DOGAĐAJI U ZAGREBU NAREDNIH 7 DANA

 

nedjelja, 19. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Hanussen, 1988., r. István Szabo
nedjelja, 19. svibnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
18:00 Halla ide u rat (Kona fer í stríð), r. Benedikt Erlingsson
20:15 Moonlight, r. Barry Jenkins
nedjelja, 19. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
17:00 Moj dida je pao s Marsa, r. Marina Andree Škop, Dražen Žarković
19:00 Krivnja (Den skyldige), r. Gustav Möller
20:45 Tranzit, r. Christian Petzold
nedjelja, 19. svibnja 2019. 17,00 ● Kina Cineplexx
Balet u Cineplexxu
Carmen suite/ Petruška
Snimka iz Teatra Boljšoj
Koreograf: Alberto Alonso
ponedjeljak, 20. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Slatka Emma, draga Böbe, 1992. r.  István Szabo
21:00 Ulica vatrogasaca br. 25, 1973., r. István Szabo
ponedjeljak, 20. svibnja 2019. – subota, 25. svibnja 2019. ● Muzej za umjetnost i obrt
Zagreb Book Festival, 2019
Zagreb Book Festival međunarodni je književni festival koji se održava na godišnjoj razini u šest najljepših dana svibnja u središtu Zagreba. Osnovan je u uvjerenju da su književnosti i umjetnost temelj svakog kvalitetnog društva te ideji susreta i zbližavanja pisaca, umjetnika, kulturnjaka i njihove publike.
ponedjeljak, 20. svibnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
20:00 Mladost (La giovinezza), r. Paolo Sorrentino
ponedjeljak, 20. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
21:15 Na putu (Continuer), r. Joachim Lafosse
ponedjeljak, 20. svibnja 2019. ● Kino Europa - Perdvorje
18:00 Kino: mnogo mraka i malo oštrog svijetla - Izložba fotografija Vladimire Spindler
utorak, 21. svibnja 2019. – nedjelja, 26. svibnja 2019. ● AKC Medika - Attack, Pierottijeva 11
Festival alternativnog kazališnog izričaja - FAKI 22.
22. Festival Alternativnog Kazališnog Izričaja, u 2019. godini posvećen temi društvene i ekonomske nejednakosti, njenim uzrocima i posljedicama.
utorak, 21. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Dunjin cvijet (El sol del membrillo), 1992., r. Víctor Erice
21:15 Ljudi nedjeljom (Menschen am Sonntag), 1929., r. Robert Siodmak, Curt Siodmak, Edgar G. Ulmer, Fred Zinnemann
utorak, 21. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Aquarius, r. Kleber Mendonça Filho
utorak, 21. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
18:00 Leptiri, r. Tolga Karaçelik
20:15 Svi znaju sve (Todos lo saben), r. Asghar Farhadi
srijeda, 22. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Nanook sa sjevera, 1922., r. Robert J. Flaherty
21:00 Turksib, 1929., r. Viktor Turin
srijeda, 22. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Klaun, r. Selton Mello
srijeda, 22. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller

20:00 Promocija romana Damira Karakaša Proslava

četvrtak, 23. svibnja 2019. ● Kino Tuškanac
20:00 2001: Odiseja u svemiru, 1968., r. Stanley Kubrick
četvrtak, 23. svibnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Među pčelama, r. Ian Sbf
četvrtak, 23. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller

21:15 Na putu (Continuer), r. Joachim Lafosse

četvrtak, 23. svibnja 2019. 14:00 ● Muzej za umjetnost i obrt
Predstavljanje knjige Anite Peti-Stantić Čitanjem do (spo)razumijevanja, Ljevak
Na predstavljanju će sudjelovati Mirela Barbaroša-Šikić, Gordana Kerestes, Jasminka Strejček i autorica, a moderira Marijana Česi.
četvrtak, 23. svibnja 2019. 19,30 ● KD Vatroslav Lisinski - Velika dvorana
Majstorski ciklus: Priča žene

Ivan Josip Skender, dirigent; Marija Kuhar Šoša, sopran

Marko Ruždjak: Andantino
Hans Abrahamsen: let me tell you..., ciklus pjesama za sopran i orkestar
Nikolaj Rimski-Korsakov: Šeherezada, simfonijska suita, op. 35

petak, 24. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
21:15 Teret (The Load), r. Ognjen Glavonić
subota, 25. svibnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Muller
21:15 Sve što dolazi (L'avenir), r. Mia Hansen-Løve
nedjelja, 26. svibnja 2019. 20,00 ● Studio Zvonimir Bajsić, HRT
Hrvatski pjesnici u ozračju tambure
Tamburaški orkestar HRT-a