DOGAĐAJI U ZAGREBU NAREDNIH 7 DANA

 

nedjelja, 20. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Pet žena oko Utamara Utamaro o meguru no onna, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
21:00 Sestre iz Giona Gion no shimai, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
nedjelja, 20. siječnja 2019. ● Kino Metropolis

16:00 O mišu i satovima - Profesor Baltazar
17:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:45 Južni vjetar, r. Miloš Avramović

nedjelja, 20. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

16:30 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:00 Katalonski pjesnici; Vampir Cuadecuc Filmske mutacije
21:30 Priča o mojoj smrti Història de la meva mort, r. Albert Serra Filmske mutacije

nedjelja, 20. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
19:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
21:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski

nedjelja, 20. siječnja 2019. 20,00 ● KD Vatroslav Lisinski - Mala dvorana
Aleksandar Galin
Sirena i Viktorija
Redatelj: Filip Grinvald
ponedjeljak, 21. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Glazbenici iz Giona Gion bayashi, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
21:00 Princeza Yang Kwei-Fei Yôkihi, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
ponedjeljak, 21. siječnja 2019. – petak, 15. veljače 2019. ● Izložbeni salon Izidor Kršnjavi
Poljski plakat - Tijelo
Radi se o kolekciji poljskog plakata na temu tijela iz zbirke Dydo Poster Collection smještene u Krakowu, koji su uvršteni u novu knjigu Mirka Ilića i Stevena Hellera 'Head to Toe: The Nude in Graphic Design'.
ponedjeljak, 21. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Pomognite Španjolskoj + Večera + Zatvorske slike Filmske mutacije
19:00 Oluja + Viteška čast Honor de Cavelleria, r. Albert Serra Filmske mutacije
21:00 Izmještanje + Umbracle, r. Pere Portabella Filmske mutacije

ponedjeljak, 21. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
19:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:45 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda

ponedjeljak, 21. siječnja 2019. 19,00 ● Dvorana Polanec, ZKM
Teatrološka tribina ''Čitanje kazališta''
Ödön von Horváth: Mladež bez boga

 

Autor i voditelj: Srđan Sandić
Gosti: dr.sc. Boris Jukić, dr.sc. Milka Car, dr.sc. Tomislav Brlek

ponedjeljak, 21. siječnja 2019. 20,00 ● KD Vatroslav Lisinski - Velika dvorana

Mladi u Lisinskom & HDGU; 52. tribina ''Darko Lukić''

Valentina Črnjak, violončelo, Josipa Bartovčak, klavir

Ludwig van Beethoven: Dvanaest varijacija na temu 'Ein Mädchen oder Weibchen', op.66
David Popper: Im Walde, Op.50 
Gioachino Rossini: 'Une Larme' - Tema i varijacije za violončelo i klavir  

utorak, 22. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Marija kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke

utorak, 22. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Žena o kojoj se priča Uwasa no onna, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
21:00 Elegija iz Osake Naniwa ereji, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
utorak, 22. siječnja 2019. – petak, 8. veljače 2019. ● Fotoklub Zagreb, Ilica 29
Biennale hrvatske mlade fotografije: Refleksije
Teme koje autori propitkuju su refleksije kulture, politike, medija, trendova i raznih ideologija na društvo, zatim refleksiju istog tog društva na pojedinca kulminirajući s autorefleksijom kao internalizacijom pojma refleksije.
utorak, 22. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
19:00 Cuba libre + Smrt Luja XIV. La mort de Louis XIV, r. Albert Serra Filmske mutacije
21:30 Roi soleil, r. Albert Serra Filmske mutacije

utorak, 22. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
19:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
21:00 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher

utorak, 22. siječnja 2019. 20,00 ● GDK Gavella
Tennessee Williams
Staklena menažerija
Gostovanje GK Joza Ivakić iz Vinkovaca
Redatelj: Dražen Ferenčina
srijeda, 23. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

17:00 EUROPANORAMA 2019 – najnoviji europski i nordijski kratki i dokumentarni filmovi

srijeda, 23. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 S istoka D’est, r. Chantal Akerman
21:00 Alois Nebel, r. Tomáš Lunák
srijeda, 23. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Varšavski most Pont de Varsòvia, r. Pere Portabella Filmske mutacije
19:00 Gospodin je činio čuda u meni El Senyor ha fet en mi Meravelles, r. Albert Serra Filmske mutacije 
21:00 O Panama + L. Cohen Filmske mutacije

srijeda, 23. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

19:15 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
21:00 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi

srijeda, 23. siječnja 2019. ● Društvo hrvatskih književnika
Predstavljanje Velikog kuharskog kanconijera Veljka Barbieria
U predstavljanju sudjeluju Drago Glamuzina, urednik, dr.sc. Jelena Ivanišević i autor.
srijeda, 23. siječnja 2019. ● Dvorana Hrvatskog društva skladatelja
Predstavljanje knjige Isusov poeta Nenada Mirka Novakovića
Moderator tribine je Slavko Nedić, urednik glazbenog programa Hrvatskog katoličkog radija, Nenadov kolega iz studentskih dana.
četvrtak, 24. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

17:00 EUROPANORAMA 2019 – najnoviji europski i nordijski kratki i dokumentarni filmovi

četvrtak, 24. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Pomognite Španjolskoj Aidez l’Espagne, r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda
21:00 Oluja La tempesta r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda

četvrtak, 24. siječnja 2019. – nedjelja, 17. veljače 2019. ● Galerija Bačva, Dom HDLU
U planinama
Izložba u galeriji Bačva sljedeća je etapa projekta 'U planinama', koji uz konferenciju i grupni, rezidencijski boravak na Velebitu, a zatim i rezidencijalni boravak u švicarskim i austrijskim Alpama završava dvjema izložbama u Galeriji Shed im Eisenwerk te u Galeriji Bačva Doma HDLU.
četvrtak, 24. siječnja 2019. – nedjelja, 17. veljače 2019. ● Galerija Prsten
YICCA 2018 - Međunarodni natječaj suvremene umjetnosti
Izlažu: Alena Grom (Ukraina), Alejandro Urrutia (Danska), Ana María Chamucero (Kolumbija), Ana Vivoda (Hrvatska), Annette Goodfriend (United States of America), Beatriz Millón (Meksiko), Eunmi Kim (Ujedinjeno Kraljevstvo), Ignacio Unrrein (Argentina), Ikuru Kuwajima (Rusija), Ivan Midžić (Hrvatska), Lok Heng Stacey Chan (Hong Kong), Luca Di Bartolo (Italija) i dr.
četvrtak, 24. siječnja 2019. – nedjelja, 17. veljače 2019. ● Galerija PM
Marcel Bačić - Crtovlja
Marcel Bačić će se u Galeriji PM predstaviti ciklusom crteža na arhivskom notnom papiru pod nazivom Crtovlja, kontinuirano stvaranih od 2013. godine do danas.
četvrtak, 24. siječnja 2019. – nedjelja, 17. veljače 2019. ● Muzej Mimara

Damir Hoyka - POP ZOO

Damir Hoyka koristio je fotoaparat, digitalnu obradu fotografije i tisak kako bi na promatrače ostavio što snažniji dojam. U fokusu su mu bili stanovnici Zoološkog vrta grada Zagreba, predstavnici vrsta koje su ugrožene u prirodi. Tu su neke od posjetiteljima omiljenih životinja poput crvene pande i čupavorepog lemura, ali i neke slabije poznate vrste kao što su kineska tropruga kornjača i balijski čvorak.
četvrtak, 24. siječnja 2019. – subota, 16. veljače 2019. ● Galerija Vladimir Bužančić
Jaka Babnik/ Masaki Hirano/ Bojan Radovič - Memorija. Otisci uništenja i pobuna života
Radovi trojice umjetnika referiraju se na neizbrisive tragove koje je ljudska vrsta ostavila u svom okolišu. Oni svjedoče o ljudskoj krhkosti i sitničavosti u odnosu na veličanstvenost prirode kao i našoj sljepoći i ovisnosti o dominaciji nad planetom. No stabla su tajanstvena bića i o njima čovječanstvo zna vrlo malo, unatoč golemom znanstvenom i tehnološkom napretku.
četvrtak, 24. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:35 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
20:45 Suspiria, r. Luca Guadagnino

četvrtak, 24. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
19:00 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
21:15 Južni vjetar, r. Miloš Avramović
četvrtak, 24. siječnja 2019. – petak, 8. veljače 2019. ● Galerija Modulor

Sonja Šarunić, Maja Tončić - Pohvala ruci

Osim druženja i razvijanja novih kreativnih ideja posjetitelji će moći vidjeti nastale rezultate keramičke radionice čije su polaznice i Sonja Šarunić i Maja Tončić.

 

četvrtak, 24. siječnja 2019. ● Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu
 Predstavljanje knjige Album hrvatske ćirilice, dr.sc. Ivana Kosića
Knjigu koju je objavila Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu predstavit će recenzenti akademik Josip Bratulić, dr. sc. Marinka Šimić i autor dr. sc. Ivan Kosić.
četvrtak, 24. siječnja 2019. 18,00 ● Knjižnica HAZU
Predstavljanje knjige Hrvatski muzej arhitekture
Uvodnu riječ će održati akademik Velimir Neidhardt, predsjednik HAZU, a o knjizi će govoriti akademik Mladen Obad Šćitaroci, tajnik VII. razreda; akademik Andrija Mutnjaković, voditelj Muzeja i glavni i odgovorni urednik; te doc. dr. sc. Borka Bobovec, upraviteljica Muzeja.
četvrtak, 24. siječnja 2019. 19,00 ● Kazalište Mala scena
Buga Marija Šimić
Leptirove pjesme
Dramska premijera
Redateljica: Buga Marija Šimić
četvrtak, 24. siječnja 2019. 19,30 ● KD Vatroslav Lisinski - Velika dvorana
Kanconijer: Misa
Zbor i Simfonijski orkestar HRT-a; Tomislav Fačini, dirigent; Ivana Lazar, sopran; Yu Shao, tenor; Leon Košavić, bariton

Josip Vrhovski: Hrvatska misa u h-molu, za zbor, orgulje i orkestar
Charles Gounod: Messe solennelle en l'honneur de Sainte-Cécile, za soliste, zbor, orkestar i orgulje
petak, 25. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

17:00 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher

petak, 25. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Miró kovač Miró la forja, r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda
21:00 Izmještanje Mudanza, r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda

subota, 26. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

11:00 Asterix: Tajna čarobnog napitka, r. Alexandre Astier, Louis Clichy
20:00 Marija kraljica Škotske Mary Queen of Scots, r. Josie Rourke

subota, 26. siječnja 2019. ● Kinoklub
20:00 Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom, r. Evgeny Afineevsky
subota, 26. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Miró tapiserija Miró tapìs, r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda
21:00 Akcija Santos Acció Santos, r. Pere Portabella Filmske mutacije: XII. Festival nevidljivog filma - Geste Undergrounda

subota, 26. siječnja 2019. 20,00 ● GD Histrion
David Mamet
Uspjeh preko noći
Dramska premijera
Redateljica: Saša Broz
nedjelja, 27. siječnja 2019. 20,00 ● SK Kerempuh
H. Shields, J. Sayer, H.Lewis
Raspad sistema/ The Play That Goes Wrong
Dramska premijera
Redatelj: Borko Perić