Kazalište

 

nedjelja, 10. studenog 2019. 20:00 ● HNK Zagreb
Premijera predstave Faustov Mefisto

Produkcija: Aplauz teatar, Festum Umag i HNK-a Zagreb
Autor: J.W.Goethe
Adaptacija i dramaturgija: Mira Muhoberac
Režija: Marko Juraga & ansambl
Igraju: Slavko Juraga, Slavko Juraga, Nikša Kušelj, Momčilo Otašević, Arija Rizvić, Lana Blaće, Marko Juraga

četvrtak, 7. studenog 2019. 20:00 ● Kazalište KNAP
Premijera predstave Gospodin Kolpert
Autor: David Gieselmann
Redatelj: Borna Armanini
Izvođači: Ivan Horvat, Antonija Stanišić Šperanda, Natalija Đorđević, Ivan Bošnjak, Borna Galinović
četvrtak, 7. studenog 2019. 20:00 ● Gradsko dramsko kazalište Gavella
Gostovanje predstave Komšiluk naglavačke

Produkcija: Kazalište Virovitica i Gradsko kazalište Zorin Dom iz Karlovca
Autorica: Nina Mitrović
Režija: Dario Harjaček
Igraju: Blanka Bart, Igor Golub, Vlasta Golub, Goran Koši, Sara Lustig, Mijo Pavelko, Antun Vrbenski, Goran Vučko, Draško Zidar, Peđa Gvozdić, Vanja Gvozdić, Nino Pavleković, Goran Glavač

srijeda, 30. listopada 2019. 20:00 ● Histrionski dom

Predstava Fine strine s Opatovine - VIII. Bobijevi dani smijeha

Izvodi: Glumačka družina Histrion
Režija: Zoran Mužić
Izvođači: Slavica Knežević, Ankica Dobrić, Andrej Dojkić, Davor Svedružić, Franjo Kuhar, Vanda Winter, Tomislav Martić, Damir Lončar, Žarko Savić, Martin Kuhar, Dinka Vuković
utorak, 29. listopada 2019. 20:00 ● Histrionski dom

Predstava Ljubaf - VIII. Bobijevi dani smijeha

Izvodi: GK Joza Ivakić, Vinkovci i Hrvatsko kazalište u Pečuhu
Režija: Goran Ribarić
Izvođači: Matea Marušić, Dorian Paulić/ Dejan Fajfer i Vladimir Andrić
ponedjeljak, 28. listopada 2019. 20:00 ● Zagrebačko kazalište mladih
Premijera plesne predstave Gore

Koreografija: Ferenc Fehéra
Izvodi: Zagrebački plesni ansambl, Sintija Kučić, Andreja Jandrić, Margareta Firinger, Gendis Putri Kartini, Ivona Grubišić i Jovana Zelenović.

ponedjeljak, 28. listopada 2019. 20:00 ● Histrionski dom

Predstava Sve o muškarcima - VIII. Bobijevi dani smijeha

Izvodi: Teatar Gavran
Režija: Mladena Gavran
Izvođači: Vedran Komerički, Tomislav Krstanović i Rade Radolović
nedjelja, 27. listopada 2019. 20:00 ● Satiričko kazalište Kerempuh
Premijera predstave Doma je najbolje

Režija: Rene Medvešek
Izvode: Anita Matić Delić, Elizabeta Kukić, Josip Brakus, Damir Poljičak, Luka Petrušić, Mia Anočić–Valentić, Mirela Videk Hranjec, Matija Šakoronja, Karlo Mlinar, Sreten Mokrović, Igor Jurinić

nedjelja, 27. listopada 2019. 20:00 ● Histrionski dom

Predstava Specijalna pošiljka - VIII. Bobijevi dani smijeha

Izvodi: JAK Mali Lošinj
Režija: Darko Tralić
Izvođači: Sandra Podravec Toić, Boris Šegota, Luciano Nikolić, Yvonne Vidulić, Matija Jurić, Đenis Ćepulo, Tamara Bogunović
subota, 26. listopada 2019. 20:00 ● Histrionski dom

Predstava Sirena i Viktorija - VIII. Bobijevi dani smijeha

Izvodi: Teatar Rugatino
Režija: Filip Grinvald
Izvođači: Gordana Gadžić, Dubravka Ostojić, Mladen Vasary
subota, 26. listopada 2019. 20:00 ● Gradsko dramsko kazalište Gavella

Predstava Malograđani - VIII. Bobijevi dani smijeha

Izvodi: Gradsko dramsko kazalište Gavella
Režija: Paolo Magelli
Izvođači: Boris Svrtan, Ksenija Pajić, Živko Anočić, Tena Nemet Brankov, Janko Rakoš, Enes Vejzović, Ivana Roščić, Barbara Nola, Ranko Zidarić, Jelena Miholjević, Bojana Gregorić Vejzović, Nenad Cvetko, Andrej Kopčok
petak, 25. listopada 2019. 19:30 ● Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
Premijera opere Madama Butterfly

Dirigent: Oleg Caetani / Josip Šego
Režija: Andrea Cigni
Izvode: Valentina Fijačko Kobić / Bianca Margean, Sofia Ameli Gojić / Helena Lucić Šego / Margareta Matišić (studijska uloga), Dina Jularić Ivančić, Angelo Fiore / Stjepan Franetović, Ljubomir Puškarić / Siniša Hapač, Ivo Gamulin / Siniša Galović, Tvrtko Stipić, Siniša Štork / Ivica Trubić, Luka Vukšić, Ozren Bilušić, Željko Grofelnik, Tamara Cipek, Neven Mrzlečki, Iva Juras

petak, 25. listopada 2019. 20:00 ● Histrionski dom

Predstava Kako ubiti suprugu ili supruga bez suvišnih zašto - VIII. Bobijevi dani smijeha

Izvodi: Kazalište KNAP
Režija: Boris Kovačević
Izvođači: Iskra Jirsak, Petar Atanasoski
četvrtak, 24. listopada 2019. 20:00 ● Histrionski dom

Predstava Ja od jutra nisam stao - VIII. Bobijevi dani smijeha

Izvodi: Gradsko satiričko kazalište Kerempuh
Režija: Nana Šojlev
Izvođači: Jerko Marčić, Marko Makovičić, Hrvoje Kečkeš, Linda Begonja, Ornela Vištica, Ozren Opačić
srijeda, 23. listopada 2019. 20:00 ● Gradsko dramsko kazalište Gavella
Predstava Addamsovi, 34. Gavelline večeri

Izvodi: Mestno gledališče ljubljansko
Redatelj: Aleksandar Popovski

nedjelja, 20. listopada 2019. 20:00 ● Zagrebačko kazalište madih
Predstava Huddersfield, 34. Gavelline večeri

Izvodi: Zagrebačko kazalište mladih
Redatelj: Rene Medvešek
Nakon predstave, u atriju kazališta, razgovor s umjetnicima moderirat će Mira Muhoberac i Tara Rosandić.

subota, 19. listopada 2019. 20:00 ● Gradsko dramsko kazalište Gavella
Predstava Sumrak bogova, 34. Gavelline večeri

Izvodi: Slovensko narodno gledališče Maribor
Redatelj: Dalibor Matanić
Nakon predstave, u atriju kazališta, razgovor s umjetnicima moderirat će Mira Muhoberac i Sven Šestak.

petak, 18. listopada 2019. 20:00 ● Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu, Dvorana LADO
Premijera autorskog projekta Tri sestre redatelja Bobe Jelčića
Režija: Bobo Jelčić
Glumci: Nina Violić, Jadranka Đokić, Iva Jerković, Marin Klišmanić, Daria Lorenci Flatz, Ugo Korani, Siniša Popović, Krešimir Mikić, Dušan Gojić, Ivan Colarić
petak, 18. listopada 2019. 20:00 ● Gradsko dramsko kazalište Gavella
Predstava Tramvaj zvan žudnja, 34. Gavelline večeri
Izvodi: Hrvatsko narodno kazalište u Varaždinu
Režija: Valentina Turcu
Nakon predstave, u atriju kazališta, razgovor s umjetnicima moderirat će Mira Muhoberac i Slavica Knežević.
četvrtak, 17. listopada 2019. 19:00 ● Dječje kazalište Dubrava
Premijera dječje predstave Kraljevna na zrnu graška
Režija: Iva Srnec
Izvode: Katarina Strahinić, Marina Stanger, Matija Major
Koristeći predložak poznate bajke Hansa Christiana Andersena Kraljevna na zrnu graška, predstava progovara o odrastanju u uvjetima zaštite, o redu kojega svugdje mora biti, redu kojega se moramo držati i redu koji znači sigurnost.
četvrtak, 17. listopada 2019. 19:30 ● Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu, Dvorana LADO
Predstava Tri sestre, 34. Gavelline večeri
Izvodi: Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
Režija: Bobo Jelčić
Glumci: Nina Violić, Jadranka Đokić, Iva Jerković, Marin Klišmanić, Daria Lorenci Flatz, Ugo Korani, Siniša Popović, Krešimir Mikić, Dušan Gojić, Ivan Colarić
Nakon predstave, u atriju kazališta, razgovor s umjetnicima moderirat će Mira Muhoberac i Slavica Knežević.
srijeda, 16. listopada 2019. 20:00 ● Gradsko dramsko kazalište Gavella
Predstava Sjećaš li se Dolly Bell, 34. Gavelline večeri
Izvodi: Kamerni teatar 55, Sarajevo
Režija: Kokan Mladenović
Nakon predstave, u atriju kazališta, razgovor s umjetnicima moderirat će Mira Muhoberac i Slavica Knežević.
utorak, 15. listopada 2019. 20:00 ● Gradsko dramsko kazalište Gavella
Predstava Ujak Vanja, 34. Gavelline večeri
Izvodi: Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd
Režija: Egon Savin
Nakon predstave, u atriju kazališta, razgovor s umjetnicima moderirat će Mira Muhoberac i Slavica Knežević.
ponedjeljak, 14. listopada 2019. 20:00 ● Gradsko dramsko kazalište Gavella
Predstava Petrijin venac, 34. Gavelline večeri

Izvodi: Atelje 212, Beograd
Redatelj: Boban Skerlić

petak, 11. listopada 2019. – srijeda, 23. listopada 2019. ● Gradsko dramsko kazalište Gavella
34. Gavelline večeri
Na repertoaru je jedanaest naslova koje je odabralo programsko vijeće u sastavu: Dražen Ferenčina, Sonja Kovačić i Enes Vejzović. Žiri 34. Gavellinih večeri čine: Gea Vlahović, Anica Tomić i Biserka Ipša.
petak, 4. listopada 2019. 20:00 ● Gradsko dramsko kazaište Gavella
Premijera predstave Malograđani Maksima Gorkog
Drama koja je odavno ušla u zlatni kanon svjetske dramaturgije, Malograđani obiluju galerijom živopisnih, kompleksnih lica "u potrazi" za mnogočime ljubavlju, vjerom, smislom. U fokusu je obitelj Vasilija Vasiljeviča Besemjonova, bogatog malograđanina.
srijeda, 2. listopada 2019. 20:00 ● Teatar &TD
Premijera predstave Ružni redateljice Tamare Damjanović
Predstava Ružni nastala je kao zajednički rad autorskog tima, koji je kao odgovor na tekst što kritički progovara o suvremenoj kapitalističkoj kulturi i nezaustavljivoj potrebi za napretkom. Predstavu ravnopravno nose četvero mladih glumaca: Josip Ledina, Lucija Barišić, Ivan Čuić, Goran Zelić.
petak, 27. rujna 2019. 19:00 ● Kazalište Dubrava
Premijera dječje predstave Sam na svijetu
Sam na svijetu predstava je koja propitkuje emociju čestu kod djece i mladih, koju se rijetko tematizira. Samoća nije isključivo negativan fenomen, jer se u njezinoj mirnoći mogu inspirirati mnoga kreativna djela.
četvrtak, 26. rujna 2019. 20:00 ● Mala dvorana Lisinski
Premijera predstave Sve o muškarcima
Muški svijet u ovoj se priči razotkriva s puno humora i neočekivanih sukoba, dok svaki od glumaca igra po nekoliko različitih uloga. Radnja je smještena u današnji Zagreb, a pred nama prolaze prepoznatljivi suvremeni likovi s kojima se svaki gledatelj može lako poistovjetiti.
srijeda, 25. rujna 2019. – utorak, 1. listopada 2019. ● Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
17. Festival svjetskog kazališta
Na ovogodišnjem izdanju Festivala svjetskog kazališta publiku očekuju izvedbe predstava Lomeći valove Larsa von Triera, potom Neprijatelj naroda istaknutoga njemačkog redatelja Thomasa Ostermeiera, projekt Nachlass kazališne trupe Rimini Protokoll u režiji Stefana Kaegija, te izvedba drame Neprijatelj naroda Henrika Ibsena koju Thomas Ostermeier čita iz perspektive suvremenosti.
petak, 20. rujna 2019. 19:00 ● Zagrebačko kazalište lutaka
Premijera predstave Medo Đuro kod zubara
Medo Đuro kod zubara namijenjen je najmlađoj publici, od druge do šeste godine, i prva je u nizu edukativnih predstava kojima je cilj olakšati djeci usvajanje zdravih životnih navika i pripomoći im u izgradnji dobrih odnosa s vršnjacima. Autorica teksta je Ana Tonković Dolenčić, redateljica Petra Mrduljaš, kreatorica lutaka Neda Vuković.
četvrtak, 19. rujna 2019. 19:00 ● Centar za kulturu Trešnjevka
Premijera predstave Smjehuljica i Mrgud
Ova predstava na scenu dovodi dva oprečna karaktera: veselu i vječno nasmijanu Smjehuljicu i uvijek namrgođenog i nezadovoljnog Mrguda.
utorak, 17. rujna 2019. 19:30 ● Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
Sanktpeterburško kazalište Masterskaja izvodi komediju Tartuffe u HNK-u Zagreb, u sklopu 13. Festivala Sanktpeterburške kazališne sezone   
Tartuffe je estet, pjesnik, glazbenik. On je toliko šarmantan da ga nitko uopće ni ne želi sumnjičiti za laž i podlost. Međutim, on je istančano, profinjeno utjelovljenje zla, Tartuffe opčinjava, podčinjava i pobjeđuje, bezbrižno uklanjajući prepreke s puta.
nedjelja, 15. rujna 2019. 19:30 ● Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
Sanktpeterburško kazalište N. P. Akimov izvodi komediju Ludi novac u HNK-u Zagreb, u sklopu 13. Festivala Sanktpeterburške kazališne sezone 
Ljepotica Lidija Čeboksarova, koja je navikla živjeti na visokoj nozi, ima mnogo obožavatelja, ali nitko nije spreman zaprositi izbirljivu djevojku u lovu na bogatog muža, sve dok se skromni provincijalac Vasiljkov ne pojavi na horizontu.
subota, 14. rujna 2019. 19:30 ● Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
Kazalište Prijut komedianta izvodi baletnu predstavu Solaris u HNK-u Zagreb, u sklopu 13. Festivala Sanktpeterburške kazališne sezone  
Solaris je nastavak razmišljanja, započetih u fantastičnom romanu Stanisława Lema. Koja sila prethodi čovjeku i određuje njegovo postojanje? Radnja se odvija na stanici Zemlja i u svemirskome prostoru.
petak, 13. rujna 2019. 19:30 ● Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
Kazalište Baltički dom izvodi predstavu Taras u HNK-u Zagreb, u sklopu 13. Festivala Sanktpeterburške kazališne sezone 
Predstavu Taras, prema motivima djela Nikolaja Gogolja, režirao je Sergej Potapov, redateljska zvijezda u nastanku, a biti će izvedena u sklopu Festivala Sanktpeterburške kazališne sezone.
četvrtak, 12. rujna 2019. – utorak, 17. rujna 2019. ● Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
13. Međunarodni festival Sanktpeterburške kazališne sezone
Publici će biti predstavljene četiri predstave vodećih kazališnih redatelja iz Sankt - Peterburga, Sjeverne prijestolnice Ruske federacije te izložba mladog ruskog umjetnika, fotografa, Pavla Frančišina.
srijeda, 11. rujna 2019. 20:00 ● Zagrebačko kazalište mladih
Gostovanje kineske predstave Ratnički ples u ZKM-u
Predstava Ratnički ples u izvođenju skupine Zhao Liang ART, i u sklopu Hrvatsko-kineske godine kulture i turizma, prikazuje kineske borilačke vještine kroz medij suvremenog plesa s ciljem predstavljanja, razvijanja, inoviranja i promoviranja jedinstvenog istočnjačkog identiteta.
subota, 7. rujna 2019. 20:00 ● Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu

Opera Ljubav i zloba ispred HNK u Zagrebu

Svečana izvedba prve hrvatske opere Ljubav i zloba Vatroslava Lisinskog održat će se ispred zgrade Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu, povodom 200. godišnjice rođenja skladatelja Vatroslava Lisinskog.
subota, 31. kolovoza 2019. 20:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
petak, 30. kolovoza 2019. 20:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
četvrtak, 29. kolovoza 2019. 20:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
srijeda, 28. kolovoza 2019. 20:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
utorak, 27. kolovoza 2019. 20:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
subota, 24. kolovoza 2019. 20:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
petak, 23. kolovoza 2019. 20:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
srijeda, 21. kolovoza 2019. 20:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
utorak, 20. kolovoza 2019. 20:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
subota, 17. kolovoza 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
petak, 16. kolovoza 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
četvrtak, 15. kolovoza 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
srijeda, 14. kolovoza 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
utorak, 13. kolovoza 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
subota, 10. kolovoza 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
petak, 9. kolovoza 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
četvrtak, 8. kolovoza 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
srijeda, 7. kolovoza 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
utorak, 6. kolovoza 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
utorak, 6. kolovoza 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
subota, 3. kolovoza 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
petak, 2. kolovoza 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
četvrtak, 1. kolovoza 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
srijeda, 31. srpnja 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
utorak, 30. srpnja 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
četvrtak, 25. srpnja 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
srijeda, 24. srpnja 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
utorak, 23. srpnja 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
ponedjeljak, 22. srpnja 2019. 21:00 ● Muzej za umjetnost i obrt
10. Ljetne noći Teatra Exit: Cabaret - Koncert za žlice i gitaru

Mentori: Rade Šerbedžija i Lenka Udovički
Igraju: Nikola Nedić i Mario Jovev

subota, 20. srpnja 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
subota, 20. srpnja 2019. 21:00 ● Muzej za umjetnost i obrt
10. Ljetne noći Teatra Exit: Izložak br. 49

Režija i izvođenje: Damir Poljičak i Fabijan Pavao Medvešek

petak, 19. srpnja 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
petak, 19. srpnja 2019. 21:00 ● Muzej za umjetnost i obrt
10. Ljetne noći Teatra Exit: Sutra ni(je) novi dan!

Režija: Ivica Boban
Igraju: Iskra Jirsak, Mirela Videk, Zoran Pribičević

četvrtak, 18. srpnja 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
četvrtak, 18. srpnja 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
srijeda, 17. srpnja 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
srijeda, 17. srpnja 2019. 21:00 ● Muzej za umjetnost i obrt
10. Ljetne noći Teatra Exit: Nora - trenutak pobune

Režija: Frana Marija Vranković
Igraju: Zijad Gračić, Jelena Hadži-Manev, Mladen Kovačić

utorak, 16. srpnja 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
utorak, 16. srpnja 2019. 21:00 ● Muzej za umjetnost i obrt
10. Ljetne noći Teatra Exit: Nevjerojatan događaj

Režija: Ivica Boban
Igraju: Filip Detelić, Anja Matković, Tara Rosandić, Erna Rudnički

ponedjeljak, 15. srpnja 2019. 21:00 ● Muzej za umjetnost i obrt
10. Ljetne noći Teatra Exit: Kako misliš mene nema?!

Režija: Ivica Boban
Igraju: Filip Juričić, Amar Bukvić

subota, 13. srpnja 2019. 21:00 ● Ljetna pozornica Opatovina
34. Zagrebačko histrionsko ljeto: Premijera predstave Fine strine s Opatovine
Autor predstave Fine strine s Opatovine je Nino Škrabe, a redatelj Zoran Mužić.
subota, 13. srpnja 2019. 21:00 ● Muzej za umjetnost i obrt
10. Ljetne noći Teatra Exit: Izložak br. 49

Režija i izvođenje: Damir Poljičak i Fabijan Pavao Medvešek

petak, 12. srpnja 2019. 21:00 ● Muzej za umjetnost i obrt
10. Ljetne noći Teatra Exit: Međuigre 0-24

Režija: Zijah A. Sokolović
Igra: Zijah A. Sokolović

utorak, 9. srpnja 2019. 21:00 ● Trg kralja Tomislava, Zagreb

Zagrebačko gradsko kazalište komedija: Čarobni Brodway - ZGKUL

Program: The Little Mermaid, West Side Story, Chess, Beauty & the Beast, Monty Phyton's Spamalot, Cabaret, Les Miserables, Jekyll & Hyde, Jesus Christ Superstar, Aida, Hair i dr.
Dirigent: Krešimir Batinić
Solisti: Mila Elegović, Renata Sabljak, Vanda Winter, Vlatka Burić Dujmović, Đani Stipaničev, Ervin Baučić i Dražen Bratulić

 

nedjelja, 7. srpnja 2019. 21:00 ● Trg kralja Tomislava, Zagreb

Balet HNK u Zagrebu: Apoksiomen - ZGKUL

Koreograf i redatelj: Claudio Bernardo
Skladateljica: Tamara Obrovac

 

srijeda, 3. srpnja 2019. 21:00 ● Trg kralja Tomislava, Zagreb

Opera HNK u Zagrebu: Jučer, danas, sutra - ZGKUL

Program: G. Rossini, G. Verdi, P. I. Čajkovski, J. Gotovac, G. Verdi, W. A. Mozart, G. Puccini, G. Donizetti
Dirigent: Marcello Mottadelli
Solisti: Ljubomir Puškarić, Tomislav Mužek, Tamara Felbinger, Stjepan Franetović, Sofia Ameli Gojić, Ivana Lazar, Valentina Fijačko Kobić, Siniša Štork, Diana Hilje, Ivo Gamulin

 

petak, 28. lipnja 2019. – nedjelja, 7. srpnja 2019. ● Krležini kazališni gvozd, Zagreb
8. Festival Miroslav Krleža
Festival se otvara premijerom Krležine najpoznatije drame Gospoda Glembajevi u režiji Branka Brezovca, u produkciji Eurokaza, Teatra poezije i Festivala Miroslav Krleža.
ponedjeljak, 17. lipnja 2019. – nedjelja, 30. lipnja 2019. ● Teatar Tirena
Jubilarni 15. Kazališni kamp Teatra Tirena
Osim 13 radionica, održat će se i Improliga, natjecanje u improvizacijama i bit će izvedena predstava Ofelijino kazališne sjena, dramskog studija Tirena. Održat će se i uvodni susret za Erasmus+ projekt Future Telling: the Next Generation u kojem Teatar Tirena sudjeluje zajedno s još pet organizacija iz Belgije, Finske, Njemačke, Izraela i Slovenije. 
utorak, 11. lipnja 2019. 20,15 ● Kina Cinestar
Spektakli u Cinestaru
Romeo i Julija
Uživo iz Royal Opera House
Redatelj: Kenneth MacMillan
petak, 7. lipnja 2019. ● HNK

Večer Angelina Preljocaja
Annonciation - La stravaganza

Baletna premijera
Koreograf: Angelin Preljocaj

petak, 7. lipnja 2019. 19:30 ● HNK Zagreb
Balet La Stravaganza, kor. Angelin Preljocaj
U prvom dijelu autor se bavi temom nagovještenja, ključnim trenutkom utkanim u temelje kršćanstva, tražeći što ono osvješćuje u nama. Dok se u drugom dijelu koreografije (La Stravaganza) bavi temom imigracije gdje prošlost upada u budućnost, kao da je vrijeme petlja, vječnost.
subota, 1. lipnja 2019. – utorak, 18. lipnja 2019. ● Satiričko kazalište Kerempuh
43. Dani satire Fadila Hadžića
Dani satire Fadila Hadžića nastavljaju hrabriti i njegovati satiru i komediju, a uz promišljeni izbor cijenjene dramaturginje Željke Turčinović, ovogodišnje izbornice festivala, 13 će se atraktivnih, društveno i umjetnički relevantnih predstava – od manjih nezavisnih produkcija do predstava institucionalnih kazališta iz Hrvatske, Slovenije, Srbije i Bosne i Hercegovine.
petak, 31. svibnja 2019. 20:00 ● Kazalište KNAP
Premijera plesne predstave Moja mama kuha bolje od tvoje, red. Marija Matković
Moja mama kuha bolje od tvoje hip hop skupine NoStress Crew pod redateljskom palicom mlade Marije Matković. Biti će to posljednja premijera ove sezone u Knapu i odličan uvod u dvanaeste po redu Dane kulture na Peščenici koji traju od 1.-8. lipnja 2019.
utorak, 28. svibnja 2019. 21:00 ● Teatra &TD
Premijera predstave Hamlet za svakoga autora Sebastiana Seidela, u režiji Lovre Krsnika
Hrvatskoj premijeri koja je ujedno i 20. jubilarna svjetska premijera teksta Hamlet for you, prisustvovat će i autor Sebastian Seidel. Hamlet za svakoga predstava je koja kroz različite izvedbene iskaze ispituje komercijalno prihvatljive kazališne formate, problematizirajući kontekst kazališta u okruženju sveprisutne i galopirajuće estradizacije kulture danas.
utorak, 21. svibnja 2019. – nedjelja, 26. svibnja 2019. ● AKC Medika - Attack, Pierottijeva 11
Festival alternativnog kazališnog izričaja - FAKI 22.
22. Festival Alternativnog Kazališnog Izričaja, u 2019. godini posvećen temi društvene i ekonomske nejednakosti, njenim uzrocima i posljedicama.
nedjelja, 19. svibnja 2019. 17,00 ● Kina Cineplexx
Balet u Cineplexxu
Carmen suite/ Petruška
Snimka iz Teatra Boljšoj
Koreograf: Alberto Alonso
subota, 18. svibnja 2019. 20:00 ● Vatroslav Lisinski
Gostovanje Baleta HNK Split 
Derviš i smrt
Glazba: Goran Bojčevski; libreto: Saša Dimoski 
Koreograf: Igor Kirov
Izvode: Tomislav Petranović, Ajla Kadrić i Baletni ansambl HNK Split,
četvrtak, 16. svibnja 2019. 20,15 ● Kina Cinestar
Spektakli u Cinestaru
U zlatnom satu
Uživo iz Royal Opera House
Redatelj: Christopher Wheeldon
utorak, 14. svibnja 2019. 20:00 ● Vatroslav Lisinski
Žuta minuta, mjuzikl
Autori priče: Igor Barberić i Igor Weidlich
Režirali i izvode: Igor Barberić i Hana Hegedušić
Glazba i tekstovi: Tonči, Vjekoslava, Hana i Ivan Huljić
Produkcija: B GLAD Produkcija i Tonika
subota, 11. svibnja 2019. 18,00 ● Kina Cineplexx
Opera u Cineplexxu
Dialogues des Carmélites
Snimka uživo iz The Metropolitan Opera, NY
Redatelj: Yannick Nézet-Séguin
petak, 10. svibnja 2019. 20,00 ● Gavella

Filip Šovagović
Cigla

Dramska premijera
Redatelj: Krešimir Dolenčić
subota, 4. svibnja 2019. 19,30 ● GK Komedija
M. Norman – T. Stoppard – L. Hall – P. Cunneen
Zaljubljeni Shakespeare
Dramska premijera
Redatelj: Stanislav Slovak
utorak, 30. travnja 2019. 19,45 ● Kina Cinestar
Spektakli u Cinestaru
Faust
Uživo iz Royal Opera House
Redatelj: David McVicar
petak, 12. travnja 2019. 19,30 ● HNK

Gioachino Rossini
Žena s jezera

Operna premijera
Redatelj: Max Emanuel Cenčić
nedjelja, 7. travnja 2019. 17,00 ● Kina Cineplexx
Balet u Cineplexxu
Zlatno doba
Snimka iz Teatra Boljšoj
Koreograf: Jurij Grigorovič
utorak, 2. travnja 2019. 19,15 ● Kina Cinestar
Spektakli u Cinestaru
Moć sudbine
Uživo iz Royal Opera House
Redatelj: Christof Foy
subota, 30. ožujka 2019. 17,00 ● Kina Cineplexx
Opera u Cineplexxu
Die Walkűre
Snimka uživo iz The Metropolitan Opera, NY
Redatelj: Philippe Jordan
petak, 29. ožujka 2019. 20,00 ● Satiričko kazalište Kerempuh
Una Vizek
Ja od jutra nisam stao
Dramska premijera
Redateljica: Nana Šojlev
nedjelja, 24. ožujka 2019. 17,00 ● HNK
Pierre Choderlos de Laclos – Giorgio Madia
Opasne veze
Baletna premijera
Redatelj: Giorgio Madia
subota, 23. ožujka 2019. 19,30 ● Kazalište Komedija
T.Rice - A.L. Weber
Jesus Christ Superstar
Premijera
petak, 22. ožujka 2019. 20,00 ● Zagrebačko kazalište mladih
Po motivima Hannah Arendt
Eichmann u Jeruzalemu
Dramska premijera
Redatelj: Jernej Lorenci
petak, 22. ožujka 2019. 19,00 ● Gradsko kazalište Trešnja
James Krüss
Timm Thaler ili prodani smijeh

 

Dramska premijera
Redatelj: Rene Medvešek

subota, 16. ožujka 2019. 20,00 ● Kazalište Gavella
Dino Pešut
Stela poplava
Dramska premijera
Redateljica: Selma Spahić
nedjelja, 10. ožujka 2019. 17,00 ● Kina Cineplexx
Balet u Cineplexxu - snimka
Trnoružica

Snimka iz Teatra Boljšoj
Koreograf: Jurij Grigorovič

subota, 9. ožujka 2019. 20,00 ● KUC Travno, Scena Travno, Božidara Magovca 17
Platon/Umjetnička organizacija SKOP
Smrt Sokratova
Premijera
petak, 8. ožujka 2019. 19,00 ● Kazalište Mala scena
Marina Pejnović, Paško Vukasović, Matija Šakoronja
Huligan
Dramska premijera
Redatelji: Marina Pejnović, Paško Vukasović, Matija Šakoronja
srijeda, 6. ožujka 2019. 20,00 ● Teatar Exit
Ivica Boban
Nevjerojatan događaj
Dramska premijera
Redateljica: Ivica Boban
petak, 1. ožujka 2019. 20,00 – subota, 2. ožujka 2019. ● Velika dvorana Teatra ITD, Savska 25
Ana Kreitmeyer
Sve četiri za jedno. Na rubu dodira i kaosa
Plesna premijera
Redateljica: Ana Kreitmeyer
petak, 22. veljače 2019. 19,30 ● HNK

Giuseppe Verdi
Trubadur

Operna premijera
Redatelj: Arnaud Bernard
petak, 22. veljače 2019. 18,00 ● Zagrebačko kazalište mladih

Ödöna von Horvatha
Mladež bez boga

Dramska premijera
Redatelj: Borut Šeparović
srijeda, 20. veljače 2019. 20,00 ● ZKM
Ödön von Horvath
Mladež bez boga
Dramska premijera
Redatelj: Borut Šeparović
nedjelja, 17. veljače 2019. 20,00 ● Satiričko kazalište Kerempuh

Ivan Leo Lemo
Cabaret ''Preko veze''

Premijera
Koprodukcija Satiričkog kazališta Kerempuh & Kazališta Moruzgva
Redatelj: Ivan Leo Lemo

četvrtak, 14. veljače 2019. ● KUC Travno

Umjetnička organizacija SKOP - Platon
Smrt Sokratova

Pretpremijera
Redatelj: Nenad Glavan

četvrtak, 14. veljače 2019. ● Luda kuća
Igor Weidlich
Who the f*uck is Biba?
Dramska premijera
Redatelj: Doris Kovačević
srijeda, 13. veljače 2019. ● Teatar Exit

Autorski projekt Nikole Nedića i Marija Joveva
Cabaret: koncert za žlice i gitaru

Premijera
Koprodukcija Teatra Exit i Kazališta Ulysses

subota, 9. veljače 2019. 19,30 ● GK Komedija
Mate Matišić
Legenda o svetom Muhli
Dramska premijera
Redatelj: Zoran Mužić
ponedjeljak, 4. veljače 2019. 20,00 ● Centar za kulturu Trešnjevka

Frana Marija Vranković
Ivana u svijetu bajki

Dramska premijera
Redateljica: Frana Marija Vranković

petak, 1. veljače 2019. 20,00 ● HNK
Pascal Rambert
Glumica
Dramska premijera
Redatelj: Pascal Rambert
nedjelja, 27. siječnja 2019. 20,00 ● SK Kerempuh
H. Shields, J. Sayer, H.Lewis
Raspad sistema/ The Play That Goes Wrong
Dramska premijera
Redatelj: Borko Perić
subota, 26. siječnja 2019. 20,00 ● GD Histrion
David Mamet
Uspjeh preko noći
Dramska premijera
Redateljica: Saša Broz
subota, 26. siječnja 2019. 11,00 ● Histrionski dom
Tarzan
Redateljica: Petra Radin
četvrtak, 24. siječnja 2019. 19,00 ● Kazalište Mala scena
Buga Marija Šimić
Leptirove pjesme
Dramska premijera
Redateljica: Buga Marija Šimić
utorak, 22. siječnja 2019. 20,00 ● GDK Gavella
Tennessee Williams
Staklena menažerija
Gostovanje GK Joza Ivakić iz Vinkovaca
Redatelj: Dražen Ferenčina
nedjelja, 20. siječnja 2019. 20,00 ● KD Vatroslav Lisinski - Mala dvorana
Aleksandar Galin
Sirena i Viktorija
Redatelj: Filip Grinvald
petak, 18. siječnja 2019. 20,00 ● ZKM
Euripid
Bakhe
Dramska premijera
Redateljica: Lenka Udovički
ponedjeljak, 14. siječnja 2019. 19,30 – petak, 18. siječnja 2019. ● Kazalište Komedija
J.R.Brown
Prošlih 5 godina
Gostovanje HNK iz Varaždina
Redateljica: Lea Anastazija Fleger