. siječnja 2018. ● Kino Metropolis
16:00 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright
18:10 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke
20:00 Bez ljubavi Nelyubov, r. Andrej Zvajgincev
petak, 26. siječnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Veliko finale Hin und veg, r: Christian Zübert

petak, 26. siječnja 2018. ● Art-kino Grič

18:00 Planinski čovjek Manji, r. Keten Mehta Dani indijskog filma 2

20:15 Sin Son of Sardaar, r. Ashwani Dhir, Anil Devgan Dani indijskog filma 2

petak, 26. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker
19:10 Gazda: Početak, r. Dario Juričan
20:50 Prijelomni čas The Darkest Hour, r.Joe Wright
petak, 26. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Kratki izlet r. Igor Bezinović
19:00 Playboy (i banda Trešnje) PlayBoy (and the gang of Cherry), r. Oompon Kitikamara
21:15 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
četvrtak, 25. siječnja 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Who am I – Nijedan sustav nije siguran Who am I – Kein System ist sicher, r: Baran bo Odar

četvrtak, 25. siječnja 2018. ● Kinoteka
20:00 Rimu s ljubavlju To Rome With Love, r. Woody Allen
četvrtak, 25. siječnja 2018. ● Art-kino Grič

18:00 Sin Son of Sardaar, r. Ashwani Dhir, Anil Devgan Dani indijskog filma 2

20:30 Nestanak Kahaani, r. Sujoy Ghosh Dani indijskog filma 2

 

četvrtak, 25. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
19:00 Projekt Florida The Florida Project, r. Sean Baker
21:00 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright
četvrtak, 25. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela
19:00 #BKKY r. Nontawat Numbenchapol
20:45 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
četvrtak, 25. siječnja 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Prijelomni čas The Darkest Hour, r. Joe Wright
srijeda, 24. siječnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 4 kralja 4 Könige, r: Theresa von Eltz
srijeda, 24. siječnja 2018. ● Kinoteka
20:00 Ponoć u Parizu Midnight in Paris, r. Woody Allen
srijeda, 24. siječnja 2018. ● Art-kino Grič

18:00 Nestanak Kahaani, r. Sujoy Ghosh Dani indijskog filma 2

20:15 Učitelj Stanley Ka Dabba, r. Amole Gupte Dani indijskog filma 2

srijeda, 24. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:00 Rijeka koja ne umire +  Nevjesta i policijski sat Lumi qe nuk shteron + Nusja dhe shtetrrethimi Filmske mutacije: Festival nevidljivog filma XI 
20:00 Cesta za nigdje + Stanleyeva djevojka Road to Nowhere + Stanley's Girlfriend, r. Monte Hellman Filmske mutacije: Festival nevidljivog filma XI 
22:30 3.11 A Sensfe of Home Films Filmske mutacije: Festival nevidljivog filma XI 
srijeda, 24. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke
19:00 Prezent perfekt, r. Anusorn Soisa-Ngim
21:10 Gazda: Početak, r. Dario Juričan
utorak, 23. siječnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Otac Babai, r: Visar Morina
utorak, 23. siječnja 2018. ● Kinoteka
20:00 Zločin i prekršaji Crimes And Misdemeanors  , r. Woody Allen
utorak, 23. siječnja 2018. ● Art-kino Grič

18:00 Učitelj Stanley Ka Dabba, r. Amole Gupte Dani indijskog filma 2

20:00 Proces Jolly LLB, r. Subhash Kapoor Dani indijskog filma 2

utorak, 23. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
16:00 Bijele ceste Rruge të bardha, r.Viktor Gjika Filmske mutacije: Festival nevidljivog filma XI 
18:00 Zemlja orlova The Land of Eagles, r. Fatmir Koçi Filmske mutacije: Festival nevidljivog filma XI 
20:00 Sunce dunje El sol del membtillo, r. Viktor Erice Filmske mutacije: Festival nevidljivog filma XI 
22:30 Iguana, r. Monte Hellman Filmske mutacije: Festival nevidljivog filma XI 
utorak, 23. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
19:00 Očevi Fathers, r. Palatpol Mingpornpichit
21:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
ponedjeljak, 22. siječnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Država protiv Fritza Bauera Der Staat gegen Fritz Bauer, r: Lars Kraume
ponedjeljak, 22. siječnja 2018. ● Art-kino Grič

18:00 Proces Jolly LLB, r. Subhash Kapoor Dani indijskog filma 2

20:30 Planinski čovjek Manji, r. Keten Mehta Dani indijskog filma 2

ponedjeljak, 22. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
16:00 Patrijarh Kapedani, r. Muharrem Fejzo Filmske mutacije: Festival nevidljivog filma XI 
18:00 Jug El Sur, r. Victor Erice Filmske mutacije: Festival nevidljivog filma XI 
20:00 Dvostruki asfalt Two-Lane Blacktop Filmske mutacije: Festival nevidljivog filma XI 
22:30 Borac pijetlovima Cockfighter Filmske mutacije: Festival nevidljivog filma XI 
ponedjeljak, 22. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela
19:00 Očevi Fathers, r. Palatpol Mingpornpichit
21:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
nedjelja, 21. siječnja 2018. ● Kino Metropolis
15:00 O mišu i satovima - Profesor Baltazar
16:00 Putnik The Commuter, r, Jaume Collet - Serra
18:00 Prijelomni čas The Darkest Hour, r, Joe Wright
nedjelja, 21. siječnja 2018. ● Art-kino Grič

17:00 Slava , r. Kristina Grozeva, Petar Valchanov

19:00 Seoski kriminalci Small Town Killers, r. Ole Borendal
21:00 Špijunske igre Spooks: The Greater Good, r. Bharat Nalluri
subota, 20. siječnja 2018. ● Kinoteka
11:00 Ferdinand, r. Carlos Saldanha
20:00 Casino Royale, r. Ken Hughes, John Huston, Joseph McGrath, Robert Parrish, Richard Talmadge
subota, 20. siječnja 2018. ● Kino Europa- Velika dvorana
16:45 Prijelomni čas The Darkest Hour, r, Joe Wright
19:00 Gazda: Početak, r. Dario Juričan
20:45 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
subota, 20. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
16:30 150 miligrama La fille de brest, r: Emmanuelle Bercot
18:50 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
21:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
subota, 20. siječnja 2018. ● Art-kino Grič

17:00 Tajno pismo The Secret Scripture, r. Jim Sheridan

19:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco León
21:00  Špijunske igre Spooks: The Greater Good, r. Bharat Nalluri
petak, 19. siječnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Veliko finale Hin und veg, r: Christian Zübert
petak, 19. siječnja 2018. ● Kinoteka
20:00 Muževi i žene Husbands And Wives, r. Woody Allen
petak, 19. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela
18:45 Sretan kraj Happy End, r: Michael Haneke
20:45 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
petak, 19. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
19:35 Gazda: Početak, r. Dario Juričan
21:10 Prijelomni čas The Darkest Hour, r, Joe Wright
petak, 19. siječnja 2018. ● Art-kino Grič

17:00 Slava , r. Kristina Grozeva, Petar Valchanov

19:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco León

21:00 Seoski kriminalci Small Town Killers, r. Ole Borendal
četvrtak, 18. siječnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Who am I – Nijedan sustav nije siguran Who am I – Kein System ist sicher, r: Baran bo Odar
četvrtak, 18. siječnja 2018. ● Kinoteka
20:00 Newyorške priče New York Stories, r. Woody Allen
četvrtak, 18. siječnja 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Prijelomni čas The Darkest Hour, r, Joe Wright PREMIJERA
četvrtak, 18. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r. Fatih Akin
19:00 Prijelomni čas The Darkest Hour, r, Joe Wright
21:20 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
četvrtak, 18. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
19:45 Kratki izlet r. Igor Bezinović
21:10 Gazda: Početak, r. Dario Juričan
četvrtak, 18. siječnja 2018. ● Art-kino Grič

17:00 Tajno pismo The Secret Scripture, r. Jim Sheridan

19:00 Špijunske igre Spooks: The Greater Good, r. Bharat Nalluri

21:00 Ljubav nabrzaka Kiki, el amor se hace, r. Paco León
srijeda, 17. siječnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 4 kralja 4 Könige, r. Theresa von Eltz
srijeda, 17. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Sretan kraj Happy End, r: Michael Haneke
19:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
21:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
srijeda, 17. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
16:45 Noć u Parizu Nocturama, r: Bertrand Bonello
19:10 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela
20:50 150 miligrama La fille de brest, r: Emmanuelle Bercot
srijeda, 17. siječnja 2018. ● Kinoteka
20:00 Dani radija Radio Days, r. Woody Allen
srijeda, 17. siječnja 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Putnik The Commuter, r, Jaume Collet - Serra
utorak, 16. siječnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Otac Babai, r. Visar Morina
utorak, 16. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela
19:00  Gazda: Početak, r. Dario Juričan PREMIJERA
21:15 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
utorak, 16. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
19:15 Kratki izlet r. Igor Bezinović
20:45 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
utorak, 16. siječnja 2018. ● Kinoteka
20:00 Purpurna ruža Kaira The Purple Rose of Cairo, r. Woody Allen
ponedjeljak, 15. siječnja 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Država protiv Fritza Bauera Der Staat gegen Fritz Bauer, r. Lars Kraume
ponedjeljak, 15. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Vrtuljak života Wonder Wheel, r: Woody Allen
19:00  Sretan kraj Happy End, r: Michael Haneke
21:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
ponedjeljak, 15. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Kratki izlet r. Igor Bezinović
18:45 150 miligrama La fille de brest, r: Emmanuelle Bercot
21:15 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
nedjelja, 14. siječnja 2018. ● Kino Metropolis
16:00 Ubojstvo svetog jelena The Killing of a Sacred Deer, r: Yorgos Lanthimos
18:00 Putnik (The Commuter) r. Jaume Collet-Serra
nedjelja, 14. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
16:45 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela
18:30 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
21:20 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
nedjelja, 14. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 150 miligrama La fille de brest, r: Emmanuelle Bercot
19:20  Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
21:20 Noć u Parizu Nocturama, r: Bertrand Bonello
subota, 13. siječnja 2018. ● Kinoteka
11:00 Ferdinand r. Carlos Saldanha
subota, 13. siječnja 2018. ● Kinoteka
20:00 Zločin i prekršaji Crimes And Misdemeanors r. Woody Allen
subota, 13. siječnja 2018. ● Kino Metropolis

16:45 Hanibalove Alpe - Profesor Baltazar, crtani serijal

17:45 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev

20:00 Putnik (The Commuter) r. Jaume Collet-Serra
subota, 13. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
16:30 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
19:15 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
21:15 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
subota, 13. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Sretan kraj Happy End, r: Michael Haneke
19:00 Kratki izlet r. Igor Bezinović
20:30 150 miligrama La fille de brest, r: Emmanuelle Bercot
petak, 12. siječnja 2018. ● Kinoteka
20:00 Purpurna ruža Kaira The Purple Rose of Kairo, r. Woody Allen
petak, 12. siječnja 2018. ● Kino Metropolis

18:00 Putnik (The Commuter) r. Jaume Collet-Serra

 

 

petak, 12. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Sretan kraj Happy End, r: Michael Haneke
19:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
21:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
petak, 12. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00 Noć u Parizu Nocturama, r: Bertrand Bonello
19:30 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela
21:15 150 miligrama La fille de brest, r: Emmanuelle Bercot
četvrtak, 11. siječnja 2018. ● Kinoteka
20:00 Zagonetno ubojstvo na Manhattanu Manhattan Murder Mystery, r. Woody Allen
četvrtak, 11. siječnja 2018. ● Kino Metropolis

18:00 Putnik (The Commuter) r. Jaume Collet-Serra, PREMIJERA

 

četvrtak, 11. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
19:45 Kratki izlet r. Igor Bezinović
21:15 Osmi povjerenik, r. Ivan Salaj
četvrtak, 11. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela
19:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
21:00 150 miligrama La fille de brest, r: Emmanuelle Bercot
srijeda, 10. siječnja 2018. ● Kinoteka
20:00 Dani radija Radio Days, r. Woody Allen
srijeda, 10. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Vrtuljak života Wonder Wheel, r: Woody Allen

19:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin

21:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund

srijeda, 10. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Kratki izlet r. Igor Bezinović
18:45 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev
21:10 Noć u Parizu Nocturama, r: Bertrand Bonello

utorak, 9. siječnja 2018. ● Kinoteka
20:00 Hannah i njezine sestre Hannah And Her Sisters, r. Woody Allen
utorak, 9. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund

19:45 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela
21:15 Kratki izlet, r: Igor Bezinović
utorak, 9. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:10 Noć u Parizu Nocturama, r: Bertrand Bonello
19:30  Sretan kraj Happy End, r: Michael Haneke
21:30 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
ponedjeljak, 8. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00  Sretan kraj Happy End, r: Michael Haneke

19:00 Vrtuljak života Wonder Wheel, r: Woody Allen

21:00 Noć u Parizu Nocturama, r: Bertrand Bonello
ponedjeljak, 8. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
19:15 Kratki izlet, r: Igor Bezinović
20:45 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
nedjelja, 7. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

16:30 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund

19:15  Sretan kraj Happy End, r: Michael Haneke

21:15 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela
nedjelja, 7. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
16:40 Noć u Parizu Nocturama, r: Bertrand Bonello
19:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
21:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
subota, 6. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Sretan kraj Happy End, r: Michael Haneke

19:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
21:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
subota, 6. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:30 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela
19:15 Kratki izlet, r: Igor Bezinović
20:45 Noć u Parizu Nocturama, r: Bertrand Bonello
petak, 5. siječnja 2018. ● Kinoteka
20:00 Fantastični gospodin Fox Fantastic Mr. Fox, r. Wes Anderson
petak, 5. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
20:45 Vrtuljak života Wonder Wheel, drama, r: Woody Allen
19:00 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela
20:45 Kvadrat The Square r: Ruben Östlund;
petak, 5. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Sretan kraj Happy End, r: Michael Haneke
19:15 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
21:15 Noć u Parizu Nocturama, r: Bertrand Bonello
četvrtak, 4. siječnja 2018. ● Kinoteka
20:00 Rushmore,  r.Wes Anderson
četvrtak, 4. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
19:45 Kratki izlet, r: Igor Bezinović
21:15 Sretan kraj Happy End, r: Michael Haneke
četvrtak, 4. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent r: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
19:00 Iz ništavila Aus dem Nichts, r: Fatih Akin
21:00 Noć u Parizu Nocturama, r: Bertrand Bonello
srijeda, 3. siječnja 2018. ● Kinoteka

20:00 Grand Budapest Hotel The Grand Budapest Hotel, r. Wes Anderson

srijeda, 3. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:00 Kvadrat The Square, r: Ruben Östlund
20:45 Vrtuljak života Wonder Wheel, r: Woody Allen
srijeda, 3. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent, r: Dorota Kobiela,  Hugh Welchman
19:00 Kratki izlet r. Igor Bezinović
20:30 Sretan kraj Happy End, r. Michael Haneke
srijeda, 3. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:15 Klimaks Climax, r. Gaspar Noé
19:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
21:15 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda

utorak, 2. siječnja 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:15 Ubojstvo svetog jelena The Killing of a Sacred Deer, r: Yorgos Lanthimos
20:40 Kvadrat The Square  r: Ruben Östlund
utorak, 2. siječnja 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:00  Muškarci ne plaču r. Alen Drljević
19:00 Loving Vincent: Van Goghov misterij Loving Vincent r: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
20:45 Bez ljubavi Nelyubov, r: Andrej Zvjagincev
ponedjeljak, 1. siječnja 2018. ● Kino Tuškanac
00:30  Vrtuljak života Wonder Wheel, 2017