Film

 

nedjelja, 20. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Pet žena oko Utamara Utamaro o meguru no onna, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
21:00 Sestre iz Giona Gion no shimai, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
nedjelja, 20. siječnja 2019. ● Kino Metropolis

16:00 O mišu i satovima - Profesor Baltazar
17:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:45 Južni vjetar, r. Miloš Avramović

nedjelja, 20. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

16:30 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:00 Katalonski pjesnici; Vampir Cuadecuc Filmske mutacije
21:30 Priča o mojoj smrti Història de la meva mort, r. Albert Serra Filmske mutacije

nedjelja, 20. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
19:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
21:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski

ponedjeljak, 21. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Glazbenici iz Giona Gion bayashi, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
21:00 Princeza Yang Kwei-Fei Yôkihi, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
ponedjeljak, 21. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Pomognite Španjolskoj + Večera + Zatvorske slike Filmske mutacije
19:00 Oluja + Viteška čast Honor de Cavelleria, r. Albert Serra Filmske mutacije
21:00 Izmještanje + Umbracle, r. Pere Portabella Filmske mutacije

ponedjeljak, 21. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
19:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:45 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda

utorak, 22. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Marija kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke

utorak, 22. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Žena o kojoj se priča Uwasa no onna, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
21:00 Elegija iz Osake Naniwa ereji, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
utorak, 22. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
19:00 Cuba libre + Smrt Luja XIV. La mort de Louis XIV, r. Albert Serra Filmske mutacije
21:30 Roi soleil, r. Albert Serra Filmske mutacije

utorak, 22. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
19:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
21:00 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher

srijeda, 23. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

17:00 EUROPANORAMA 2019 – najnoviji europski i nordijski kratki i dokumentarni filmovi

srijeda, 23. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 S istoka D’est, r. Chantal Akerman
21:00 Alois Nebel, r. Tomáš Lunák
srijeda, 23. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Varšavski most Pont de Varsòvia, r. Pere Portabella Filmske mutacije
19:00 Gospodin je činio čuda u meni El Senyor ha fet en mi Meravelles, r. Albert Serra Filmske mutacije 
21:00 O Panama + L. Cohen Filmske mutacije

srijeda, 23. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

19:15 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
21:00 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi

četvrtak, 24. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

17:00 EUROPANORAMA 2019 – najnoviji europski i nordijski kratki i dokumentarni filmovi

četvrtak, 24. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Pomognite Španjolskoj Aidez l’Espagne, r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda
21:00 Oluja La tempesta r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda

četvrtak, 24. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:35 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
20:45 Suspiria, r. Luca Guadagnino

četvrtak, 24. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
19:00 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
21:15 Južni vjetar, r. Miloš Avramović
petak, 25. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

17:00 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher

petak, 25. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Miró kovač Miró la forja, r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda
21:00 Izmještanje Mudanza, r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda

subota, 26. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

11:00 Asterix: Tajna čarobnog napitka, r. Alexandre Astier, Louis Clichy
20:00 Marija kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke

subota, 26. siječnja 2019. ● Kinoklub
20:00 Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom, r. Evgeny Afineevsky
subota, 26. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Miró tapiserija Miró tapìs, r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda
21:00 Akcija Santos Acció Santos, r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda

ponedjeljak, 28. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Državne nagrade Premios nacionales, r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda
21:00 Play Back, r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda

utorak, 29. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Konačno ljubav At Long Last Love, r. Peter Bogdanovich Opus: Peter Bogdanovich

srijeda, 30. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Što te tata pušta samu? What's Up Doc?, r. Peter Bogdanovich Opus: Peter Bogdanovich

srijeda, 30. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Mama Mommy, r. Xavier Dolan Portreti: Filmski 'wunderkind' Xavier Dolan

četvrtak, 31. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Posljednja kino predstava The Last Picture Show, r. Peter Bogdanovich Opus: Peter Bogdanovich

četvrtak, 31. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Izmišljene ljubavi Les amours imaginaires Portreti: Filmski 'wunderkind' Xavier Dolan
21:00
Samo je kraj svijeta Juste la fin du monde Portreti: Filmski 'wunderkind' Xavier Dolan

petak, 1. veljače 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Ubio sam majku J'ai tué ma mère Portreti: Filmski 'wunderkind' Xavier Dolan
21:00 Tom na farmi Tom à la ferme Portreti: Filmski 'wunderkind' Xavier Dolan

subota, 2. veljače 2019. ● Kinoklub
20:00 The Trial: The State of Russia vs. Oleg Sentsov, r. Askold Kurov
subota, 2. veljače 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 U svakom slučaju, Laurence Laurence Anyways Portreti: Filmski 'wunderkind' Xavier Dolan

subota, 9. veljače 2019. ● Kinoklub
20:00 Our new president, r. Maxim Pozdorovkin